Dnes Neděle - jasno 14°C
Zítra Pondělí - polojasno 14°C
Neděle 3. 3. 2024
Svátek má Kamil
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Lidé poslali do sbírek po čtvrteční tragické střelbě přes 38 milionů
Jedno z pietních míst je přímo na schodech Filozofické fakulty. Foto: Jan Puci

Lidé poslali do sbírek po čtvrteční tragické střelbě přes 38 milionů

Více než 38 milionů korun darovali lidé v Česku do sbírek na pomoc pozůstalým a přeživším po čtvrteční střelbě na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy (FF UK). Nejvíc peněz, přes 33 milionů, získal Nadační fond UK. Vyplývá to z údajů na webech jednotlivých sbírek.

Nadační fond UK vyhlásil sbírku na podporu rodin obětí, pedagogů a studentů zasažených čtvrteční střelbou. Do sobotního odpoledne do sbírky přispělo 29 000 lidí, kteří dohromady vybrali skoro 33,2 milionu korun. Pěti miliony v pátek slíbil přispět i pražský magistrát. Univerzita uvedla, že vybrané prostředky použije na adresnou pomoc zasaženým a využití bude koordinovat s vedením fakulty.

Do sbírka na pomoc obětem střelby na portálu Znesnáze21 lidé dosud poslali necelých 4,8 milionu korun. Vybrané peníze budou využity na psychologickou i materiální pomoc a pomoc při rekonvalescenci a fyzioterapii zraněným.

Další potřeby budeme řešit v nejbližších dnech s Filozofickou fakultou UK a pozůstalými," uvádí web sbírky.

Solidární finanční pomoc na podporu osob zasažených čtvrteční tragédií organizuje také brněnská Masarykova univerzita. Podle údajů na jejím webu přispělo do dnešního odpoledne 662 dárců, kteří poslali dohromady 487 000 korun.

Čtvrteční střelba v budově Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v centru Prahy je nejtragičtějším případem střelby v historii Česka. Útočník zastřelil podle posledních údajů policie 14 lidí, dalších 25 bylo zraněno. Mrtvý je i střelec, který po útoku zřejmě spáchal sebevraždu. Vláda na sobotu vyhlásila státní smutek za oběti střelby.


Autor: ČTK

Beseda u kulatého stolu v Praze 15

1. března 2024 ve 12:57

Starosta Prahy 15 Michal Fischer zve na besedu u kulatého stolu.

Další články
Nahoru