Dnes Pátek - zatazeno 17°C
Zítra Sobota - oblacno 16°C
Pátek 20. 5. 2022
Svátek má Zbyšek
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Libeňská ZŠ Bohumila Hrabala má nové multifunkční hřiště
Ze hřiště je krásný výhled do okolí. Foto: P8

Libeňská ZŠ Bohumila Hrabala má nové multifunkční hřiště

Fotbal, házená, basketbal, volejbal, nohejbal. To jsou některé ze sportů, které si po prázdninách zahrají žáci ZŠ Bohumila Hrabala na novém hřišti Na Korábě, které právě dokončila Praha 8.

Děti ZŠ Bohumila Hrabala Na Korábě doposud postrádaly pořádné zázemí pro sportovní aktivity. Nové hřiště, kromě unikátního výhledu na Prahu, poskytuje možnost celé škály sportovních aktivit.

Výstavba hřiště trvala sedm měsíců, na tři měsíce jí zdržel archeologický průzkum. Celkové náklady byly necelých sedm milionů korun. Na výstavbu přispěl dotací i magistrát.

„Tato významná škola doposud postrádala pořádné zázemí pro sportovní aktivity. Teď jich budou moci její žáci provozovat celou škálu, a k tomu budou mít při sportovních aktivitách zcela unikátní výhled na Prahu,” uvedl místostarosta pro oblast školství Tomáš Tatranský (TOP 09). Podle něj se jedná o další z projektů osmé městské části na podporu škol a vzdělávání.

„Brzy budou finišovat i další z volnočasových projektů pro občany Prahy 8, na kterých od začátku volebního období pracujeme, kupříkladu nová skautská klubovna či tělocvična ZŠ Na Šutce, a pracujeme neustále na dalších. Snažíme se, aby projekty, které jsme si schválili, nekončily pouze na papíře, ale byly i realizovány, a to se nám daří,” uvedl Tomáš Hřebík (STAN), v jehož kompetenci je příprava investičních akcí ve školství.


Autor: red

Letošním tématem zdravotnického kongresu je paliativní péče

18. května 2022 ve 12:41

Magistrát Prahy organizuje 2. ročník zdravotnického kongresu, tentokrát s názvem Metropolitní zdravotnický kongres paliativní péče 2022. Akce se uskuteční 2. června na Nové radnici na Mariánském náměstí, účastníci se však budou moci připojit i online.

Praha 4 opraví sportoviště u sokolovny v Podolí

18. května 2022 v 07:59

Praha 4 rozhodla o rekonstrukci povrchů sportoviště u sokolovny v Podolí. Součástí rekonstrukce je kompletní výměna umělého povrchu fotbalového hřiště o celkové rozloze 1 240 m2 za povrch nový.

Další články
Nahoru