dnes
Pátek - zatazeno
1°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
2°C
pozítří
Neděle - snih
1°C
Letošní Farmářské slavnosti vyvrcholí na Letné
K vidění bude i poválečný traktor Zetor 15. Foto: Kirk / Wikimedia Commons

Letošní Farmářské slavnosti vyvrcholí na Letné

Farmářské slavnosti dnes vyvrcholí v pražském Národním zemědělském muzeu na Letné. Loni navštívilo akce 19 tisíc lidí, letošní návštěvnost není zatím známá, sdělil ČTK mluvčí ministerstva zemědělství Hynek Jordán. Pětice akcí, které se uskutečnily na farmách v celé ČR, stála letos 3,81 milionu korun, tedy přibližně o 150 tisíc korun méně než loni.

Hlavním důvodem pořádání slavností je popularizace zemědělství. Akce v muzeu začne v deset hodin, vstup je zdarma. Návštěvníky čeká kulturní program, farmářský trh, dětské divadlo, či ochutnávka potravin se známkou kvality Klasa.

„Stále více lidí chce znát příběh potravin, které běžně jedí, a toto je dobrá příležitost se s takovým příběhem seznámit," sdělil k programu ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL).

Lidé budou moci jít i do expozic muzea, které je seznámí například s historií a vývojem zemědělské činnosti, k vidění bude i poválečný traktor Zetor 15. Otevřená by měla být i expozice „O pivu – z chmelnice až na náš stůl".

Dospělí i děti si budou moci zkusit své farmářské dovednosti na simulátoru dojení krávy nebo při krocení elektrického býka.


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru