dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - polojasno
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Víkendové tipy

Lichtenštejnský palác se otevře veřejnosti po 4 letech

V pátek 8. května bude podruhé v historii zpřístupněn veřejnosti Lichtenštejnský palác v Praze. Úřad vlády ČR v rámci své otevřenosti zpřístupní objekt návštěvníkům po 4 letech u příležitosti 70. výročí konce druhé světové války v době od 10 – 16 hodin.     

U příležitosti výročí konce druhé světové války bude také od 8. do 31. května u Lichtenštejnského paláce instalována výstava Čechoslováci pod prapory vítězství, kterou připravil Úřad vlády ČR ve spolupráci s Vojenským historickým ústavem Praha.

Základním výtvarným prvkem této výstavy jsou prapory vojenských jednotek československého odboje, které se do dnešních dnů dochovaly ve sbírkách Vojenského historického ústavu.

Prohlídky Lichtenštejnského paláce budou probíhat v čase od 10 do 16 hodin. Zájemci se mohou těšit na interiér paláce, který v současnosti slouží k pořádání konferencí a také jako ubytovací prostory pro významné státníky.

Lichtenštejnský palác, U Sovových mlýnů 506/4 , Praha 1.


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru