Dnes Pátek - mlha 17°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 18°C
Sobota 8. 10. 2022
Svátek má Věra
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Letošní Setkání kultur vyvrcholí v Praze 14 koncerty i cestopisnou besedou
Setkání kultur má v Praze 14 tradici, letos se koná již potřinácté. Foto: praha14.cz

Letošní Setkání kultur vyvrcholí v Praze 14 koncerty i cestopisnou besedou

Podzimní část festivalu Setkání kultur tradičně odstartuje v Kyjích, na sobotu 17. září je připravený večer plný temperamentní hudby. Přednáška s besedou se v oblíbené černomostecké kavárně Maňána uskuteční v druhé polovině října. Informoval o tom radní Prahy 14 Martin Kouklík (KDU-ČSL), který má v gesci sociální oblast a zdravotnictví.

„Festival Setkání kultur už patří mezi naše stálice. V Praze 14 žije velké množství cizinců. Nyní, v souvislosti s válkou na Ukrajině, se jejich počet ještě podstatně zvýšil. O to spíš považuji aktivity zaměřené na podporu dobrých vztahů mezi majoritní společností a menšinami za velmi důležité. Budu rád, když si s námi finále letošního festivalu návštěvníci skutečně užijí a třeba naleznou i nová přátelství,“ uvedl radní Prahy 14 Martin Kouklík (KDU-ČSL), který má od ledna letošního roku v gesci sociální oblast a zdravotnictví.

Letošní ročník Setkání kultur je již třináctý. I tentokrát jej městská část připravila za finanční podpory magistrátu. Cílem akce je nejen posilovat vzájemný respekt mezi většinovou a menšinovou společností, ale také přibližovat zvyklosti a kulturu jiných národů.

„Podzimnímu finále, na které aktuálně zveme, předcházela řada aktivit pořádaných před letními prázdninami. Lidé mohli využít nabídku Městské knihovny v Praze, pobočka Rajská zahrada a zapůjčit si díla řady světových autorů, volnočasové centrum Hloubětínská 55 (H55) nabídlo Bulharský víkend a Komunitní centrum Kardašovská cestopisnou besedu s ochutnávkou,“ vyjmenoval radní Kouklík.

V nadcházejících dnech se v rámci Setkání kultur uskuteční ještě Hudební komponovaný večer. Tentokrát se bude konat v Kulturním domě v Kyjích (Šimanovská 47), a to v sobotu 17. září od 18 hodin. Návštěvníci se mohou těšit na vystoupení kapely SHUM DAVAR, jejíž písně spojují prvky balkánské, slovenské, arménské, gruzínské a běloruské hudby.

Dále večer okoření čardáše a španělské rytmy oblíbené romské kapely Bengas a produkce vynikajících hudebníků Milana Kroky, Tibora Židy a Radka Siváka. Programem návštěvníky provede moderátor Richard Samko.

Kampaň Setkání kultur ukončí přednáška s besedou na téma Řecko a jeho filozofové, která se uskuteční v úterý 20. října od 18:30 hodin v Kavárně Maňána na Černém Mostě.


Autor: Hla

Koncert F.U.T. v Praze 2

Včera v 11:11

V pondělí 10. října na Bastionu v Horské ulici v Praze 2. Začíná se v 18 hodin.

Disneyho film Ledové království s živým orchestrem ve Smetanově síni Obecního domu

Včera v 08:06

Disneyho oblíbená pohádka Ledové království se představí českému publiku jako živý koncert v doprovodu Symfonického orchestru Českého rozhlasu 27. listopadu ve dvou odpoledních představeních.

Medvěd s motorovou pilou Na Zábradlí

6. října 2022 v 11:54

Divadlo Na zábradlí připravuje první inscenaci 65. sezony. V listopadu uvede v režii Jana Mikuláška originální adaptaci povídek finské prozaičky Rosy Liksom plnou černého humoru i autorské hudby. 

Začíná festival 4 + 4 dny v pohybu, nabídne výstavu, tanec, divadlo i koncerty

5. října 2022 ve 12:06

Šest desítek současných umělců, mezinárodní performativní soubory, koncerty, filmové projekce, workshopy, komentované procházky i projížďky, ale i program a dílny pro děti. To je sedmadvacátý ročník mezinárodního festivalu současného umění 4 + 4 dny v pohybu s podtitulem Být někdo jiný někde jinde...

Skupina Neřež hraje v KC Zahrada

5. října 2022 v 08:40

Koncert největších hitů české folkové hudební skupiny Neřež uslyšíte ve čtvrtek 6. října ve 20 hodin v KC Zahrada.

Romeo a Julie i Marná opatrnost na pódiu Státní opery

5. října 2022 v 07:51

Nejznámější příběh lásky všech dob, velké a nadčasové milostné téma, to je příběh Romea a Julie, který v baletním ztvárnění choreografa Johna Cranka uvádí v říjnovém bloku Balet Národního divadla na jevišti Státní opery.

Načeva a Zdivočelí koně míří do Vzletu

5. října 2022 v 07:49

Načeva a Zdivočelí koně vystoupí 6. října v pražském Vzletu, kde uvedou nový videoklip i skladby z připravovaného alba.

Studentský jam(ík)

4. října 2022 v 07:43

V kaváírně Kina Dlabačov si můžete zahrát i zazpívat.

Doma i na cestách. Výstava v budově radnice

4. října 2022 v 07:30

Výstava fotografií Doma i na cestách začíná v budově radnice v Ocelíkově ulici v Praze 11.

Pozvání do Galerie 9: Naturae

3. října 2022 v 18:40

Výstava je přátelským setkáním tří autorek – Moniky Drábkové, Lindy Čihařové a Naděždy Čichovské, které společně studovaly grafický obor na Výtvarné škole Václava Hollara v Praze. Společným jmenovatelem není jen přátelství, ale i tématika jejich prací, související různým způsobem...

Podzimní koncert na Nuselské radnici

3. října 2022 v 09:10

Podzimní koncert na Nuselské radnici se koná v úterý 18. října.

Roman Patočka hlavní hvězdou koncertů Pražských symfoniků

3. října 2022 v 09:02

Houslový virtuóz Roman Patočka bude hlavní hvězdou koncertů Pražských symfoniků pod taktovkou dirigenta Iona Marina.

Modrá Vopice zveřejnila program na říjen

2. října 2022 v 16:10

MusicClub Modrá Vopice (ul. K Žižkovu) zveřejnil svůj říjnový program. Návštěvníci se mohou těšit na řadu koncertů punkových i metalových kapel.

Další články
Nahoru