Dnes Pondělí - zatazeno 1°C
Zítra Úterý - snih 0°C
Pondělí 25. 1. 2021
Svátek má Miloš
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Advent v PrazeDětská Praha

Libeňská vánoční hra

Radnice Prahy 8 připravila pro malé i velké, pro rodiny s dětmi i jednotlivce dobrodružné pátrání po prvním českém vánočním stromku. Cílem hry je najít místo, kde přesně se v Praze objevil první vánoční stromeček. Jelikož se tak stalo právě v Libni v roce 1812, odehrává se hra v ulicích Libně v Praze 8.

Zapojit do hry se může každý už od dnešního dne. Hra potrvá do Tří králů. Účastníci zažijí dobrodružství, poučí se, pobaví se, projdou se na čerstvém vzduchu a mohou i vyhrát dárky pod stromeček. Celou hrou účastníky provází plechový vojáček, jehož příběh bude odhalen u posledního stanoviště. Nápomocny jsou mapy z 19. století. Ale pozor! Tehdejší skladba budov nemusí souhlasit s tou současnou, aby to bylo zajímavější.

Úkolem účastníků hry je hledat QR kódy s obrázkem vojáčka na 11 stanovištích, na kterých jsou připraveny dvě otázky. První je pro ty mladší účastníky (oranžová) a druhá pro starší a rodiče (černá). Na každém stanovišti si pak účastník vepíše jedno slovo do vyplňovačky tak, aby na konci vyšla tajenka.

Pokud budou chtít účastníci soutěžit o cenu hlavní, musí k tomu vymyslet básničku na téma Vánoce a Libeň a použít u toho co nejvíce slov z tajenky, minimálně 5. Vyhodnocena a odměněna bude ta nejoriginálnější.

Prvním stanovištěm, na kterém se nachází první QR kód, je Libeňský zámeček. Tam se účastníci dozví, kde hledat další indicii.

Pravidla vánoční hry si přečtěte na https://www.praha8.cz/Libensky-stromecek

libenska-vanocni-hra-2020

Praha 15: U ZŠ Veronské náměstí se bruslí

18. ledna 2021 v 17:40

Aktuální vládní nařízení umožňuje v prostoru areálu kluziště pohyb maximálně 2 osob v roušce.

Kluzáky na sníh pro děti z Prahy 6

18. ledna 2021 ve 14:15

Radnice Prahy 6 se rozhodla pomoci rodičům, kteří pro své děti shánějí kluzáky na sníh. Ty se kvůli zavřeným obchodům hůře shánějí.

U koníka, U housenky nebo U včelky. Praha 15 pojmenovala hřiště

13. ledna 2021 v 07:44

Odbor životního prostředí radnice Prahy 15 kromě jiného spravuje také dětská hřiště. V prosinci 2020 zrealizoval jejich nové označení a pojmenování.

Praha 8 bude v březnu vítat občánky

1. ledna 2021 v 09:28

Slavnostní vítání občánků Prahy 8, dětí narozených v roce 2019–2020, plánuje radnice na pondělí 22. a úterý 23. března 2021 v obřadní síň Libeňského zámku.

V Libni si můžete hrát a pátrat po prvním českém vánočním stromku

23. prosince 2020 v 11:51

Praha 8 pořádá vánoční hru, ve které budete pátrat po prvním českém vánočním stromku. Hra vás zavede celkem na 11 míst Prahy 8, kde budete pomocí QR kódů dostávat otázky. Díky správným odpovědím doplníte tajenku a můžete se těšit i na malou odměnu.

Vánoce na dálku z Prahy 9 zvou na pohádku

21. prosince 2020 ve 22:48

Pro adventní čas připravila devátá městská část ve spolupráci s Divadlem Gong vánoční program. Vzhledem k epidemiologickým opatřením uslyšíte pohádku online.

Vánoce na dálku z Prahy 9

21. prosince 2020 ve 13:04

Pro adventní čas připravila devátá městská část ve spolupráci s Divadlem Gong vánoční program. Vzhledem k epidemiologickým opatřením uslyšíte koncert online.

Další články
Nahoru