dnes
Pátek - obcasny-dest
13°C
zítra
Sobota - prehanky-dest
9°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
5°C
Víkendové tipy

Libeňská pouť nabídne atrakce, kolotoč na ruční pohon, ukázky řemesel, koncerty i diskžokeje

Sobotní odpoledne v okolí kostela a radnice Prahy 8 tzv. Bílého domu ovládne 22. dubna od 12 do 18 hodin Libeňská pouť. Kulturní odpoledne, určené zejména pro děti, přinese netradiční pouťové atrakce, představí ukázky dobových řemesel, pohádku a chybět nebude ani jarmark. Všechny atrakce jsou pro návštěvníky zdarma.

Libeňská pouť je zaměřena na celou rodinu, na atrakcích se však vyřádí především děti. Netradiční pouťové atrakce jako kolotoč na ruční pohon, kušovou střelnici, houpačky ve tvaru zvířecích lodiček a kotrmelčák dodala umělecká a pouťová společnost Al Rašíd.

Atrakce jsou všechny ručně zdobené originální malbou a vyřezáváním. Obsluha bude pro dotvoření ještě autentičtější atmosféry oblečena do dobových kostýmů.

Pro děti a nejen pro ně budou připraveny i ukázky tradičních řemesel jako kovář, keramik, štukatér nebo vlásenkář/maskér. Jejich dovednosti si budou moci návštěvnici také vyzkoušet.

Divadlo ŠUS předvede od 15:00 dětem sérii interaktivních pohádek Červená Karkulka, O Smolíčkovi a O Palečkovi.

Pouťovou pohodu s písničkami na přání bude dotvářet diskžokej.

Pro starší návštěvníky budou připraveny komentované prohlídky kostela zaměřené na sakrální architekturu.

V průběhu odpoledne budou probíhat také koncerty souborů Hrabalova koťata nebo Páni kluci s varhanním koncertem od 16:00. Pro příchozí budou připraveny pamětní balónky s potiskem kostela a tombola.

Po celou dobu konání Libeňské pouti bude v kostele umístěna výstava „110. výročí vysvěcení kostela sv. Vojtěcha v Libni“, která byla poprvé prezentována veřejnosti v roce 2015.

Bohatý jarmark a stánky s občerstvením pro malé i velké.

Sobota 22. dubna od 12 do 18 hodin.

 


Yelloween přiláká do Žlutých lázní pražská strašidla

25. října 2017 ve 13:26

Areál Žluté lázně se stane v neděli 29. října cílem všech strašidel. Malé i velké příšery čeká od 12 do 19 hodin zábavné odpoledne, kde nebude chybět strašidelná show, stezka odvahy, dlabání dýní, opékání špekáčků a mnoho dalších zajímavostí. Vstup do areálu je...

Kolčavka v Praze 9 zve na oslavy. Těšte se na zabijačku, koncert a veselici

23. října 2017 v 08:50

Pivovar Nad Kolčavkou v sobotu 28. října slaví. V 10 hodin začne pravá staročeská zabijačka. Sami si pod dozorem řeznického mistra můžete vyzkoušet, jak se dělají jitrnice.

Přivstaňte si na výlov rybníka mezi paneláky

22. října 2017 v 07:22

V sobotu 28. října se od 7 hodin koná již tradiční výlov Stodůleckého rybníka v Centrálním parku Prahy 13.

Na umisťovací výstavě ve Fénixu budou hledat nový domov kočky z ochranářských organizací

22. října 2017 v 07:00

Umisťovací výstava koček se bude konat v prostorách veterinární kliniky Fénix v sobotu 28. října od 11 do 17 hodin a v neděli 29. října také od 11 do 17 hodin.

Další články
Nahoru