dnes
Neděle - prehanky-snih
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - snih
0°C
Pražský život

Leží tu opilá nebo „zfetovaná“ žena, znělo oznámení. Realita u pejskařky byla jiná…

V pátek večer byla do parku Mrázovka vyslána hlídka městské policie z Prahy 5, kde podle sdělení oznamovatelky měla na zemi ležet opilá nebo „zfetovaná“ žena.

Po příjezdu na místo, zde strážníci našli na zemi ležící asi třicetiletou ženu, u které stála oznamovatelka. Ta jim sdělila, že chvíli před tím žena křičela na svého psa, který ji neposlouchal. Poté si lehla na chodník. Pak dodala, že ji zná od vidění.

Černý ovčák pobíhal kolem. Strážníci se mladou ženu pokusili probudit, mluvili na ni, ale na jejich podněty vůbec nereagovala. Hlídka pojala podezření, že není pod vlivem alkoholu ani jiné návykové látky, ale že se jedná o zdravotní obtíže.

Proto ji uvedli do stabilizované polohy a jeden ze strážníků okamžitě zavolal na tísňovou linku „155“. Podle pokynů operátorky pak poskytli ženě první pomoc a do příjezdu lékaře monitorovali její životní funkce.

Několik minut potom, co bylo zahájeno ošetření lékařem, začala komunikovat. Následně požádala strážníky, aby jejího psa odvedli k mamince a informovali ji o jejím zdravotním stavu.

Následně byla převezena do jedné z pražských nemocnic. Lékař uvedl, že se jednalo o vážný diabetický záchvat a včasná pomoc ženě zachránila život.


Další články
Nahoru