dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - oblacno
4°C
Levné a zároveň kvalitní ubytování, Praha je devátá na světě
Ilustrační foto: archiv

Levné a zároveň kvalitní ubytování, Praha je devátá na světě

Prestižní hotelový srovnávač trivago.cz představuje žebříček nejoblíbenějších destinací seřazených podle poměru cena / kvalita ubytování. Praha se umístila na 9. příčce a nechala tak za sebou takové destinace, jako jsou Řím, Madrid či Vídeň.

Nejvýhodnější ubytování si můžete dopřát v srbském Bělehradu, kde se průměrná cena za dvoulůžkový pokoj za noc pohybuje kolem 2 180 korun. Za návštěvu zde stojí Pevnost Kalemegdan – Belgrade, z níž je krásný výhled na soutok Dunaje a Sávy. Druhé a třetí místo obsadila ruská města Petrohrad a Moskva.

Levného a kvalitního ubytování se dočkají turisté i v Praze, která se dostala do první desítky. Průměrná cena ubytování se zde pohybuje na úrovni 2 789 Kč (za dvoulůžkový pokoj a noc).

Na opačném konci žebříčku se umístila města ve Spojených státech amerických – na drahé a dle hotelových recenzí ne právě kvalitní ubytování narazíte zejména v New Yorku, San Franciscu, Las Vegas či Miami Beach. Z evropských měst je na tom nejhůře, co se ubytování týká, Londýn.

Přehled deseti měst s nejvýhodnějším ubytováním a jejich index ceny a kvality:

ubytovani-ve-svete-nahled

Kompletní tabulku s nejhledanějšími světovými destinami najdete zde 


Další krátké zprávy
Nahoru