Dnes Pondělí - jasno 33°C
Zítra Úterý - prehanky-dest 24°C
Pondělí 27. 6. 2022
Svátek má Ladislav
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Lidé se na internetu nejvíce zajímají o Drahoše a Paroubka, v top v desítce je i Rath
Pamatujete na vajíčkový atak na předvolební mítink v roce 2009? Dav na Andělu trefil i Karla Březinu, Petra Hulinského, Milana Urbana a Jiřího Paroubka (zprava). Foto: Hypertornado / Wikimedia Commons

Lidé se na internetu nejvíce zajímají o Drahoše a Paroubka, v top v desítce je i Rath

Vědec a vysokoškolský učitel, který v minulosti zastával funkci předsedy Akademie věd ČR a letos se probojoval do druhého kola prezidentských voleb, Jiří Drahoš, je nejvyhledávanějším potenciálním senátorem na českém internetu. Vyplývá to z údajů služby Seznam.cz Vyhledávání za poslední měsíc. Ze všech kandidátů na senátora si lidé během posledního měsíce zadali jeho jméno nejčastěji, a to v 7,4 %. Velmi těsně ho následuje bývalý premiér a nezávislý kandidát Jiří Paroubek, který získal podíl 7 %. V první desítce potencionálních senátorů je nejvíce zástupců ODS, celkem tři. 

„U Jiřího Drahoše, který kandiduje za STAN v koalici s TOP 09, KDU-ČSL a Stranou zelených, lidi zajímá především jeho životopis, sociální sítě a informace v médiích, nejčastěji rozhovory,“ říká Michal Sedláček, produktový manažer Seznam.cz Vyhledávání. O Jiřího Paroubka se lidé zase často zajímají v souvislosti s profesní kariérou a také s rozvodem s Petrou Paroubkovou.

Třetí v pořadí se 4 % je Vladimír Kratina kandidující za ODS. V souvislosti s jeho osobou se hledají výrazy o jeho herecké kariéře a manželce. Čtvrtým lídrem v pořadí je se 3,3 % Petr Michek kandidující za Moravany, čtvrtá s 2,4 % profesorka a vědkyně Eva Syková ze strany ANO.

Druhou pětici největšího zájmu internetových uživatelů otevírá Jaroslav Kubera z ODS, který senátorské křeslo obhajuje. V top desítce nejvyhledávanějších kandidátů je také Raduan Nwelati za ODS. Toho lidé hledají zejména v souvislosti s primátorským postem v Mladé Boleslavi. U dalšího kandidáta, Davida Ratha (Suverenita), internetové uživatele zajímá jeho kauza a blog. Druhou ženou mezi nejvyhledávanějšími kandidáty na senátory je Marta Semelová z KSČM a desítku zavírá Ladislav Jakl. Toho lidé nejvíce vyhledávají v souvislosti s jeho výstupy v médiích a vzděláním.

TOP 10 nejhledanějších kandidátů v Seznam.cz Vyhledávání:

1. Jiří Drahoš (STAN v koalici s TOP 09, KDU-ČSL, STAN a Zelenými)
2. Jiří Paroubek (Nezávislý)
3. Vladimír Kratina (ODS)
4. Petr Michek (Moravané)
5. Eva Syková (ANO)
6. Jaroslav Kubera (ODS)
7. Raduan Nwelati (ODS)
8. David Rath (Suverenita)
9. Marta Semelová (KSČM)
10. Ladislav Jakl (SPD)


Autor: TZ

Adaptační skupiny v Praze 7

24. března 2022 v 19:55

Praha 7 tento týden otevřela čtyři adaptační skupiny při základních a mateřských školách, do kterých nyní dochází 60 ukrajinských dětí. Další skupiny jsou v přípravě.

Spojené síly pro Prahu obsadí dva placené posty předsedů výborů

1. listopadu 2018 ve 21:31

Spojené síly pro Prahu (TOP 09, STAN a KDU-ČSL) obsadí v nově vzniklé koalici s Piráty a Prahou Sobě posty předsedů magistrátních výborů pro dopravu a kulturu. O dalších personáliích zástupci koalice vyjednávají. Na dotaz ČTK to řekl lídr Spojených sil a předseda TOP 09 Jiří...

Na koalici v Letňanech se domluvily ODS, ANO, ODA a TOP 09

1. listopadu 2018 ve 21:24

Na koalici v Praze 18 se domluvili zástupci ODS a Svobodných, ANO, ODA, TOP 09 a jeden nezávislý zastupitel.

Další články
Nahoru