Dnes Úterý - obcasny-dest 28°C
Zítra Středa - polojasno 18°C
Úterý 3. 10. 2023
Svátek má Bohumil
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Letošní fáze oprav Barrandovského mostu skončí nejpozději 3. září
Aktuální pohled na rekonstrukci Barrandovského mostu. Foto: TSK Praha

Letošní fáze oprav Barrandovského mostu skončí nejpozději 3. září

Silničáři na Barrandovském mostě dokončují letošní fázi oprav. Hotovy jsou mimo jiné spodní vrstvy, hydroizolace či zábradlí. Nyní pracují na povrchu vozovky. Most a rampa z ulice K Barrandovu se vrátí do běžného provozu v neděli 3. září v ranních hodinách. Ještě předtím provedou silničáři zátěžové zkoušky a po spuštění provozu budou ještě 14 dní dělat dokončovací práce. Novinářům to řekli náměstek primátora Zdeněk Hřib (Piráti), náměstek ředitele Technické správy komunikací (TSK) Josef Richter a vedoucí stavby z firmy Porr Martina Ředina.

Druhá etapa rekonstrukce Barrandovského mostu jde do finále a stavební práce, omezující provoz na hlavním mostě a rampě z ulice K Barrandovu, skončí 30.08.2023. Následovat budou zatěžovací zkoušky, a to v noci z 30. na 31. srpna a z 31. srpna na 1. září. Při nich bude nutné kompletně uzavřít jižní část mostu. 

Zkoušky budou probíhat v nočních hodinách od 21 do 5 hodin.  Na rekonstrukci samotného mostu pak bude navazovat oprava vozovek v jeho předpolích (na Modřanské i na Smíchovské straně).  Práce by měly skončit o víkendu 15. až 17. září. Je to ale podle TSK nejzazší termín. Hlavní dopravní omezení, související s druhou etapou rekonstrukce Barrandovského mostu, budou odstraněna mezi 1. a 3. zářím. 

„Druhá etapa rekonstrukce Barrandovského mostu úspěšně vstupuje do finále. Na stavbě se pracuje s přesností na hodiny, podle plánovaného harmonogramu. Celá tato etapa rekonstrukce probíhá bez významných problémů, a to i díky zkušenostem, které jsme nasbírali během první etapy,“ řekl 1. náměstek primátora pro oblast dopravy Zdeněk Hřib (Piráti). 

„K odstranění a ukončení dopravních omezení pro řidiče na Barrandovském mostě a rampě K Barrandovu dojde 3. září, poté co proběhnout zatěžovací zkoušky, přesně tak jak jsme slíbili řidičům a řidičkám. V nadcházejících zhruba čtrnácti dnech už bude mimo most probíhat pouze dokončovací práce a oprava vozovek na předpolích na Modřanské a na Smíchovské straně, podobně jak před zahájením rekonstrukce, probíhali práce přípravné,“ dodal.

Barrandovský most z roku 1983 je součástí městského okruhu a nyní se opravuje poprvé. Denně ho přejede na 140.000 aut, což z něj dělá nejvytíženější komunikaci v Praze. Rekonstrukce stavby je rozložená do několika let a vždy potrvá jen část roku. Práce vyjdou za celé období na 594,5 milionu korun.


Autor: Jan Puci

Provoz tramvají v centru Prahy zkomplikovala stržená trolej

30. září 2023 ve 13:19

Kvůli stržené troleji v Křižovnické ulici v historickém centru Prahy v sobotu ráno tři hodiny nejezdily tramvaje mezi zastávkami Národní divadlo a Malostranská, respektive Čechův most. Troleje v Křižovnické ulici strhlo nákladní auto.

Osazení nového mostu v ulici K Horkám v Hostivaři

30. září 2023 v 08:06

Podle informací z Technické správy komunikací z důvodu technicky náročného osazení nových mostove, bude přes den v neděli 1. října zastaven silniční provoz v ulici K Jezeru v úseku pod mostem.

Začne zatím nepovinná registrace aut Ukrajinců

28. září 2023 v 10:34

Od 1. října bude spuštěn registr vozidel ukrajinských vozidel provozovaných na území České republiky (mimo mezinárodní provoz). Do konce roku se mohou řidiči těchto vozidel v registru zapsat jako provozovatelé dobrovolně, od 1. ledna 2024 to bude jejich povinnost. Informoval o tom mluvčí pražského...

V Praze 14 se bude opravovat přechod pro chodce ve Slévačské

27. září 2023 ve 13:52

Od 9. do 31. října se bude opravovat přechod pro chodce ve Slévačské ulici před křižovatkou s ulicí Vizírská.

Praha 6: Uzavření Gymnasijní ulice

25. září 2023 v 09:01

Od 25. září do 4. října bude z důvodu obnovy vodovodního řadu uzavřena v obou směrech Gymnasijní ulice.

Silniční běh Běchovice - Praha přinese dopravní omezení

23. září 2023 v 06:05

V neděli 24. září se uskuteční 127. ročník silničního běhu Běchovice – Praha, který budou doprovázet dopravní opatření.  

Další články
Nahoru