Dnes Středa - jasno 26°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 26°C
Středa 28. 7. 2021
Svátek má Viktor
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Doprava

Libeňská ulice Čertův vršek projde rekonstrukcí

Ulice Čertův vršek bude rekonstruována do podoby takzvané obytné zóny. V ní slouží celý profil komunikace primárně pro pěší provoz, chodci mají absolutní přednost a vozidla se zde musí pohybovat se zvýšenou opatrností maximální rychlostí 20 kilometrů za hodinu. Přesto bude vizuálně zachován původní chodník (zámková dlažba, ohraničena žulovým obrubníkem) a vozovka (asfalt).  

Celá rekonstrukce je koordinačně poměrně komplikovaná a způsobí dočasná omezení v ulici, včetně zamezení vjezdů a výjezdů ze soukromých pozemků.

„Abychom však alespoň částečně minimalizovali dopady pro stávající obyvatele, rozdělili jsme rekonstrukci do sedmi etap, kde v 1. až 6. etapě bude vždy část ulice uzavřena pro stavební práce a zbytek ulice zůstane průjezdný a přístupný. V rámci poslední etapy dojde ke krátkodobému celkovému zneprůjezdnění ulice, jak je v detailu popsáno níže,“ uvedla Praha 8 na oficiálním webu městské části. 

Práce budou zahájeny 5. dubna a budou kompletně dokončeny letos 17. června. Postupovat se bude od ústí ulice Čertův Vršek do ulice Na Stráži směrem na konec této slepé ulice.  

V rámci každé z prvních šesti etap bude odtěžena kompletní konstrukce původní vozovky i chodníku, a dojde k finálnímu dokončení povrchu chodníku ze zámkové dlažby i s obrubníkem. V prostoru vozovky budou provedeny podkladní vrstvy bez finálního asfaltového povrchu. Tato konstrukce umožní dočasný automobilový provoz do doby dokončení asfaltového krytu, který bude realizován v poslední, 7. etapě. 

Pěší průchod ulicí, jakožto i přístup k nemovitostem, bude po celou dobu rekonstrukce v rámci všech sedmi etap zachován.


Z dálnice D11 u Prahy se nepodařilo odklidit vybouraný materiál

26. července 2021 v 09:25

Dálnici D11, která je kvůli demolici mostu uzavřená na okraji Prahy od sobotního odpoledne, se dnes nepodařilo zprovoznit před ranní dopravní špičkou.

Před školou v Ďáblicích bude zpomalovací práh

21. července 2021 ve 14:41

Řidiči v ulici U Parkánu v Ďáblicích budou muset zpomalit. Před místní základní školou vznikne kvůli zvýšení bezpečnosti zpomalovací práh, přechod pro chodce a parkovací místa K+R (kiss and ride), uvedla ČTK.

Označování elektromobilů a dobíjecích stanic má nová pravidla

21. července 2021 v 08:47

Počet elektromobilů a dobíjecích stanic v Evropě stále roste a v této souvislosti schválila Evropská unie jednotná pravidla pro značení u dobíjecích stanic a vozidel do zásuvky (elektromobily a plug-in hybridy). Konkrétně se jedná vedle osobních vozů i o užitková vozidla, autobusy, autokary,...

V Božanovské ulici dojde k demolici mostu. Dálnice D11 bude uzavřena

20. července 2021 v 16:22

K demolici mostního objektu dojde ve dnech 24. – 25. července, kdy bude uzavřena dálnice D11 od sobotních 17 hodin do neděle do 9 hodin ráno.

Další články
Nahoru