dnes
Středa - jasno
7°C
zítra
Čtvrtek - skorojasno
10°C
pozítří
Pátek - obcasny-dest
11°C
Letošní rozpočet Prahy 12 počítá s nižším schodkem než ten loňský, schvalovat se bude na konci února
Radnice Prahy 12. Foto: archiv

Letošní rozpočet Prahy 12 počítá s nižším schodkem než ten loňský, schvalovat se bude na konci února

Praha 12 plánuje letos hospodařit se schodkem o téměř 83 milionů korun nižším než v roce 2019. Schodek 400 milionů korun bude radnice i letos financovat z vlastních zdrojů. Vyplývá to z materiálu, který byl zveřejněn na webu městské části. Návrh rozpočtu, který budou zastupitelé městské části schvalovat 27. února, počítá s příjmy 520,4 milionu a výdaji 920,5 milionu korun.

Co se týče příjmů, nejvíce peněz by měla městská část získat z takzvaných transferů, tedy převodů peněz ze státního rozpočtu, vlastních fondů a od hlavního města. Podle návrhu rozpočtu, který schválili radní, jde téměř o 440 milionů korun, tedy o 16,5 milionu korun více než loni.

Dalších 43 milionů korun získá radnice na dani z nemovitostí. Do rozpočtu přinese o 16 milionů korun více než v předchozím roce. Rozpočet letos počítá s vyššími příjmy než v loňském schváleném rozpočtu, a to o 37,5 milionu korun.

Očekávané výdaje odhaduje radnice na více než 920 milionů korun. Plánované výdaje jsou oproti loňskému roku nižší o 35 milionů. Nejvyšší částku radnice zaplatí za chod městské části a za výdaje do vzdělávání a škol.

Mezi největší výdaje patří investice do mateřských škol o objemu 36,3 milionu a základních škol ve výši 77,8 milionu korun. Téměř 63 milionů investuje Praha 12 do péče o veřejnou zeleň a vzhled městské části. Na činnost místní správy návrh počítá s výdaji 491,7 milionu korun.

I do minulého roku modřanská radnice vstoupila v rozpočtovém provizoriu. Na konci února schválilo zastupitelstvo rozpočet na rok 2019 s příjmy 482,9 milionu korun a výdaji 955,9 milionu. Schodek činil 473 milionů korun.

V Praze 12 tvoří koalici zástupci Pirátů, ODS, TOP 09 a Zelených. Praha 12, kde žije 56 617 obyvatel, zahrnuje celá katastrální území Cholupic, Kamýku, Komořan, Modřan a Točné.


Odbor evidence majetku magistrátu obnovuje provoz

Včera v 08:01

Magistrát hl. m. Prahy včera obnovil provoz odboru evidence majetku, který musel přerušit činnost z důvodu výskytu koronaviru u dvou zaměstnanců. Mimořádná situace se týkala zhruba padesátky zaměstnanců odboru, kteří zůstali v uplynulých dvou týdnech v nařízené karanténě...

Pražský krizový štáb doporučil pro pobyt osob v karanténě stadion Strahov

30. března 2020 ve 22:39

Krizový štáb hl. m. Prahy byl na svém pondělním jednání informován o aktuální situaci od Hygienické stanice hl. m. Prahy, od složek integrovaného záchranného systému a z oblasti dopravy. Především se ale věnoval situaci v domovech pro seniory.  

Vedení Prahy 2 schválilo odklad splátek nájemného za nebytové prostory

30. března 2020 ve 22:27

Radní Prahy 2 dnes na svém jednání schválili svůj záměr pomoci živnostníkům a podnikatelům, na které dopadají krizová opatření vlády v souvislosti s nařízeným nouzovým stavem. 

Další články
Nahoru