Dnes Pondělí - prehanky-dest 19°C
Zítra Úterý - bourky 19°C
Pondělí 27. 6. 2022
Svátek má Ladislav
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Lifestyle / ZdravíZpravodajství

Letošním tématem zdravotnického kongresu je paliativní péče

Magistrát Prahy organizuje 2. ročník zdravotnického kongresu, tentokrát s názvem Metropolitní zdravotnický kongres paliativní péče 2022. Akce se uskuteční 2. června na Nové radnici na Mariánském náměstí, účastníci se však budou moci připojit i online.

Hlavním smyslem letošního kongresu je snaha o vytvoření prostoru pro reflektování současné situace, sdílení zkušeností s představiteli jiných krajů a hledání řešení, zdrojů i synergie pro další rozvoj paliativní péče.

V rámci programu Metropolitní zdravotnického kongresu paliativní péče 2022 vystoupí se svými poznatky odborníci jako je Ladislav Dušek, ředitel Ústavu zdravotních informací a statistiky, nebo Ondřej Kopecký, primář Kliniky paliativní medicíny Všeobecné fakultní nemocnice v Praze a 1. LF UK, který je zároveň předsedou České společnosti paliativní medicíny ČLS JEP.

Specificky se řečníci budou věnovat paliativní péči a zdravotně sociálnímu pomezí, paliativní péči v terénu, podpůrné a paliativní péči u dětských pacientů a dalším výzvám v této oblasti. Zájemci se následně budou moci zapojit do diskuse.

„Pro mnoho lidí jsou služby na pomezí zdravotní a sociální oblasti základní podmínkou důstojně prožitého konce života. Právě proto se Praha zavázala rozvíjet paliativní péči po kvalitativní i kvantitativní stránce. S ohledem na demografický vývoj musíme počítat s tím, že potřeba paliativní péče bude v následujících desetiletích narůstat, a právě proto byla paliativní péče vybrána jako hlavní téma letošního zdravotnického kongresu,“ říká Milena Johnová, radní pro oblast sociální politiky a zdravotnictví.

Kongres bude mít za cíl vytvořit prostor ke sdílení dobré praxe a k diskutování problémů za účasti zástupců institucí, které mohou poskytovatelům ulehčit jejich každodenní fungování a zajistit systémové změny. Kongres by měl být zároveň místem inspirace a pozitivní energie ve snaze dál usilovat o rozvoj paliativní péče.

Kongres volně navazuje na loňský 1. ročník akce, který nesl název Výzvy pražského zdravotnictví aneb Metropolitní zdravotnický kongres.

Detaily včetně programu a registrace k aktuálnímu kongresu mohou zájemci naleznout zde.


Autor: Alo

Šestka rozšiřuje kapacity škol

24. června 2022 v 08:47

Školy v Praze 6 letos otevřou 44 prvních tříd, o jednu více než loni. Do prvních tříd zatím přijaly celkem 1114 dětí, další je mohou následovat po vyřešení odkladů školní docházky a dořešení vícečetných žádostí o přijetí. V detašovaných pracovištích je místo i pro...

Praha 6 rozdělí dětem na tábory tři miliony

23. června 2022 v 08:34

Stejně jako v uplynulých letech, i letos před prázdninami spustila Praha 6 program Šestka táborová. Prostřednictvím portálu Aktivní město přispěje rodičům dětí na tábory, příměstské kempy, sportovní soustředění a další prázdninové volnočasové aktivity.

Další články
Nahoru