Dnes Sobota - zatazeno 0°C
Zítra Neděle - zatazeno 2°C
Sobota 3. 12. 2022
Svátek má Svatoslav
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Lidé si mohou prohlédnout běžně nepřístupné interiéry Staroměstské radnice
Staroměstská radnice. Foto: archiv PCT

Lidé si mohou prohlédnout běžně nepřístupné interiéry Staroměstské radnice

Společnost Prague City Tourism letos opět pořádá tradiční akci Radnice dokořán, která proběhne v neděli 19. září. Událost se koná při příležitost 683. výročí založení Staroměstské radnice. Návštěvníci budou mít mimořádnou příležitost objevit jindy nepřístupná zákoutí historických prostorů.

Organizátoři akce Radnice dokořán si i letos pro návštěvníky připravili bohatý program. Zájemci mohou navštívit běžně nepřístupné historické interiéry radnice, jako jsou například svatební síně nebo středověké podzemí.

Novinkou letošního roku je přístup do dobově vybavené katovny, která je zřízena speciálně pro tento den ve starobylém radničním sklepení.

„Staroměstská radnice láká především na orloj nebo krásně výhledy z věže, ukrývá ale také historická svědectví několika staletí. Díky akci Radnice dokořán budou mít návštěvníci jedinečnou možnost je prozkoumat,“ říká Hana Třeštíková, radní pro oblast kultury a cestovního ruchu.

Výjimečnou prohlídku s rozšířeným výkladem již zmiňovaných sklepení nebo katovny završí ukázka svatebního obřadu a zábavný kvíz. Na vítěze vědomostní soutěže čekají zajímavé ceny a poukaz na exkurzi do jinak nepřístupného mechanismu orloje.

„Jsme rádi, že po roce si znovu Staroměstská radnice připomene své výročí vzniku touto již tradiční akcí. Mimo neobvyklou návštěvu se hosté mohou těšit i na hudební doprovod, fotokoutek či divadelní vystoupení,” popisuje František Cipro, předseda představenstva Prague City Tourism.

Starosta městské části Praha 1 Petr Hejma dodává: „Staroměstská radnice patří k architektonickým skvostům naší městské části, a proto máme velkou radost ze zájmu o její návštěvu. V rámci prohlídky jsme jako speciální dárek pro návštěvníky připravili ukázku svatebního obřadu. Těšíme se na vás.“

Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji na eshopu Prague City Tourism. Program bude rozdělen do časových slotů vždy pro maximálně 35 osob. Celkem tak radnice nabídne během nedělního dne osm prohlídek s trváním okolo 150 minut.

Vstupenky na akci Radnice dokořán jsou v nabídce na e-shopu. Děti, studenti, senioři a invalidé za vstup do jindy uzavřených prostor zaplatí 50 korun, ostatní 100 korun. První prohlídka je plánovaná na 8:50 a poslední na 15:30.

Akce proběhne v souladu s hygienickými a proticovidovými opatřeními. Veškeré podrobné informace jsou k dispozici na stránkách prague.eu.


Autor: red

Světový street food na Smíchově

25. března 2022 v 08:28

Světový street food ochutnáte v sobotu 26. března na Smíchovské náplavce.

Dvojka plná chutí zve dnes na vepřové hody

19. března 2022 v 09:09

Praha 2 zve v sobotu 19. března od 10 hodin do Riegrových sadů na vepřové hody, které jsou další z dlouho plánovaných akcí Roku Dvojky.

Baťůžek dětem z Ukrajiny

10. března 2022 v 07:13

Na trhu na Kulaťáku v sobotu 12. března poprvé představí Praha 6 novou aktivitu na podporu Ukrajiny, která bude pomáhat uprchlíkům na území městské části.

Dyzajn market Jaro 2022

9. března 2022 v 09:35

Dyzajn market Jaro se koná 12. a 13. března, oba dny od 10 do 18 hodin na Výstavišti Praha. Vstup je zdarma a bez bariér. Na trhu autorské tvorby potkáte 180+ lokálních dyzajnérů, tvůrců a kulinářských umělců. Akce se účastní lokální tvůrci z České republiky, Slovenska, Maďarska, Rakouska a...

Dvojka plná chutí: Vepřové hody

8. března 2022 v 11:00

Praha 2 zve v sobotu 19. března od 10 hodin do Riegrových sadů na vepřové hody, které jsou další z dlouho plánovaných akcí Roku Dvojky.

Komentovaná procházka Prahou 6: Od Vojenské nemocnice k zmizelé břevnovské návsi

8. března 2022 v 08:04

Březnová vycházka Prahy 6 v neděli 20. března začne historií výstavby vojenské nemocnice a podél jejího areálu se vydáte do Tallichovy ulice. Terasové domy, vystavěné v 70. letech 20. století, podle návrhu architekta Vlastimila Mulače, byly ve své době obývány většinou prominentními osobami...

Zábradlí pro Ukrajinu!

4. března 2022 v 18:52

Divadlo Na zábradlí pořádá v sobotu 5. března benefiční akci na podporu lidí zasažených válkou na Ukrajině. Během odpoledne zde bude probíhat kulturní program i materiální sbírka, součástí akce bude také vernisáž výstavy ukrajinských umělců.

Další články
Nahoru