dnes
Pátek - jasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - skorojasno
2°C
Anketa: Lidé chtějí ve Werichově vile muzeum V+W a Holana, projekt Medy Mládkové
Werichova vila čeká na svého nájemce. Foto: archiv

Anketa: Lidé chtějí ve Werichově vile muzeum V+W a Holana, projekt Medy Mládkové

Lidé chtějí ve Werichově vile na pražské Kampě nejvíc muzeum Voskovce, Wericha a básníka Holana, které plánuje Museum Kampa Medy Mládkové. Druhý v anketě skončil projekt organizace Post Bellum, třetí návrh Charty 77. V anketě hlasovalo více než 9500 lidí, obyvatel Prahy 1 bylo 307 z nich, informovala dnes mluvčí městské části Veronika Blažková. Výsledek ankety není pro zastupitelstvo při rozhodování směrodatný. 

Téměř deset tisíc lidí využilo možnosti hlasovat o budoucím využití Werichovy vily. Anketa na toto téma se konala od 18. září do 18. října a měla dvě části, jedna byla určena pro obyvatele Prahy 1 a druhá část byla otevřena všem ostatním. V obou částech se výsledky v pořadí shodovaly.

Hlasující odpovídali na otázku: „Který z projektů adaptace Werichovy vily na kulturní centrum se vám líbí nejvíce?“ Svou preferenci mohli dát třem projektům, které se účastnily soutěže na využití vily. Projekty předložily tyto subjekty: Post Bellum, Charta 77 a Nadace Jana a Medy Mládkových.

Právě tato nadace zvítězila v soutěži na pronájem Werichovy vily na počátku letošního roku – zastupitelé Prahy 1 nicméně tehdy nevybrali vítěze a rozhodnutí delegovali na občany. A ti nyní v anketě potvrdili výběr odborné poroty z počátku roku:

  1. Projekt Musea Kampa (Nadace Jana a Medy Mládkových)
  2. Projekt společnosti Post Bellum
  3. Projekt Charty 77

Museum Kampa chce ve vile vybudovat stálou expozici, která by se týkala Voskovce a Wericha a básníka Vladimíra Holana, který ve vile také bydlel. Chtějí také v domě pořádat dočasné výstavy, malé festivaly nebo divadelní představení.

„Anketa sice pro samotné rozhodnutí není závazná, ale očekávám, že nově zvolení zastupitelé Prahy 1 budou výsledky respektovat,“ uvedl starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký.

Za velkou účastí – přesně 9514 hlasujících – stojí nejen atraktivita tématu, ale rovněž více možností hlasování. Lidé totiž mohli svůj názor vyjádřit nejen pomocí klasického hlasovacího lístku, nýbrž také prostřednictvím SMS a webového kanálu.

 

 


Další články
Nahoru