Dnes Pátek - polojasno 14°C
Zítra Sobota - prehanky-dest 15°C
Pátek 14. 5. 2021
Svátek má Bonifác
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Letošní investice do cyklodopravy v Praze bude 122 milionů korun, chystají se nové stezky a trasy
Několik stovek metrů dlouhý nedokončený úsek cyklostezky z Prahy do Vraného. Foto: archiv

Letošní investice do cyklodopravy v Praze bude 122 milionů korun, chystají se nové stezky a trasy

Pražský magistrál letos plánuje vložit do cyklodopravy 122 milionů korun, což je o něco méně než bylo připraveno pro loňský rok. Peníze půjdou mimo jiné na vybudování cyklotras a cyklostezek, stojanů nebo přístřešků pro kola. Na dotaz ČTK to dnes uvedla mluvčí TSK Barbora Lišková.

Radnice Prahy 14 dnes otevřela novou trasu od Budovatelské přes Novopackou ulici. TSK je městská firma, která má na starosti správu, opravy a výstavbu komunikací.

„V plánu je výstavba cyklistických tras a stezek na území hlavního města. Vybudované trasy a stezky řeší zejména bezpečnost dopravy cyklistů s cílem oddělit v největší možné míře cyklistickou dopravu od ostatních druhů dopravy," uvedla Lišková.

Peníze plánuje správa využít například na stavbu cyklostezky z Komořan do Lahovic nebo ve Staroklánovické ulici v Praze 21. Na jedné z páteřních cyklotras označených jako A1 bude v Praze 7 vybudována první část, a to úsek Stromovka-Varhulíkové.

Na zmíněné trase bude TSK stavět také od Nádražní ulice směrem k ulici U Královské louky. Prodloužena bude také trasa vedoucí v Kunraticích.

TSK se bude věnovat kromě samotné výstavby stezek přípravě projektů a dalším inženýrským pracím pro nové úseky. Chce také investovat do přístřešků pro kola, stojanů a projektů typu B+R, tedy záchytných cykloparkovišť, kde si lidé mohou nechat bicykl a pokračovat MHD.

V Praze je přes 515 kilometrů značených tras, z toho zhruba dvě stovky vedou mimo komunikace s automobily.

Cyklisté mají vyznačena ve více než 340 křižovatkách samostatná stání před automobily a v ulicích je vyznačeno asi 50 kilometru cyklopruhů a zhruba 34 kilometru piktokoridorů, kdy jsou na vozovce vyobrazeny symboly bicyklu, které řidiče upozorňují na častý průjezd cyklistů.


Ve čtvrtek v noci neprojedete Bubenečským tunelem

11. května 2021 v 18:24

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie bude Bubenečský tunel od čtvrtka 13. května od 23 hodin do pátku 14. května do 5 hodin uzavřen.

Anketa k řešení dopravy a mobility v Praze 13

10. května 2021 v 19:17

Praha 13 se před časem obrátila na obyvatele a požádala o vyplnění krátkého dotazníku, týkajícího se pohybu po městské části, dopravy nebo parkování.

Tunelem Mrázovka neprojedete ze středy na čtvrtek v noci

10. května 2021 v 18:19

Z důvodu kontroly technologie a čištění kamer bude tunel Mrázovka od středy 12. května od 23 hodin do čtvrtka 13. května do 5 hodin uzavřen.

Most v ulici Za Černým mostem bude neprůjezdný

6. května 2021 v 15:07

Technická správa komunikací (TSK) zahájí v úterý18. května rekonstrukci mostu, který vede přes železniční trať a převádí ulici Za Černým mostem, která se dále napojuje přes komunikaci Cíglerova na Pražský okruh (Poděbradská/Chlumecká).

V noci ze čtvrtka na pátek neprojedete Brusnickým a Dejvickým tunelem

4. května 2021 ve 14:03

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie budou tunely Brusnický a Dejvický uzavřeny od čtvrtka 6. května od 23 hodin do pátku 7. května do 5 hodin.

V noci ze středy na čtvrtek neprojedete Strahovským tunelem

3. května 2021 ve 13:59

Z důvodu pravidelné údržby technologie a čištění kamer bude Strahovský tunelu od středy 5. května od 23 hodin do čtvrtka 6. května do 5 hodin uzavřen.

Patočkovu ve směru do centra uzavřou opravy

1. května 2021 v 09:03

Technická správa komunikací (TSK) zahájí 10. května souvislou údržbu ulice Patočkova ve směru do centra, v úseku ulic Bělohorská a Pod Královkou.

Další články
Nahoru