dnes
Sobota - zatazeno
-2°C
zítra
Neděle - zatazeno
-3°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
1°C
Lidé by se kvůli sinicím neměli koupat v Šeberáku a Hostivaři
Relax u Vltavy v centru Prahy. Foto: archiv

Lidé by se kvůli sinicím neměli koupat v Šeberáku a Hostivaři

Pražští hygienici zakázali koupání v rybníku Šeberák a nedoporučují lidem vstupovat do vody v Hostivařské přehradě. Důvodem jsou přemnožené sinice. Zhoršená kvalita vody je rovněž v koupališti Džbán, ale ke koupání je vhodná. Ve zbylých pražských koupalištích problémy hygienici nezaznamenali. Vyplývá to z aktuálních výsledků měření. Hygienici hodnotí kvalitu vody na stupnici od jedné do pěti.

Koupaliště na Šeberáku má s kvalitou vody problémy dlouhodobě. Špatnou známku dostalo letos při všech dosavadních měření. Zákaz koupání zde byl vyhlášen letos už 29. května. Voda představuje zdravotní riziko, podle stupně citlivosti se u lidí mohou objevit různě vážné alergické reakce včetně vyrážky, zarudlých očí, rýmy a dýchacích obtíží.

Sinice jsou přemnoženy rovněž v přehradě v Hostivaři. Také tady hygienici naměřili zhoršenou kvalitu vody při každém letošním měření. „Provozovatel navíc v zákonném termínu nepředložil nový rozbor a koupání tak nelze vzhledem k neznámé kvalitě vody doporučit," uvedl v prohlášení ředitel pražské hygienické stanice Jan Jarolímek.

Mírně zhoršená je voda i v koupališti Džbán, kde je patrné zakalení. Nemělo by však znamenat žádná zdravotní rizika, takže koupat se na Džbáně lidé mohou. Vynikající voda je v koupalištích u rybníku Motol, v biotopu v Radotíně a v betonové nádrži v Divoké Šárce.

Mimo provoz je koupaliště na Lhotce v Praze 4. Místní radnice chystá jeho rekonstrukci, která by měla začít po letošní sezoně. Příští rok by se areál mohl otevřít návštěvníkům.


Za web tlumočený pro neslyšící získala Praha 10 Zlatý erb

14. března 2018 v 19:34

Městská část Praha 10 každoročně získává ocenění v soutěži Zlatý erb, v rámci které porota hodnotí nejlepší elektronické služby krajů, měst a obcí. Desátá městská část letos získala dvojí ocenění – v kategorii „nejlepší elektronická služba“ si odnáší dokonce první místo, a to díky projektu pro...

Nápad pro Šestku do 15. března

13. března 2018 ve 21:37

Ještě dva dny mohou obyvatelé Prahy 6 posílat nápady na úpravy veřejných prostranství městské části. Projekt participativního rozpočtu Nápad pro Šestku, do kterého sami lidé přihlašují vlastní projekty a následně pomocí hlasovacího systému bojují o jejich realizaci, pokračuje...

Další články
Nahoru