dnes
Středa - oblacno
21°C
zítra
Čtvrtek - skorojasno
22°C
pozítří
Pátek - polojasno
23°C
Lidé mohou začít podávat připomínky k pražskému Metropolitnímu plánu
Připomínky k Metropolitnímu plánu lze odevzdávat i v Centru architektury a městského plánování (CAMP) ve Vyšehradské ulici. Foto: praha.camp

Lidé mohou začít podávat připomínky k pražskému Metropolitnímu plánu

Lidé mohou ode dneška podávat připomínky k připravovanému Metropolitnímu plánu. Přinést je mohou do 26. července na podatelnu magistrátu a rovněž na detašované pracoviště magistrátu v Institutu plánování a rozvoje (IPR) a jeho centru CAMP ve Vyšehradské ulici.

Připomínky může podat kdokoliv bez ohledu na trvalé bydliště včetně mimopražských. Kdy magistrát společně s IPR připomínky vyřeší, bude záležet na jejich množství. Plán by měl předběžně platit od začátku roku 2023 a je jedním z dokumentů, který určuje výstavbu v Praze.

K podání připomínky doporučuje vedení IPR použít připravený formulář. „Lidé budou mít jistotu, že je připomínka podána formálně v pořádku," řekl ředitel IPR Ondřej Boháč.

Připomínky bude vyřizovat magistrát, a to jako pořizovatel Metropolitního plánu, společně s IPR. Zároveň s nimi jej bude řešit tzv. pověřený zastupitel, kterého ze svých řad vyberou zastupitelé. Kdo jím bude, není jasné. Nemusí jím být přitom nikdo přímo z vedení města ani případný radní zodpovědný za tvorbu plánu.

Kromě obyvatel mohou podávat připomínky rovněž městské části, v jejich případě se ale formálně jedná o tzv. zásadní připomínky. Na rozdíl od těch podaných obyvateli, o těchto rozhoduje zastupitelstvo hlavního města.

Kolem nového plánu v minulosti panovaly spory, kvůli nimž skončil v čele IPR Petr Hlaváček a dočasně také hlavní autor nového plánu Roman Koucký. Nakonec se do čela týmu, připravujícího plán, po vítězství ve výběrovém řízení vrátil. Příprava však nabrala zpoždění. Původně měl platit už od roku 2020, poslanci lhůtu prodloužili o tři roky.


Odkaz Baltského řetězu připomínají vlajky Estonska, Lotyšska a Litvy ve foyer Nové radnice

19. srpna 2019 v 18:46

Na oslavu 30. výročí Baltského řetězu neboli Baltské jsou ode dneška do 25. srpna ve foyer Nové radnice vyvěšeny vlajky Estonska, Lotyšska a Litvy společně s informačním bannerem. Připomínají událost, která stvrdila snahy pobaltských zemí vrátit se na mapu Evropy jako nezávislé...

Další články
Nahoru