Dnes Úterý - obcasny-dest 3°C
Zítra Středa - obcasny-dest 1°C
Úterý 6. 12. 2022
Svátek má Mikuláš
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Libeňská ZŠ Bohumila Hrabala má nové multifunkční hřiště
Ze hřiště je krásný výhled do okolí. Foto: P8

Libeňská ZŠ Bohumila Hrabala má nové multifunkční hřiště

Fotbal, házená, basketbal, volejbal, nohejbal. To jsou některé ze sportů, které si po prázdninách zahrají žáci ZŠ Bohumila Hrabala na novém hřišti Na Korábě, které právě dokončila Praha 8.

Děti ZŠ Bohumila Hrabala Na Korábě doposud postrádaly pořádné zázemí pro sportovní aktivity. Nové hřiště, kromě unikátního výhledu na Prahu, poskytuje možnost celé škály sportovních aktivit.

Výstavba hřiště trvala sedm měsíců, na tři měsíce jí zdržel archeologický průzkum. Celkové náklady byly necelých sedm milionů korun. Na výstavbu přispěl dotací i magistrát.

„Tato významná škola doposud postrádala pořádné zázemí pro sportovní aktivity. Teď jich budou moci její žáci provozovat celou škálu, a k tomu budou mít při sportovních aktivitách zcela unikátní výhled na Prahu,” uvedl místostarosta pro oblast školství Tomáš Tatranský (TOP 09). Podle něj se jedná o další z projektů osmé městské části na podporu škol a vzdělávání.

„Brzy budou finišovat i další z volnočasových projektů pro občany Prahy 8, na kterých od začátku volebního období pracujeme, kupříkladu nová skautská klubovna či tělocvična ZŠ Na Šutce, a pracujeme neustále na dalších. Snažíme se, aby projekty, které jsme si schválili, nekončily pouze na papíře, ale byly i realizovány, a to se nám daří,” uvedl Tomáš Hřebík (STAN), v jehož kompetenci je příprava investičních akcí ve školství.


Autor: red

Socha skřeta s obličejem Putina dočasně stojí na místě Koněvova pomníku

Dnes v 09:13

Na náměstí Interbrigády v Praze 6 od včerejška dočasně stojí socha znázorňující ruského prezidenta Vladimira Putina jako skřeta, který utahuje plynový kohout. Na místě, kde stál dříve pomník kontroverzního sovětského maršála Ivana Koněva, bude 30 dnů a následně půjde do dražby. Vydražené peníze...

Čestné uznání na konferenci Úřad na cestě k rovnosti pro Prahu 5

Dnes v 07:32

Ve čtvrtek 1. prosince proběhla na Úřadu vlády ČR ve Strakově akademii konference k soutěži „Úřad na cestě k rovnosti“, kterou společně pořádají Institut pro veřejnou správu Praha, Ministerstvo vnitra a Úřad vlády.

Další články
Nahoru