dnes
Pondělí - jasno
1°C
zítra
Úterý - skorojasno
1°C
pozítří
Středa - oblacno
2°C
Letošní svařák do ozdobených keramických hrnečků
Hrneček bude stát šedesát korun. Foto: trhypraha.cz

Letošní svařák do ozdobených keramických hrnečků

Návštěvníci vánočních trhů na Staroměstském, Václavském náměstí i náměstí Republiky si budou moci poprvé zvolit horký nápoj do keramického hrnečku nebo do recyklovatelného kelímku. Keramické hrnečky nebudou vratné a návštěvníkům poslouží jako hezký suvenýr.

K prodeji bude připraveno zhruba padesát tisíc kusů dekorovaných keramických hrnečků.

Dodržení přísných hygienických předpisů a norem je hlavním důvodem, proč organizátoři nezvolili model vratných hrnečků. Na tržištích není totiž přívod pitné vody a možnost připojení odpadu ve stáncích.

Pět hrnečků o objemu 0,3 l má univerzální tematický motiv. Čtyři zdobí kreslené tváře panovníků Karla IV. a Rudolfa II., spisovatele Franze Kafky a tvůrce legendárního golema, rabína a učence Rabiho Löwa. Pátý hrneček nese motiv grafického panoramatu Prahy.

Cena každého z hrnečků je šedesát korun.
Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru