dnes
Pondělí - zatazeno
9°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
4°C
Dětská PrahaVíkendové tipy

Libeňské posvícení: Netradiční atrakce pro děti i dospělé

Radnice Prahy 8 ve spolupráci s farností od svatého Vojtěcha připravila na sobotní odpoledne 23. dubna Libeňské posvícení. Akce se uskuteční v okolí kostela a tzv. Bílého domu od 12 do 18 hodin a naváže na tradici historických libeňských poutí, které se zde v minulosti konaly.

Kulturní odpoledne, určené zejména pro děti, přinese netradiční pouťové atrakce na ruční pohon, představí ukázky dobových řemesel a chybět nebude ani jarmark. Všechny atrakce jsou pro návštěvníky zdarma.

Libeňské posvícení je zaměřeno na celou rodinu, na atrakcích se však vyřádí především děti.

Netradiční pouťové atrakce jako kolotoč na ruční pohon, kušovou střelnici, houpačky ve tvaru zvířecích lodiček a kotrmelčák dodala umělecká a pouťová společnost Al Rašíd. Atrakce jsou všechny ručně zdobené originální malbou a vyřezáváním. Obsluha bude pro dotvoření ještě autentičtější atmosféry oblečena do dobových kostýmů.

Pro děti a nejen pro ně budou připraveny i ukázky tradičních řemesel jako kovář, řezbář, štukatér, celetník nebo vlásenkář/maskér. Jejich dovednosti si budou moci návštěvnici také vyzkoušet. Poutník Hroch předvede dětem pohádku O zatoulané princezně a pohodu s písničkami na přání bude dotvářet diskžokej.

Pro starší návštěvníky budou připraveny komentované prohlídky kostela zaměřené na sakrální architekturu.

V průběhu odpoledne budou probíhat také koncerty žáků ZUŠ Učňovská, na které naváže velký varhanní koncert od 16.30 hodin.

Pro příchozí budou připraveny pamětní balónky s potiskem kostela a tombola. Proběhne zde také vyhlášení vítězů dětské výtvarné soutěže Bible a umění – hledám a nalézám. Samozřejmostí bude jarmark a stánky s občerstvením pro malé i velké.


Dětem nestačí jen předčítat. Příběhy je musíme naučit vnímat a přemýšlet o nich

6. prosince 2017 ve 13:24

Předčítání s porozuměním je aktivita podporující čtenářskou pregramotnost. Je to interaktivní proces, při kterém je potřeba posluchače vtáhnout do děje. Dítě by mělo mít prostor pro vlastní komentář k obrázkům, mělo by se naučit odpovídat na otázky týkající se textu, interpretovat děj a formulovat...

Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Čertovské řádění a vánoční tvoření v Monkey´s Gym

9. listopadu 2017 v 09:30

Umějí čert, Mikuláš a anděl sportovat? Že nevíte? Tak se přijďte 3. prosince odpoledne podívat do dětského centra Monkey´s Gym na Zábavné čertování, které je spojené i s vánočním tvořením pro děti i rodiče. Po celé odpoledne bude o zábavu postaráno.

Další články
Nahoru