Dnes Středa - skorojasno 31°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 33°C
Středa 17. 8. 2022
Svátek má Petra
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Letošní částku na investice snížila radnice Prahy 11 na 231 milionů korun
Radnice Prahy 11 sídlí na Jižním Městě. Foto: Jan Puci

Letošní částku na investice snížila radnice Prahy 11 na 231 milionů korun

Praha 11 by měla letos investovat asi 231 milionů korun. Většina z toho by se měla použít na úpravy bývalé ubytovny Sandra. Počítá s tím upravený návrh rozpočtu, který na konci února schválili radní městské části. Investice radnice by tak letos měly být asi o 51 milionů korun nižší, než radní schválili v lednu. Vyplývá to z dokumentů, které ČTK poskytla mluvčí radnice Anna Kočicová.

Upravený návrh rozpočtu počítá s příjmy asi 448,7 milionu a výdaji asi 822,5 milionu korun. Zastupitelé budou návrh rozpočtu projednávat v březnu. Radou předložený rozpočet kritizuje část opozice. Na rok 2021 zastupitelé schválili rozpočet s příjmy 439,8 milionu a výdaji zhruba 840 milionů korun.

Na investice radní nově vyčlenili zhruba 231 milionů. Návrh rozpočtu schválený radními v lednu počítal, že na kapitálových výdajích městská část utratí o 51 milionů korun více.

Škrty v rozpočtu se dotkly například rekonstrukce atletické dráhy při základní škole Milíčov a oprav sportovního areálu v Hrabákově ulici. Méně peněz by měla radnice letos investovat také do domu seniorů v Janouchově ulici.

Na plánované opravy tzv. pochozí zóny Opatovská radní v dosud poslední verzi rozpočtu pro tento rok vyčlenili 400 000 korun. Původně bylo na hydroizolaci objektu na adrese Opatovská 874, který je podle zástupců jedenácté městské části v havarijním stavu, určeno 15,4 milionu korun.

Největší investicí Prahy 11 by měla být rekonstrukce bývalé ubytovny Sandra. Do polyfunkčního domu na adrese Nad Opatovem 2140 by se mělo letos investovat asi 166,2 milionu. V plánu je mimo jiné zateplení pláště budovy, což by mělo být hotovo v roce 2023. Přestavbu domu dlouhodobě kritizují zastupitelé z HPP11.

Jejich kritiku si dříve vysloužila podle nich příliš vysoká cena rekonstrukce a nově i to, že se před opravami vnitřních prostor v domě nerekonstruovala střecha objektu. Tou totiž nyní zatéká do konstrukcí domu, řekla už dříve opoziční zastupitelka Šárka Zdeňková (HPP11).

Rozpočet radnice na rok 2022 byl letos dvakrát na programu zastupitelstva. Zastupitelé o návrhu rozpočtu nicméně dosud nehlasovali a Praha 11 tak zůstává v rozpočtovém provizoriu.

Radnice tak zatím může každý měsíc užívat jen dvanáctinu výdajů schválených pro předešlý rok a nesmí investovat. O rozpočtu by zastupitelé měli jednat opět v březnu.

Na Jižním Městě vládnou Piráti, ANO, ODS, TOP 09 a STAN. Mezi koaličními partnery na Jižním Městě jsou od jara 2021 spory a některé politické subjekty následně uvedly, že se necítí být dále vázané koaliční smlouvou. Městská část, kde žije 77 600 obyvatel, zahrnuje katastrální území Chodova a Hájů.


Autor: ČTK

Zemřel Vladimír Prchlík, Sokol a čestný občan Prahy 4

Dnes v 10:17

Ve věku 93 let zemřel čestný občan Prahy 4 Vladimír Prchlík, rodák ze Spořilova a dlouholetý aktivní člen spořilovského Sokola. U příležitosti životního jubilea – 90 let, obdržel Vladimír Prchlík v prosinci 2019 uznání za zásluhy o rozvoj sokolského hnutí stříbrný odznak Zasloužilého člena České...

Dar radnice Pohotovostní motorizované jednotce

Včera ve 20:03

Předsedkyně Výboru pro bezpečnost zastupitelstva Prahy 4 Lucie Michková předala v sídle Pohotovostní motorizované jednotky Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy věcný dar v celkové hodnotě téměř 20 tisíc korun. Jedná se o 17 kusů speciálních taktických nosítek pro rychlou evakuaci...

Proměnu dopravní sítě plánuje Praha 5, vytvořila nový generel

Včera v 19:12

Praha 5 má k dispozici nový koncepční dokument s názvem Generel dopravy MČ Praha 5. Základním předpokladem je zkvalitnění života místních obyvatel lepší nabídkou služeb městské mobility. V tiskové zprávě o tom informovala mluvčí městské části Lenka Abessi.

Další články
Nahoru