Dnes Sobota - jasno 19°C
Zítra Neděle - oblacno 19°C
Sobota 30. 9. 2023
Svátek má Jeroným
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Letošní částku na investice snížila radnice Prahy 11 na 231 milionů korun
Radnice Prahy 11 sídlí na Jižním Městě. Foto: Jan Puci

Letošní částku na investice snížila radnice Prahy 11 na 231 milionů korun

Praha 11 by měla letos investovat asi 231 milionů korun. Většina z toho by se měla použít na úpravy bývalé ubytovny Sandra. Počítá s tím upravený návrh rozpočtu, který na konci února schválili radní městské části. Investice radnice by tak letos měly být asi o 51 milionů korun nižší, než radní schválili v lednu. Vyplývá to z dokumentů, které ČTK poskytla mluvčí radnice Anna Kočicová.

Upravený návrh rozpočtu počítá s příjmy asi 448,7 milionu a výdaji asi 822,5 milionu korun. Zastupitelé budou návrh rozpočtu projednávat v březnu. Radou předložený rozpočet kritizuje část opozice. Na rok 2021 zastupitelé schválili rozpočet s příjmy 439,8 milionu a výdaji zhruba 840 milionů korun.

Na investice radní nově vyčlenili zhruba 231 milionů. Návrh rozpočtu schválený radními v lednu počítal, že na kapitálových výdajích městská část utratí o 51 milionů korun více.

Škrty v rozpočtu se dotkly například rekonstrukce atletické dráhy při základní škole Milíčov a oprav sportovního areálu v Hrabákově ulici. Méně peněz by měla radnice letos investovat také do domu seniorů v Janouchově ulici.

Na plánované opravy tzv. pochozí zóny Opatovská radní v dosud poslední verzi rozpočtu pro tento rok vyčlenili 400 000 korun. Původně bylo na hydroizolaci objektu na adrese Opatovská 874, který je podle zástupců jedenácté městské části v havarijním stavu, určeno 15,4 milionu korun.

Největší investicí Prahy 11 by měla být rekonstrukce bývalé ubytovny Sandra. Do polyfunkčního domu na adrese Nad Opatovem 2140 by se mělo letos investovat asi 166,2 milionu. V plánu je mimo jiné zateplení pláště budovy, což by mělo být hotovo v roce 2023. Přestavbu domu dlouhodobě kritizují zastupitelé z HPP11.

Jejich kritiku si dříve vysloužila podle nich příliš vysoká cena rekonstrukce a nově i to, že se před opravami vnitřních prostor v domě nerekonstruovala střecha objektu. Tou totiž nyní zatéká do konstrukcí domu, řekla už dříve opoziční zastupitelka Šárka Zdeňková (HPP11).

Rozpočet radnice na rok 2022 byl letos dvakrát na programu zastupitelstva. Zastupitelé o návrhu rozpočtu nicméně dosud nehlasovali a Praha 11 tak zůstává v rozpočtovém provizoriu.

Radnice tak zatím může každý měsíc užívat jen dvanáctinu výdajů schválených pro předešlý rok a nesmí investovat. O rozpočtu by zastupitelé měli jednat opět v březnu.

Na Jižním Městě vládnou Piráti, ANO, ODS, TOP 09 a STAN. Mezi koaličními partnery na Jižním Městě jsou od jara 2021 spory a některé politické subjekty následně uvedly, že se necítí být dále vázané koaliční smlouvou. Městská část, kde žije 77 600 obyvatel, zahrnuje katastrální území Chodova a Hájů.


Autor: ČTK

Praha 2 požaduje úpravy Tylova náměstí

Včera v 10:39

Praha 2 před několik lety revitalizovala parkovou část Tylova náměstí a ráda by, aby toto místo bylo pro občany ještě komfortnější a bezpečnější. Proto radní Tomáš Halva (ODS), který má v gesci dopravu, podal podnět k rekonstrukci přilehlé komunikace jejímu vlastníkovi – pražskému...

Zoo Praha slavila, první mládě Rezervace Dja dostalo jméno Zulu

Včera v 07:21

Zoo Praha ve čtvrtek celodenním programem pro návštěvníky oslavila 92. výročí svého otevření. Jubilejní slavnost se letos nesla v duchu kulatých výročí tradičně chovaných druhů zvířat – 60 let goril a 90 let slonů či hrochů – ale také s nimi spojených pavilonů: rok otevřené Rezervace Dja a přesně...

Primátor Svoboda navštívil Suchdol a Lysolaje

28. září 2023 ve 13:40

Slíbené návštěvy primátora Bohuslava Svobody v pražských městských částech pokračovaly tento týden v Suchdole a Lysolajích. Primátor se zde seznámil s aktuální situací ve školství, s tím, jak vypadá rozvoj bydlení i možnosti volnočasových aktivit. Starosta Suchdola Petr Hejl a starostka Lysolají...

Praha 1 spouští pilotní fázi antigraffiti programu

28. září 2023 v 10:26

Radní první městské části vybrali tento týden nejvhodnější nabídku ohledně smývání a překrývání graffiti na území a majetku Prahy 1. Rámcová smlouva by měla zajistit odstraňování graffiti na majetku Prahy 1. Za předpokladu, že bude tento antigraffiti program fungovat dle očekávání, městská část by...

Během Vánoc budou uzavřeny mateřské školy v Praze 4

28. září 2023 v 09:54

Ve dnech 23. prosince 2023 až 2. ledna 2024 dojde k přerušení provozu ve všech mateřských školách zřizovaných radnicí Prahy 4.

Uznávaný ekonom Frank z Cornell University bude přednášet na ČVUT v Praze

28. září 2023 v 07:28

České vysoké učení technické v Praze zve na přednášku Roberta H. Franka z Cornell University. Tento spoluautor knihy „Principles of Economics“ – druhým je Dr. B. S. Bernanke, nositel Nobelovy ceny za ekonomii za rok 2022 – vystoupí v pondělí 16. října od 14:30 hodin na půdě Fakulty...

V pátek bude na Magistrátu hlavního města Prahy omezen provoz

27. září 2023 ve 13:46

V pátek 29. září budou z důvodu provozních úspor uzavřena některá pracoviště Magistrátu hlavního města Prahy.

Další články
Nahoru