dnes
Pátek - zatazeno
19°C
zítra
Sobota - jasno
16°C
pozítří
Neděle - skorojasno
14°C
Lidé se na internetu nejvíce zajímají o Drahoše a Paroubka, v top v desítce je i Rath
Pamatujete na vajíčkový atak na předvolební mítink v roce 2009? Dav na Andělu trefil i Karla Březinu, Petra Hulinského, Milana Urbana a Jiřího Paroubka (zprava). Foto: Hypertornado / Wikimedia Commons

Lidé se na internetu nejvíce zajímají o Drahoše a Paroubka, v top v desítce je i Rath

Vědec a vysokoškolský učitel, který v minulosti zastával funkci předsedy Akademie věd ČR a letos se probojoval do druhého kola prezidentských voleb, Jiří Drahoš, je nejvyhledávanějším potenciálním senátorem na českém internetu. Vyplývá to z údajů služby Seznam.cz Vyhledávání za poslední měsíc. Ze všech kandidátů na senátora si lidé během posledního měsíce zadali jeho jméno nejčastěji, a to v 7,4 %. Velmi těsně ho následuje bývalý premiér a nezávislý kandidát Jiří Paroubek, který získal podíl 7 %. V první desítce potencionálních senátorů je nejvíce zástupců ODS, celkem tři. 

„U Jiřího Drahoše, který kandiduje za STAN v koalici s TOP 09, KDU-ČSL a Stranou zelených, lidi zajímá především jeho životopis, sociální sítě a informace v médiích, nejčastěji rozhovory,“ říká Michal Sedláček, produktový manažer Seznam.cz Vyhledávání. O Jiřího Paroubka se lidé zase často zajímají v souvislosti s profesní kariérou a také s rozvodem s Petrou Paroubkovou.

Třetí v pořadí se 4 % je Vladimír Kratina kandidující za ODS. V souvislosti s jeho osobou se hledají výrazy o jeho herecké kariéře a manželce. Čtvrtým lídrem v pořadí je se 3,3 % Petr Michek kandidující za Moravany, čtvrtá s 2,4 % profesorka a vědkyně Eva Syková ze strany ANO.

Druhou pětici největšího zájmu internetových uživatelů otevírá Jaroslav Kubera z ODS, který senátorské křeslo obhajuje. V top desítce nejvyhledávanějších kandidátů je také Raduan Nwelati za ODS. Toho lidé hledají zejména v souvislosti s primátorským postem v Mladé Boleslavi. U dalšího kandidáta, Davida Ratha (Suverenita), internetové uživatele zajímá jeho kauza a blog. Druhou ženou mezi nejvyhledávanějšími kandidáty na senátory je Marta Semelová z KSČM a desítku zavírá Ladislav Jakl. Toho lidé nejvíce vyhledávají v souvislosti s jeho výstupy v médiích a vzděláním.

TOP 10 nejhledanějších kandidátů v Seznam.cz Vyhledávání:

1. Jiří Drahoš (STAN v koalici s TOP 09, KDU-ČSL, STAN a Zelenými)
2. Jiří Paroubek (Nezávislý)
3. Vladimír Kratina (ODS)
4. Petr Michek (Moravané)
5. Eva Syková (ANO)
6. Jaroslav Kubera (ODS)
7. Raduan Nwelati (ODS)
8. David Rath (Suverenita)
9. Marta Semelová (KSČM)
10. Ladislav Jakl (SPD)


Zástupci Pirátů a nezávislých, ODS a ANO podepsali koaliční smlouvu v Praze 5

17. října 2018 v 19:17

Piráti a nezávislí (SNOP 5), ODS a ANO dnes podepsali v Praze 5 koaliční smlouvu s názvem Za lepší Prahu 5. Koalice bude mít ve 43členném zastupitelstvu 27 hlasů.

V Praze 2 vznikla silná koalice, je přesvědčena starostka Černochová

13. října 2018 v 08:19

 „V komunálních volbách 5. a 6. října 2018 dali voliči v městské části Praha 2 najevo spokojenost s dlouhodobou politikou radnice. Občanská demokratická strana vyhrála s výrazným náskokem – dostala 32,34 % hlasů, tomu odpovídá zisk 13 mandátů. Výsledkem povolebního jednaní je rozšíření koalice...

Další články
Nahoru