Dnes Neděle - oblacno 8°C
Zítra Pondělí - oblacno 7°C
Neděle 21. 4. 2024
Svátek má Alexandra
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Lidé se zrakovým hendikepem si mohou zdarma vyzkoušet kompenzační pomůcky
Ilustrační foto: archiv SONS ČR

Lidé se zrakovým hendikepem si mohou zdarma vyzkoušet kompenzační pomůcky

V řadě měst po celém Česku, Prahu nevyjímaje, byly nově zřízeny místnosti, kde si lidé se zrakovým hendikepem mohou zdarma vyzkoušet kompenzační pomůcky. Server Pražský patriot o tom za Sjednocenou organizaci nevidomých a slabozrakých České republiky informovala Linda Albrechtová.

Na jaře roku 2022 se konalo výběrové řízení, které vyhrála Spektra. Tato firma do místností v provozovnách, které budou pomůcky předvádět, dodala potřebné vybavení a provedla i zaškolení ohledně práce s pomůckami pro pracovníky těchto místností.

„Tyto provozovny nejsou pouze místem, kde si můžete zařízení vyzkoušet, ale také se setkat s odborníky, kteří pomohou najít tu správnou pomůcku pro individuální potřeby klientů,“ uvedla Albrechtová. Vhodně vybrané pomůcky podle ní mohou zvýšit pocit samostatnosti a soběstačnosti daného jedince.

„Vždy je lepší pomůcku nejprve osobně vyzkoušet a porovnat s ostatními nabízenými možnostmi,“ dodala. Testování pomůcek je zdarma a na místě poskytne poradenství odborně proškolený personál.

Půjčovny těchto pomůcek byly zřízeny celkem na 26 odbočkách SONS ČR, a to v Blansku, České Lípě, České Třebové, Frýdku-Místku, Chebu, Chomutově, Jablonci nad Nisou, Jeseníku, Kroměříži, Kyjově, Mladé Boleslavi, Novém Jičíně, Olomouci, Opavě, Ostravě, Praze, Prostějově, Přerově, Příbrami, Šumperku, Táboře, Tachově, Trutnově, Třebíči, Vsetíně a Zlíně. Kontakty na tyto pobočku jsou v seznamu všech poboček SONS ČR zde: https://www.sons.cz/kontakty/odbocky

Na těchto místech jsou k dispozici následující pomůcky: čtecí zařízení pro nevidomé ClearReader, stolní kamerová lupa s hlasem ClearView C 24“, přenosná lupa Compact 7 HD, telefon BlindShell Classic 2, drobné pomůcky (např. indikátor barev a světla, kalkulačka, hodinky aj.).

„Při zájmu o vyzkoušení některé z jmenovaných pomůcek kontaktujte příslušnou odbočku SONS ČR a domluvte se na případnou návštěvu a prezentaci,“ dodala Albrechtová.


Autor: puc

Výstava: Motýli, dobrodružná cesta

Včera v 10:35

Stovky motýlích křídel rozzářily skleník Fata Morgana v Botanické zahradě Praha. Letos se můžete těšit na cestovatelské téma – motýlí migraci.

Bezpečná třináctka aneb Bezpečnost zajištěna 2024

Včera v 07:42

Během odpoledne 25. dubna budou prezentovány ukázky činnosti bezpečnostních a záchranných složek.

Projekt Vektor Technická opět ožil

19. dubna 2024 v 16:33

Dejvická ulice Technická v Praze 6 se od půlky dubna do konce září opět promění z rušného místa v kulturní prostor s bohatým programem, akcemi, přednáškami, workshopy pod širým nebem a kavárnou, kde se přirozeně propojí studentský kampus s přilehlou čtvrtí. Letošní ročník projektu začal tento...

Praha 6: Přijďte se pobavit o tom, jak se žije na Petřinách

19. dubna 2024 v 16:29

Série setkání představitelů šesté městské části s veřejností se tentokrát uskuteční v zahradě petřinské knihovny a bude o tom, jak se žije na Petřinách.

Čarodějnice na Ladronce 2024

19. dubna 2024 v 15:55

Čarodějnice na Ladronce v úterý 30. dubna. Soutěže, workshopy, špekáčky, čarodějná stezka nebo sportovní aktivity. Začíná se ve 13 hodin a vstup je zdarma.

Praha 15 bude uklízet komunikace, které má ve správě

19. dubna 2024 v 15:40

I letos bude Praha 15 na jaře provádět úklid vybraných motoristických komunikací, které má ve správě.

Open House 2024 v areálu Podkovářská

19. dubna 2024 v 08:12

V rámci festivalu Open House Praha 2024 se v Praze 9 otevře areál Podkovářská. Jubilejní desátý ročník festivalu otevřených budov Open House Praha proběhne v termínu od 13. do 19. května. Zatímco v týdnu od 13. května bude připraven bohatý doprovodný program, o víkendu 18. a 19. května zpřístupní...

Zlepšujeme Prahu 15: Zapojte se do ankety

19. dubna 2024 v 08:10

Jak rádi trávíte čas v Praze 15? Jaké akce a cíle zde rádi navštěvujete? Které akce a projekty městské části vás v poslední době oslovily? Dejte radnici zpětnou vazbu prostřednictvím ankety.

Praha 4: Zájemci si mohou vyzkoušet dobrovolnictví

18. dubna 2024 ve 14:02

Ústav sociálních služeb v Praze 4 (ÚSS4) se v letošním roce zapojí do celorepublikových Dnů dobrovolnictví. Ve dnech 25. až 28. dubna si zájemci mohou vyzkoušet různé dobrovolnické aktivity a načerpat informace, jak se stát dobrovolníkem a jak se v dobrovolnictví neztratit. Máte chuť se do...

PVK: Přehled plánovaných výluk vody na 17. týden

18. dubna 2024 ve 12:27

Pražské vodovody a kanalizace zveřejnily plánované výluky v dodávkách pitné vody příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Garážový výprodej v Praze 6

18. dubna 2024 v 09:59

V ulicích Polní, Na rovni, Štolbova a Na Okraji v Praze 6 se koná garážový výprodej. Přijďte si nakoupit, popovídat se sousedy a ochutnat domácí koláče, domácí limonádu, čaj nebo kávu.

Další články
Nahoru