dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
7°C
pozítří
Pátek - polojasno
4°C
Libuš se veze na vítězné vlně. Na jaře v pražském přeboru ještě neprohrála!
Trenér Libuš Zdeněk Hruška. Foto: www.fotbalpraha.cz

Libuš se veze na vítězné vlně. Na jaře v pražském přeboru ještě neprohrála!

Kdo je králem jarní části Pražská teplárenská přeboru? Nemusíte váhat: Libuš! Tým trenéra Zdeňka Hrušky už vyšplhal tabulkou na druhé místo. Na jaře kromě dvou remíz zatím všechny zápasy vyhrál a lídra z Vršovic má před sebou o sedm bodů. „Nejsme v pozici, kdy musíme. Pouze chceme vyhrávat a budeme rádi, když to vydrží do konce sezony,“ říká k plánům týmu Hruška.

Jarní bilance Libuše

9 zápasů – 7 výher – 2 remízy – žádná porážka, skóre 27:9

Když udržíte jarní fazonu, měly by se mít vedoucí Vršovice na pozoru. Má váš tým sílu na to, aby dohrál přebor na vítězné vlně?
Bylo by to hezké a pokusíme se o to. Ale je třeba si uvědomit, že ten náskok Vršovic je pořád velikánskej. Je fajn, že se nám daří. Tým se povedlo vhodně doplnit, je tam konkurence, kvalita. Když je nějaký výpadek, můžeme hráče nahradit. To je moc příjemná změna.

To je pravda, podzim jste dohrávali se skřípěním zubů a moc se vám ulevilo, když byl konec…
Aby ne, vždyť my jsme končili se sedmi lidmi a lepili to dorostenci, prostě, jak se dalo. Nebyl materiál, kvalita ani kvantita. Teď je to něco úplně jiného, povedlo se tým hodně slušně doplnit a je to vidět na hřišti. Třeba proti béčku Žižkova byl dobrý výsledek, ale i celkově naše hra.

Máme rezervy: nedáváme loženky

Dvě remízy a jinak samá vítězství. To je skvělá vizitka. Štvou vás ty bodové ztráty?
Háje mě trochu mrzí, ale hlavní je, když hrajeme slušný fotbal. Udělali jsme tam nějakou chybu před utkáním, dva dny před tím jsme hráli nějakou přípravu. Já bych řekl, že jaro je z naší strany hodně slušné a doufám, že to naše hráče baví.

Tak o to snad nemusíte mít strach. Vyhráváte a tým střílí hodně gólů. To si musíte užívat vy i fotbalisté, ne?
My máme ale pořád strašný mezery v proměňování šancí, nedáváme, jak se říká, loženky. Ale na druhou stranu výkony jsou dobré, není to z naší strany nějaká nakopávaná. O to víc nás mrzí ten loňský listopad. Tam jsme se mohli ukázat s Vršovicemi i Královicemi, jenže to dopadlo úplně jinak. Nebylo to jen o hře, ale i o tréninku. Tam by nám stačil stůl na ping pong, abychom se zabavili…

O to větší motivaci teď ve zbytku soutěže máte. Vnímáte to tak?
Bylo by fajn, kdyby se nám povedlo to soupeřům vrátit.

A co útok na postup?
My jsme v pozici, kdy nás nic nikam nehoní, můžeme hrát fotbal a brát to jako přípravu na další rok. Kdyby to vyšlo už nyní, tak by se vidělo. Ale není to akutní, vedou s velkým náskokem Vršovice. Soustředíme se na své výkony.

Řešíme problém s hřištěm  

Je v silách Libuše, aby až do konce přeboru jen vyhrávala?
Bylo by to hezké a určitě se o to pokusíme. Ale třeba nás z našich plánů vyléčí už nejbližší zápas se Zbraslaví. Já věřím, že tomu tak nebude a my naši sérii zase protáhneme, je mi ale jasné, že to nebude jednoduché. Soupeři vědí o tom, jak se nám daří, budou se chtít vytáhnout. Budeme bojovat.

Kdyby se to povedlo, vy jako známý srdcař spojený s vršovickou Bohemkou, byste mohl oslavit dva posuny zelenobílých barev do vyšší soutěže. Co vy na to?
Tak to by bylo krásné. Jenže tady jsou ty věci okolo, třeba starosti se stadionem. To by se Bohemka zase vrátila do Edenu? A my také řešíme náš problém s hřištěm. Spěje to snad k nějakému konci. Nechci to zakřiknout. Dá se říct, že je to pro nás hodně podobné jako s Bohemkou.

Jak vypadala tabulka přeboru po podzimu:

  1. Vršovice 36 bodů
  2. Královice 33
  3. Bohemians B 30
  4. V. Žižkov B 26
  5. Libuš 24

Jak vypadá tabulka přeboru nyní:

  1. Vršovice 54 bodů
  2. Libuš 47
  3. Žižkov B 45
  4. Královice 44
  5. Bohemians B 41
Redakce s přispěním Pražského fotbalového svazu (www.fotbalpraha.cz). 
   

Fisaf pořádá workshop Mentální trénink (nejen) pro trenéry

20. prosince 2017 v 10:05

Český svaz aerobiku a fitness Fisaf.cz pořádá 20. ledna 2018 unikátní celodenní workshop nazvaný Mentální trénink pro trenéry. Vede ho akreditovaný profesionální kouč pro osobní rozvoj a fitness, trenér David Huf, a je určen trenérům, instruktorům, ale také široké veřejnosti – zkrátka každému, kdo...

Nový kurz: Instruktor Děti na startu

19. prosince 2017 v 15:06

Valná většina českých dětí začíná s pohybovými aktivitami až v době školní docházky. Rodiče je pak často přihlásí na specializovaný sport. Ideální přitom je, aby se děti začaly hýbat co nejdříve, osvojily si všeobecné pohybové dovednosti a hlavně – aby měly z pohybu radost. K tomu všemu je vede...

Další články
Nahoru