dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - zatazeno
6°C
Lidé by se kvůli sinicím neměli koupat v Šeberáku a Hostivaři
Relax u Vltavy v centru Prahy. Foto: archiv

Lidé by se kvůli sinicím neměli koupat v Šeberáku a Hostivaři

Pražští hygienici zakázali koupání v rybníku Šeberák a nedoporučují lidem vstupovat do vody v Hostivařské přehradě. Důvodem jsou přemnožené sinice. Zhoršená kvalita vody je rovněž v koupališti Džbán, ale ke koupání je vhodná. Ve zbylých pražských koupalištích problémy hygienici nezaznamenali. Vyplývá to z aktuálních výsledků měření. Hygienici hodnotí kvalitu vody na stupnici od jedné do pěti.

Koupaliště na Šeberáku má s kvalitou vody problémy dlouhodobě. Špatnou známku dostalo letos při všech dosavadních měření. Zákaz koupání zde byl vyhlášen letos už 29. května. Voda představuje zdravotní riziko, podle stupně citlivosti se u lidí mohou objevit různě vážné alergické reakce včetně vyrážky, zarudlých očí, rýmy a dýchacích obtíží.

Sinice jsou přemnoženy rovněž v přehradě v Hostivaři. Také tady hygienici naměřili zhoršenou kvalitu vody při každém letošním měření. „Provozovatel navíc v zákonném termínu nepředložil nový rozbor a koupání tak nelze vzhledem k neznámé kvalitě vody doporučit," uvedl v prohlášení ředitel pražské hygienické stanice Jan Jarolímek.

Mírně zhoršená je voda i v koupališti Džbán, kde je patrné zakalení. Nemělo by však znamenat žádná zdravotní rizika, takže koupat se na Džbáně lidé mohou. Vynikající voda je v koupalištích u rybníku Motol, v biotopu v Radotíně a v betonové nádrži v Divoké Šárce.

Mimo provoz je koupaliště na Lhotce v Praze 4. Místní radnice chystá jeho rekonstrukci, která by měla začít po letošní sezoně. Příští rok by se areál mohl otevřít návštěvníkům.


Psi lidí bez domova byli naočkováni a označeni čipy

16. listopadu 2018 ve 14:29

Ve čtvrtek 15. listopadu se v Praze uskutečnilo již šesté bezplatné očkování psů lidí bez přístřeší. Do zařízení Centra sociálních služeb Praha v Michli si přišlo očkovat proti vzteklině, psince a psoriáze své čtyřnohé miláčky dvanáct zájemců. 

Ředitel IKEM rezignoval. Aleš Herman odchází koncem prosince

15. listopadu 2018 ve 14:27

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch dnes přijal rezignaci ředitele Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) Aleše Hermana, který ve své funkci skončí k 31. prosince. Po sedmi letech svého působení se rozhodl přijmout nabídku ze soukromého sektoru.

Praha 11: Veřejné setkání k regeneraci vnitrobloku

14. listopadu 2018 v 10:32

Další články
Nahoru