Dnes Středa - zatazeno 11°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 15°C
Středa 29. 3. 2023
Svátek má Taťána
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Letošní Setkání kultur vyvrcholí v Praze 14 koncerty i cestopisnou besedou
Setkání kultur má v Praze 14 tradici, letos se koná již potřinácté. Foto: praha14.cz

Letošní Setkání kultur vyvrcholí v Praze 14 koncerty i cestopisnou besedou

Podzimní část festivalu Setkání kultur tradičně odstartuje v Kyjích, na sobotu 17. září je připravený večer plný temperamentní hudby. Přednáška s besedou se v oblíbené černomostecké kavárně Maňána uskuteční v druhé polovině října. Informoval o tom radní Prahy 14 Martin Kouklík (KDU-ČSL), který má v gesci sociální oblast a zdravotnictví.

„Festival Setkání kultur už patří mezi naše stálice. V Praze 14 žije velké množství cizinců. Nyní, v souvislosti s válkou na Ukrajině, se jejich počet ještě podstatně zvýšil. O to spíš považuji aktivity zaměřené na podporu dobrých vztahů mezi majoritní společností a menšinami za velmi důležité. Budu rád, když si s námi finále letošního festivalu návštěvníci skutečně užijí a třeba naleznou i nová přátelství,“ uvedl radní Prahy 14 Martin Kouklík (KDU-ČSL), který má od ledna letošního roku v gesci sociální oblast a zdravotnictví.

Letošní ročník Setkání kultur je již třináctý. I tentokrát jej městská část připravila za finanční podpory magistrátu. Cílem akce je nejen posilovat vzájemný respekt mezi většinovou a menšinovou společností, ale také přibližovat zvyklosti a kulturu jiných národů.

„Podzimnímu finále, na které aktuálně zveme, předcházela řada aktivit pořádaných před letními prázdninami. Lidé mohli využít nabídku Městské knihovny v Praze, pobočka Rajská zahrada a zapůjčit si díla řady světových autorů, volnočasové centrum Hloubětínská 55 (H55) nabídlo Bulharský víkend a Komunitní centrum Kardašovská cestopisnou besedu s ochutnávkou,“ vyjmenoval radní Kouklík.

V nadcházejících dnech se v rámci Setkání kultur uskuteční ještě Hudební komponovaný večer. Tentokrát se bude konat v Kulturním domě v Kyjích (Šimanovská 47), a to v sobotu 17. září od 18 hodin. Návštěvníci se mohou těšit na vystoupení kapely SHUM DAVAR, jejíž písně spojují prvky balkánské, slovenské, arménské, gruzínské a běloruské hudby.

Dále večer okoření čardáše a španělské rytmy oblíbené romské kapely Bengas a produkce vynikajících hudebníků Milana Kroky, Tibora Židy a Radka Siváka. Programem návštěvníky provede moderátor Richard Samko.

Kampaň Setkání kultur ukončí přednáška s besedou na téma Řecko a jeho filozofové, která se uskuteční v úterý 20. října od 18:30 hodin v Kavárně Maňána na Černém Mostě.


Autor: Hla

Výstava obrazů Radky Kuželové na radnici

27. března 2023 ve 13:12

V atriu radnice Prahy 13 je k vidění nová výstava obrazů Radky Kuželové a dalších autorů ze skupiny Beneart.

Legendární klub na Chmelnici připomene výstava v Malostranské besedě

27. března 2023 ve 13:02

Historie české, respektive československé, alternativní kulturní scény v osmdesátých a první polovině devadesátých let minulého století je neodmyslitelně spjata s legendárním Junior klubem Na Chmelnici na pražském Žižkově. Od 4. dubna do 15. května se na výstavě Tenkrát Na Chmelnici v Malostranské...

Výstava: Zrod Velké Prahy

27. března 2023 v 10:38

Výstava Zrod Velké Prahy se koná od 3. dubna do 28. dubna v prvním patře radnice Prahy 2 na náměstí Míru.

Chladné dítě bude mít premiéru v divadle DISK

23. března 2023 v 08:49

Inscenační tým v čele s režisérem Tomášem Rálišem se rozhodl pro inscenaci v Čechách dosud neuvedené hry „Chladné dítě“ německého dramatika Mariuse von Mayenburga. Poprvé bude toto současné německé dílo uvedeno v divadle DISK v pátek 31. března.

Goethe-Islands hledají české kapely a německé songy

23. března 2023 v 08:38

Německý Goethe-Institut a hudební festival United Islands of Prague hledají hudební skupiny složené z žáků základních a středních škol, v jejichž tvorbě je zastoupena němčina. Vítězové soutěže Goethe Islands vystoupí ve velkém stylu s vlastním koncertem v rámci květnových United...

Setkání kultur 2023: Hudební večer v KD Kyje

22. března 2023 ve 21:43

Letošní ročník Setkání kultur 2023 přivítá v Kulturním domě v Kyjích hosta vystupující kapely Bachtale Apsa herečku a zpěvačku Barboru Hrzánovou, kapelu Devles a pěvecký soubor z Černého Mostu Romano Balvaj.

Festival o (ne)svobodě, (ne)bezpečí a (ne)rovnoprávnosti Nová komedie

22. března 2023 v 08:27

Městská divadla pražská zvou na mezinárodní festival mladých tvůrců Nová komedie, který se bude konat ve dnech 11. – 18. dubna. V rámci letošního ročníku budou v divadle Komedie uvedeny inscenace z polských, slovenských a českých divadel. Nebudou chybět ani koncerty a debaty...

Malí nakladatelé, velké knihy. Koná se třetí ročník festivalu KniŽižkov

21. března 2023 v 08:05

KC Vozovna pořádá v sobotu 25. března od 11 hodin třetí ročník festivalu KniŽižkov. Čtenáři si již potřetí zalistují beletrií i literaturou faktu, která hledá jiné cesty a nepluje s hlavním proudem a poslechnou si přitom současné tvůrce při autorských čteních a debatách. Nebudou chybět ani dvě...

Jarní koncert na Nuselské radnici: Souznění čtyř harf

20. března 2023 v 11:08

Prah-a-harP kvartet představuje v kontextu české hudební scény ojedinělý úkaz. Sestává ze čtyř harfistek – tří sester a jejich matky. Doposud není známá existence obdobného projektu a přihlédneme-li ke kuriózní skutečnosti, že se jedná o čistě rodinný ansámbl, může se nám tento soubor jevit nejen...

Velikonoční koncert v areálu Gabriel Loci

20. března 2023 v 09:14

Koncert uslyšíte v kostele Zvěstování Panny Marie od 18 hodin.

Další články
Nahoru