dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - skorojasno
4°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
6°C
Libuše byla nymfomanka a Češi v roce 1968 stříleli do Národního muzea, tvrdí černí průvodci
Češi si v roce 1968 sami poničili fasádu Národního muzea, tvdí někteří černí průvodci turistům z Ruska. Foto: archiv

Libuše byla nymfomanka a Češi v roce 1968 stříleli do Národního muzea, tvrdí černí průvodci

Chování takzvaných černých průvodců v hlavním městě se nelíbí Pražské informační službě (PIS), která provozuje mimo jiné turistická informační centra. Co „pisce“ vadí? Průvodcům prý chybí vzdělání a často turistům lžou.

Průvodci turistům často vypráví báchorky. Rusům prý například tvrdí, že fasádu Národního muzea si rozstříleli sami Češi, a ne ruští vojáci v roce 1968. Díry po kulkách pak prý Češi ukazují turistům a stěžují si na chování Rusů během invaze.

Vymyšlenou legendou o Libuši, která měla být nymfomankou, pak zdůvodňují velký počet nevěstinců v centru města. Jde prý o českou tradici.

PIS chce jejich přístup změnit. Pokud se zaregistrují do VIP klubu a stanou se tak oficiálními průvodci, organizace jim zajistí propagaci na webu zdarma a také školení o historii nebo o společenském chování.

ČTK to řekla ředitelka Pražské informační služby – Prague City Tourism (PIS) Nora Dolanská. Na vině je podle ní současný špatný zákon, který umožňuje nabízet i nekvalitní průvodcovské služby a od průvodců nevyžaduje žádné vzdělání.


Další články
Nahoru