dnes
Pátek - zatazeno
5°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - prehanky-snih
2°C
Pražský sport

Lidé dosud vyjezdili handicapovaným přes čtvrt milionu korun

Přesně napůl cesty jsou handicapovaní od splnění svého snu usednout zpět do sedla. Více než 250 000 korun pro ně dosud vyjezdilo přes 40 tisíc lidí z Čech, Šumavy a Vysočiny, olympijští vítězové, slavné osobnosti a dvě desítky primátorů a starostů.

A stále můžete pomoci handicapovaným získat vysněné handbiky a kola. Stačí projet Birell bránou, která za každý průjezd přičte 5 korun. Čím více lidí projede, tím vyšší částka půjde na handbiky a kola. Birell brána putuje Českem až do konce srpna. Seznam jejích zastávek najdete na webu www.birelljizda.cz.

Birell bránou v pražské Tróji projel kanoista a zlatý olympionik z Atlanty Martin Doktor. Svým pohybem přispěli v Praze i herci a moderátoři Aleš Háma a Martin Dejdar.

Že se získá dostatek peněz, věří i mladá bojovnice Kateřina Janíková ze Zdětína na Mladoboleslavsku, která touží na kole zase zažít pocit volnosti. Ten si s protézou celé nohy po boji s rakovinou příliš neužije. Na vytouženém kole chce projet české hory a je připravena vybojovat každičký kilometr.

Stejně tak se aktivnímu životu chce vrátit i otec tří dětí Pavel Žufánek z Popovic u Uherského Hradiště, který po nešťastném pádu ze stromu při výkonu práce zůstal na vozíku. Speciální handbike mu vrátí alespoň část svobody, o kterou kvůli úrazu přišel, pomůže mu získat kondici na závody a umožní mu sportovat společně s jeho třemi dětmi a ženou.

Na všechny příběhy účastníků Birell jízdy se podívejte zde.


Svaz aerobiku pořádá workshop pro sportovce i instruktory

17. listopadu 2017 v 07:05

Ať už jste trenéři různých sportů, instruktoři nebo prostě jen máte rádi pohyb, tenhle workshop vás nadchne. Pořádá ho 9. prosince Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz a odborníci vás při něm za jeden den seznámí se vším důležitým, co potřebujete vědět o zlepšení kondice pomocí běžných...

Do branek! S ČT sport na vrchol za podpory innogy

7. listopadu 2017 ve 13:14

Další ročník populární reality show S ČT sport na vrchol je za dveřmi. Už po osmé budou lyžařští amatéři před televizními kamerami České televize měřit síly na svazích českých skiareálů v obřím slalomu. Ve hře je opravdu hodně, účast na semifinálovém kempu na konci března ve Špindlerově Mlýně, kde...

Další články
Nahoru