dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - zatazeno
7°C
pozítří
Středa - polojasno
4°C
Libeňský park už nebude ostudným strašákem, Praha 8 si vydupala jeho správu
Libeňský park nedaleko plynojemu. Foto: archiv Praha 8

Libeňský park už nebude ostudným strašákem, Praha 8 si vydupala jeho správu

„Park“ u Libeňského plynojemu se po letech přežívání konečně dočkal udržovacího prořezu a úklidu a obyvatelé se již nemusí obávat jeho návštěvy. Park totiž do své péče přebírá osmá městská část, která zároveň chystá na rok 2015 jeho celkovou revitalizaci.

„Praha 8 se konečně dočkala. Po dlouhých letech jednání, která jsme iniciovali ve snaze převést pozemky do naší péče, nám byly nakonec svěřeny,“ říká místostarosta Ondřej Gros, jenž stojí za realizací celého převodu. Ještě před definitivním potvrzením z katastru nemovitostí nechala Praha 8 provést udržovací prořez a základní úklid. Obyvatelé se tak již nebudou muset obávat návštěvy parku, jak tomu bylo dosud.

O svěření pozemků, původně ve vlastnictví Českých drah, žádala městská část několik let. Po řadě jednání, která Praha 8 zprostředkovávala mezi tehdejším vlastníkem a magistrátem, došlo ke směně několika různých pozemků mezi Hlavním městem Prahou a Českými drahami.„Hlavní město tak získalo pozemky, které jsou nyní převáděny do správy Prahy 8,“ upřesňuje místostarosta Gros a dodává: „I tak mě mrzí roční skluz, neboť se záměrem převést pozemky z hlavního města do naší správy souhlasilo Zastupitelstvo Prahy 8 již v prosinci 2012. Za ten rok se mohlo udělat hodně práce.“

park-u-plynojemu-bordel-nahled

V parku se mnoho let hromadil odpad

Pozemky o ploše 9 580 m2, které leží mezi Libeňským plynojemem a Sokolovskou ulicí, byly řadu let neudržované, hromadil se zde odpad, navíc byly útočištěm pro bezdomovce a toxikomany. „Dosud byly ostudou Prahy 8, to změníme. Dolní Libeň se konečně dočká parku,“ slibuje starosta. Na rok 2014 se proto připravuje zpracování projektové dokumentace a nejpozději v roce 2015 celková revitalizace. Do té doby chce osmička provádět úklid a udržovací práce.


Další články
Nahoru