dnes
Středa - oblacno
18°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
22°C
pozítří
Pátek - oblacno
19°C
Lidé by se kvůli sinicím neměli koupat v Šeberáku a Hostivaři
Relax u Vltavy v centru Prahy. Foto: archiv

Lidé by se kvůli sinicím neměli koupat v Šeberáku a Hostivaři

Pražští hygienici zakázali koupání v rybníku Šeberák a nedoporučují lidem vstupovat do vody v Hostivařské přehradě. Důvodem jsou přemnožené sinice. Zhoršená kvalita vody je rovněž v koupališti Džbán, ale ke koupání je vhodná. Ve zbylých pražských koupalištích problémy hygienici nezaznamenali. Vyplývá to z aktuálních výsledků měření. Hygienici hodnotí kvalitu vody na stupnici od jedné do pěti.

Koupaliště na Šeberáku má s kvalitou vody problémy dlouhodobě. Špatnou známku dostalo letos při všech dosavadních měření. Zákaz koupání zde byl vyhlášen letos už 29. května. Voda představuje zdravotní riziko, podle stupně citlivosti se u lidí mohou objevit různě vážné alergické reakce včetně vyrážky, zarudlých očí, rýmy a dýchacích obtíží.

Sinice jsou přemnoženy rovněž v přehradě v Hostivaři. Také tady hygienici naměřili zhoršenou kvalitu vody při každém letošním měření. „Provozovatel navíc v zákonném termínu nepředložil nový rozbor a koupání tak nelze vzhledem k neznámé kvalitě vody doporučit," uvedl v prohlášení ředitel pražské hygienické stanice Jan Jarolímek.

Mírně zhoršená je voda i v koupališti Džbán, kde je patrné zakalení. Nemělo by však znamenat žádná zdravotní rizika, takže koupat se na Džbáně lidé mohou. Vynikající voda je v koupalištích u rybníku Motol, v biotopu v Radotíně a v betonové nádrži v Divoké Šárce.

Mimo provoz je koupaliště na Lhotce v Praze 4. Místní radnice chystá jeho rekonstrukci, která by měla začít po letošní sezoně. Příští rok by se areál mohl otevřít návštěvníkům.


Bylo podepsáno memorandum, které se zabývá budoucí podobou veřejných ploch v kampusu Albertov

Včera ve 22:06

V pondělí 24. září podepsala starostka Prahy 2 Jana Černochová (ODS) dokument o spolupráci s Univerzitou Karlovou a hlavním městem Prahou. Memorandum, nazvané „O společném zájmu v oblasti kampusu Albertov“, zohledňuje požadavky, které vznesla právě Praha 2. 

Další články
Nahoru