Dnes Středa - mlha 6°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 2°C
Středa 27. 10. 2021
Svátek má Šarlota, Zoja, Zoe
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Lidé si mohou prohlédnout běžně nepřístupné interiéry Staroměstské radnice
Staroměstská radnice. Foto: archiv PCT

Lidé si mohou prohlédnout běžně nepřístupné interiéry Staroměstské radnice

Společnost Prague City Tourism letos opět pořádá tradiční akci Radnice dokořán, která proběhne v neděli 19. září. Událost se koná při příležitost 683. výročí založení Staroměstské radnice. Návštěvníci budou mít mimořádnou příležitost objevit jindy nepřístupná zákoutí historických prostorů.

Organizátoři akce Radnice dokořán si i letos pro návštěvníky připravili bohatý program. Zájemci mohou navštívit běžně nepřístupné historické interiéry radnice, jako jsou například svatební síně nebo středověké podzemí.

Novinkou letošního roku je přístup do dobově vybavené katovny, která je zřízena speciálně pro tento den ve starobylém radničním sklepení.

„Staroměstská radnice láká především na orloj nebo krásně výhledy z věže, ukrývá ale také historická svědectví několika staletí. Díky akci Radnice dokořán budou mít návštěvníci jedinečnou možnost je prozkoumat,“ říká Hana Třeštíková, radní pro oblast kultury a cestovního ruchu.

Výjimečnou prohlídku s rozšířeným výkladem již zmiňovaných sklepení nebo katovny završí ukázka svatebního obřadu a zábavný kvíz. Na vítěze vědomostní soutěže čekají zajímavé ceny a poukaz na exkurzi do jinak nepřístupného mechanismu orloje.

„Jsme rádi, že po roce si znovu Staroměstská radnice připomene své výročí vzniku touto již tradiční akcí. Mimo neobvyklou návštěvu se hosté mohou těšit i na hudební doprovod, fotokoutek či divadelní vystoupení,” popisuje František Cipro, předseda představenstva Prague City Tourism.

Starosta městské části Praha 1 Petr Hejma dodává: „Staroměstská radnice patří k architektonickým skvostům naší městské části, a proto máme velkou radost ze zájmu o její návštěvu. V rámci prohlídky jsme jako speciální dárek pro návštěvníky připravili ukázku svatebního obřadu. Těšíme se na vás.“

Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji na eshopu Prague City Tourism. Program bude rozdělen do časových slotů vždy pro maximálně 35 osob. Celkem tak radnice nabídne během nedělního dne osm prohlídek s trváním okolo 150 minut.

Vstupenky na akci Radnice dokořán jsou v nabídce na e-shopu. Děti, studenti, senioři a invalidé za vstup do jindy uzavřených prostor zaplatí 50 korun, ostatní 100 korun. První prohlídka je plánovaná na 8:50 a poslední na 15:30.

Akce proběhne v souladu s hygienickými a proticovidovými opatřeními. Veškeré podrobné informace jsou k dispozici na stránkách prague.eu.


Autor: red

Sobota bude v zoo patřit gorilám

22. října 2021 v 11:00

V sobotu 23. října si Zoo Praha připomene minulost, představí přítomnost a také budoucnost chovu goril nížinných, ukáže proměny jejich pavilonu a expozic. Přijďte se seznámit s celou gorilí skupinou. Připravena budou také speciální komentovaná setkání a předání enrichmentového prvku pražské gorilí...

Den otevřených dveří v Nábytkové bance

22. října 2021 v 10:49

Den otevřených dveří Nábytkové banky Praha, která od ledna tohoto roku poskytuje bytové vybavení a domácí potřeby nízkopříjmovým skupinám Pražanů, samoživitelkám, rodinám s dětmi, seniorům, lidem se zdravotním znevýhodněním nebo lidem bez domova při jejich...

Drakiáda 2021 na Velké Ohradě

14. října 2021 v 18:50

Praha 13 zve v sobotu na pouštění draků. Drakiáda se koná 16. října od 14 hodin v Jitrocelové ulici na louce pod konečnou MHD.

Vršovický koláč na Kubánském náměstí

14. října 2021 v 08:18

Hudební vystoupení, soutěže pro děti v sobotu od 10 hodin na Kubánském náměstí. Vstup je zdarma.

Sobota: Muzeum pražského vodárenství se otevře veřejnosti

13. října 2021 v 06:25

Muzeum pražského vodárenství opět otevírání své brány veřejnosti a na sobotu 16. října připravilo den otevřených dveří. Vstup bude zdarma.

Mezinárodní den archeologie zve na akce zdarma

8. října 2021 v 09:46

Muzeum města Prahy se v letošním roce opět připojuje k oslavám Mezinárodního dne archeologie (MDA). V sobotu 16. října muzeum nabídne návštěvníkům všech věkových kategorií pestrý program S archeologií do středověku v Zámeckém areálu Ctěnice a komentované prohlídky expozice v Domě U Zlatého...

Jedinečný zámek Veleslavín se na jeden den otvírá

30. září 2021 v 08:35

Nevyužívaný a dlouhodobě uzavřený zámek Veleslavín v Praze 6 se v rámci Dne architektury v sobotu 2. října mimořádně otevírá veřejnosti. Díky iniciativě spolku Hradní potok umožní stávající vlastník zámku – Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových – prohlídku tohoto barokního skvostu...

Na Vinobraní na Máchalce i v neděli

26. září 2021 v 07:00

Vysočanské vinobraní na vinici Máchalka v Praze 9 se koná i dnes, 26. září. Již třetí den na zájemce čeká ochutnávka a prodej vína i burčáku.

Venkovní hra: Putovat za Ludmilou můžete i bez mobilu, s tištěnou verzí

24. září 2021 v 06:42

Na vycházku za poznáním se mohou vydat i ti, kteří nejsou zdatní uživatelé chytrých telefonů a skenování QR kódů, četně dříve narozených. Vytištěné formuláře pro účast ve hře si můžete vyzvednout v informačním středisku v přízemí Úřadu MČ Praha 2 na náměstí Míru, nebo v pobočném středisku...

Praha 6 zve na oslavu výročí 250 let od posvěcení kostela sv. Matěje v Dejvicích

22. září 2021 ve 22:45

Oslava výročí 250 let od posvěcení kostela sv. Matěje v Dejvicích se koná od 25. září do 26. září vždy od 18 do 19 hodin v kostele sv. Matěje, v Praze 6.

Další články
Nahoru