Dnes Úterý - zatazeno 2°C
Zítra Středa - zatazeno 1°C
Úterý 29. 11. 2022
Svátek má Zina
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Lifestyle / ZdravíZpravodajství

Letošním tématem zdravotnického kongresu je paliativní péče

Magistrát Prahy organizuje 2. ročník zdravotnického kongresu, tentokrát s názvem Metropolitní zdravotnický kongres paliativní péče 2022. Akce se uskuteční 2. června na Nové radnici na Mariánském náměstí, účastníci se však budou moci připojit i online.

Hlavním smyslem letošního kongresu je snaha o vytvoření prostoru pro reflektování současné situace, sdílení zkušeností s představiteli jiných krajů a hledání řešení, zdrojů i synergie pro další rozvoj paliativní péče.

V rámci programu Metropolitní zdravotnického kongresu paliativní péče 2022 vystoupí se svými poznatky odborníci jako je Ladislav Dušek, ředitel Ústavu zdravotních informací a statistiky, nebo Ondřej Kopecký, primář Kliniky paliativní medicíny Všeobecné fakultní nemocnice v Praze a 1. LF UK, který je zároveň předsedou České společnosti paliativní medicíny ČLS JEP.

Specificky se řečníci budou věnovat paliativní péči a zdravotně sociálnímu pomezí, paliativní péči v terénu, podpůrné a paliativní péči u dětských pacientů a dalším výzvám v této oblasti. Zájemci se následně budou moci zapojit do diskuse.

„Pro mnoho lidí jsou služby na pomezí zdravotní a sociální oblasti základní podmínkou důstojně prožitého konce života. Právě proto se Praha zavázala rozvíjet paliativní péči po kvalitativní i kvantitativní stránce. S ohledem na demografický vývoj musíme počítat s tím, že potřeba paliativní péče bude v následujících desetiletích narůstat, a právě proto byla paliativní péče vybrána jako hlavní téma letošního zdravotnického kongresu,“ říká Milena Johnová, radní pro oblast sociální politiky a zdravotnictví.

Kongres bude mít za cíl vytvořit prostor ke sdílení dobré praxe a k diskutování problémů za účasti zástupců institucí, které mohou poskytovatelům ulehčit jejich každodenní fungování a zajistit systémové změny. Kongres by měl být zároveň místem inspirace a pozitivní energie ve snaze dál usilovat o rozvoj paliativní péče.

Kongres volně navazuje na loňský 1. ročník akce, který nesl název Výzvy pražského zdravotnictví aneb Metropolitní zdravotnický kongres.

Detaily včetně programu a registrace k aktuálnímu kongresu mohou zájemci naleznout zde.


Autor: Alo

Sedm tipů, jak žít podle zásad cirkulární ekonomiky

Dnes v 07:21

Cirkulární ekonomika je jedním z principů udržitelnosti, jejímž směrem se svět ve světle současné klimatické krize musí začít obracet. Konkrétně v Česku se můžeme těšit metropolí, která je v evropském kontextu jedním z pionýrů cirkulární ekonomiky, jíž je samozřejmě Praha. Víte ale v čem přesně...

Hackathon vyhrál nápad na podkožní senzor pro sledování hladiny cukru

Včera v 09:02

Senzor, který usnadní život pacientům s cukrovkou, se stal nejlepším nápadem pátého ročníku European Health Hackathon (EHH) 2022. Akce se pořádala od pátku 25. do neděle 27. listopadu v Institutu klinické a experimentální medicíny v Praze (IKEM). Vítězné technologické řešení nazvané DiApp by do...

Squatteři obsadili budovu v Praze 10, po dohodě odešli

27. listopadu 2022 v 11:32

Squatteři organizovaní skupinou Opravdu Dobré Squaty včera obsadili prázdný bytový dům v Malínské ulici v pražských Strašnicích s cílem vytvořit tam kulturní a sociální centrum.

Další články
Nahoru