Dnes Pondělí - prehanky-snih 2°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 3°C
Pondělí 30. 1. 2023
Svátek má Robin
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Letošní částku na investice snížila radnice Prahy 11 na 231 milionů korun
Radnice Prahy 11 sídlí na Jižním Městě. Foto: Jan Puci

Letošní částku na investice snížila radnice Prahy 11 na 231 milionů korun

Praha 11 by měla letos investovat asi 231 milionů korun. Většina z toho by se měla použít na úpravy bývalé ubytovny Sandra. Počítá s tím upravený návrh rozpočtu, který na konci února schválili radní městské části. Investice radnice by tak letos měly být asi o 51 milionů korun nižší, než radní schválili v lednu. Vyplývá to z dokumentů, které ČTK poskytla mluvčí radnice Anna Kočicová.

Upravený návrh rozpočtu počítá s příjmy asi 448,7 milionu a výdaji asi 822,5 milionu korun. Zastupitelé budou návrh rozpočtu projednávat v březnu. Radou předložený rozpočet kritizuje část opozice. Na rok 2021 zastupitelé schválili rozpočet s příjmy 439,8 milionu a výdaji zhruba 840 milionů korun.

Na investice radní nově vyčlenili zhruba 231 milionů. Návrh rozpočtu schválený radními v lednu počítal, že na kapitálových výdajích městská část utratí o 51 milionů korun více.

Škrty v rozpočtu se dotkly například rekonstrukce atletické dráhy při základní škole Milíčov a oprav sportovního areálu v Hrabákově ulici. Méně peněz by měla radnice letos investovat také do domu seniorů v Janouchově ulici.

Na plánované opravy tzv. pochozí zóny Opatovská radní v dosud poslední verzi rozpočtu pro tento rok vyčlenili 400 000 korun. Původně bylo na hydroizolaci objektu na adrese Opatovská 874, který je podle zástupců jedenácté městské části v havarijním stavu, určeno 15,4 milionu korun.

Největší investicí Prahy 11 by měla být rekonstrukce bývalé ubytovny Sandra. Do polyfunkčního domu na adrese Nad Opatovem 2140 by se mělo letos investovat asi 166,2 milionu. V plánu je mimo jiné zateplení pláště budovy, což by mělo být hotovo v roce 2023. Přestavbu domu dlouhodobě kritizují zastupitelé z HPP11.

Jejich kritiku si dříve vysloužila podle nich příliš vysoká cena rekonstrukce a nově i to, že se před opravami vnitřních prostor v domě nerekonstruovala střecha objektu. Tou totiž nyní zatéká do konstrukcí domu, řekla už dříve opoziční zastupitelka Šárka Zdeňková (HPP11).

Rozpočet radnice na rok 2022 byl letos dvakrát na programu zastupitelstva. Zastupitelé o návrhu rozpočtu nicméně dosud nehlasovali a Praha 11 tak zůstává v rozpočtovém provizoriu.

Radnice tak zatím může každý měsíc užívat jen dvanáctinu výdajů schválených pro předešlý rok a nesmí investovat. O rozpočtu by zastupitelé měli jednat opět v březnu.

Na Jižním Městě vládnou Piráti, ANO, ODS, TOP 09 a STAN. Mezi koaličními partnery na Jižním Městě jsou od jara 2021 spory a některé politické subjekty následně uvedly, že se necítí být dále vázané koaliční smlouvou. Městská část, kde žije 77 600 obyvatel, zahrnuje katastrální území Chodova a Hájů.


Autor: ČTK

Pro Euroklíč na radnici Prahy 9

26. ledna 2023 v 19:10

Euroklíč je speciálně upravený univerzální klíč, který je určen pro osoby se sníženou schopností pohybu a orientace. Slouží k otevření veřejně přístupných sociálních zařízení, výtahů, schodišťových plošin a podobných zařízení.

Praha 13 rozšířila ZŠ Mezi Školami o dvě třídy

25. ledna 2023 ve 22:44

Ve Fakultní základní škole Mezi Školami v Praze 13 vznikly dvě nové třídy pro zhruba 40 předškoláků. Radnice z nevyužitých prostor vytvořila moderní třídy i zázemí, na stavební úpravy dala deset milionů korun. Informovala o tom mluvčí městské části Lucie...

Další články
Nahoru