dnes
Úterý - snih-dest
5°C
zítra
Středa - obcasny-dest
4°C
pozítří
Čtvrtek - skorojasno
1°C
Lidé mohou začít podávat připomínky k pražskému Metropolitnímu plánu
Připomínky k Metropolitnímu plánu lze odevzdávat i v Centru architektury a městského plánování (CAMP) ve Vyšehradské ulici. Foto: praha.camp

Lidé mohou začít podávat připomínky k pražskému Metropolitnímu plánu

Lidé mohou ode dneška podávat připomínky k připravovanému Metropolitnímu plánu. Přinést je mohou do 26. července na podatelnu magistrátu a rovněž na detašované pracoviště magistrátu v Institutu plánování a rozvoje (IPR) a jeho centru CAMP ve Vyšehradské ulici.

Připomínky může podat kdokoliv bez ohledu na trvalé bydliště včetně mimopražských. Kdy magistrát společně s IPR připomínky vyřeší, bude záležet na jejich množství. Plán by měl předběžně platit od začátku roku 2023 a je jedním z dokumentů, který určuje výstavbu v Praze.

K podání připomínky doporučuje vedení IPR použít připravený formulář. „Lidé budou mít jistotu, že je připomínka podána formálně v pořádku," řekl ředitel IPR Ondřej Boháč.

Připomínky bude vyřizovat magistrát, a to jako pořizovatel Metropolitního plánu, společně s IPR. Zároveň s nimi jej bude řešit tzv. pověřený zastupitel, kterého ze svých řad vyberou zastupitelé. Kdo jím bude, není jasné. Nemusí jím být přitom nikdo přímo z vedení města ani případný radní zodpovědný za tvorbu plánu.

Kromě obyvatel mohou podávat připomínky rovněž městské části, v jejich případě se ale formálně jedná o tzv. zásadní připomínky. Na rozdíl od těch podaných obyvateli, o těchto rozhoduje zastupitelstvo hlavního města.

Kolem nového plánu v minulosti panovaly spory, kvůli nimž skončil v čele IPR Petr Hlaváček a dočasně také hlavní autor nového plánu Roman Koucký. Nakonec se do čela týmu, připravujícího plán, po vítězství ve výběrovém řízení vrátil. Příprava však nabrala zpoždění. Původně měl platit už od roku 2020, poslanci lhůtu prodloužili o tři roky.


Praha zajistila sběr a likvidaci injekčních stříkaček po narkomanech na další tři roky

5. prosince 2018 v 17:23

Nebezpečný a infekční odpad nacházejí na svých pravidelných obchůzkách strážníci městské policie. Hlavní město se dohodlo na pokračování dosavadní praxe, kdy jsou jehly, injekční stříkačky a další odpad z aplikací omamných a psychotropních látek bezpečně posbírány do speciálních sběrných boxů a...

Další články
Nahoru