Dnes Úterý - zatazeno 2°C
Zítra Středa - oblacno 6°C
Úterý 2. 3. 2021
Svátek má Anežka
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Letošní investice do cyklodopravy v Praze bude 122 milionů korun, chystají se nové stezky a trasy
Několik stovek metrů dlouhý nedokončený úsek cyklostezky z Prahy do Vraného. Foto: archiv

Letošní investice do cyklodopravy v Praze bude 122 milionů korun, chystají se nové stezky a trasy

Pražský magistrál letos plánuje vložit do cyklodopravy 122 milionů korun, což je o něco méně než bylo připraveno pro loňský rok. Peníze půjdou mimo jiné na vybudování cyklotras a cyklostezek, stojanů nebo přístřešků pro kola. Na dotaz ČTK to dnes uvedla mluvčí TSK Barbora Lišková.

Radnice Prahy 14 dnes otevřela novou trasu od Budovatelské přes Novopackou ulici. TSK je městská firma, která má na starosti správu, opravy a výstavbu komunikací.

„V plánu je výstavba cyklistických tras a stezek na území hlavního města. Vybudované trasy a stezky řeší zejména bezpečnost dopravy cyklistů s cílem oddělit v největší možné míře cyklistickou dopravu od ostatních druhů dopravy," uvedla Lišková.

Peníze plánuje správa využít například na stavbu cyklostezky z Komořan do Lahovic nebo ve Staroklánovické ulici v Praze 21. Na jedné z páteřních cyklotras označených jako A1 bude v Praze 7 vybudována první část, a to úsek Stromovka-Varhulíkové.

Na zmíněné trase bude TSK stavět také od Nádražní ulice směrem k ulici U Královské louky. Prodloužena bude také trasa vedoucí v Kunraticích.

TSK se bude věnovat kromě samotné výstavby stezek přípravě projektů a dalším inženýrským pracím pro nové úseky. Chce také investovat do přístřešků pro kola, stojanů a projektů typu B+R, tedy záchytných cykloparkovišť, kde si lidé mohou nechat bicykl a pokračovat MHD.

V Praze je přes 515 kilometrů značených tras, z toho zhruba dvě stovky vedou mimo komunikace s automobily.

Cyklisté mají vyznačena ve více než 340 křižovatkách samostatná stání před automobily a v ulicích je vyznačeno asi 50 kilometru cyklopruhů a zhruba 34 kilometru piktokoridorů, kdy jsou na vozovce vyobrazeny symboly bicyklu, které řidiče upozorňují na častý průjezd cyklistů.


Křižovatku ulic Karlická x Pod Klapicí čeká rekonstrukce

Dnes v 11:14

Technická správa komunikací začne v pondělí 8. března v okolí Karlické ulice s přípravnými pracemi pro stavbu a její objízdnou trasu v Radotíně. Hlavní práce na stavbě začínají od 15. března a skončit by měly začátkem srpna 2022.

Tunely Strahovský, Brusnický a Dejvický budou uzavřeny

Včera ve 13:01

Z důvodu údržby technologie a čištění kamer bude Strahovský tunel uzavřen od středy 3. března od 23 hodin do čtvrtka 4. března do 5 hodin.

Křižovatka Suchdolské a Kamýcké je v provozu

Včera v 11:48

Od pondělí 1. března je křižovatka Suchdolské a Kamýcké ulice opět v obousměrném provozu. Do Suchdolské se vrátily i autobusy linky 147 ve směru do centra.

Tunelovým komplexem Blanka od čtvrtka v noci neprojedete

25. února 2021 ve 13:09

Uzavření tunelového komplexu Blanka je plánováno od čtvrtka 25. února od 23 hodin do pátku 26. února do 5 hodin.

Výluka tramvají Malostranská – Chotkovy sady prodloužena

25. února 2021 v 11:27

V Chotkově ulici se opravuje trať, kolem Jeleního příkopu nejezdí tramvaje, výluka bude prodloužena do 5. března.

V pražské MHD se změní hlášení o povinnosti mít zakrytý nos a ústa

23. února 2021 v 15:17

Pražský dopravní podnik (DPP) upraví hlášení o povinnosti mít v MHD zakrytý nos a ústa. Učiní tak kvůli vládnímu nařízení nosit respirátor, nanoroušku či dvě chirurgické roušky přes sebe. Hlášení začne vysílat od čtvrtka 25. února. Na dotaz ČTK to dnes uvedla mluvčí DPP Aneta Řehková. Dosud mohli...

Po zimní přestávce začíná rekonstrukce mostu ve Švehlově ulici

22. února 2021 v 16:50

Technická správa komunikací začne v pondělí 1. března s pracemi na rekonstrukci mostu, který převádí ulici Švehlova přes Měcholupský potok.

Od března budou pokračovat stavební práce na Chodovské

21. února 2021 v 07:35

Technická správa komunikací (TSK) zahájí v pondělí 1. března další práce na ulici Chodovská, které byly přerušeny zimní přestávkou. Stavba potrvá do 15. června. 

Další články
Nahoru