dnes
Neděle - zatazeno
16°C
zítra
Pondělí - jasno
21°C
pozítří
Úterý - oblacno
20°C
Letos se zaměříme na turisty z Česka, vzkázala Praha. Na svém území je plánuje pozdržet několika způsoby
Turisti na Karlově mostě. Foto: archiv

Letos se zaměříme na turisty z Česka, vzkázala Praha. Na svém území je plánuje pozdržet několika způsoby

Čeští návštěvníci mohou Praze alespoň částečně zmírnit výrazný výpadek příjmů ze zahraničního turismu. Na letošní sezónu proto chystá hlavní město kampaň lákající do Prahy tuzemské návštěvníky, kterým chce také nabídnout různé benefity. 

Současná situace je zároveň podle radní Hany Třeštíková příležitostí, jak do budoucna přenastavit vnímání Prahy v očích zahraničních turistů a zbavit se levného alkoturismu.

Praha počítá se třemi scénáři podle možných termínů znovuotevření hranic. Klíčová bude domácí klientela, pokud by se ale v květnu nebo červnu otevřely hranice, zacílí Praha své kampaně i mimo Českou republiku. Zahraniční turisté totiž v Praze utratí výrazně více. Turisté by v případě otevření hranic mohli přicestovat především z okolních zemí.

„Chci tuto pauzu využít pro eliminaci turistických pastí a veškerého balastu a lákat sem turisty, o které stojíme – ty, kteří v Praze navštíví galerie a koncerty, zajdou si do restaurací a stráví tu víc než jednu noc. Je to příležitost, jak se zbavit levného alkoturismu,“ uvedla pražská radní pro kulturu a cestovní ruch Hana Třeštíková.

Letní sezóna je podle ní z hlediska zahraničního turismu zcela, nebo z většiny, ztracená. Krize prý dává šanci udělat z Prahy opět víc město, kam s chutí pojedou české rodiny. 

Pro tuzemské návštěvníky pak připravuje metropole benefitní program vázaný na přenocování v hotelech a penzionech. Zahrnout by měl slevy a vstupy zdarma se zvýhodněním návštěvníků, kteří zůstanou v Praze déle.

 „Každoročně utratí zahraniční návštěvníci v České republice více než 170 miliard korun a většina z těchto peněz je za služby poskytnuté právě v Praze. Pomáhat ,Pražákům´ se moc nenosí, doufám ale, že vláda nebude populistická a uvědomí si, že výpadek pražské ekonomiky přinese problémy celé zemi,“ radní Třeštíková.

Do Prahy loni přijelo více než osm milionů turistů. Nejvíce Prahu navštěvují Němci, Američané, Britové a Rusové.


Autor: Karel Netolický

Síť Vodafone postihl velký výpadek služeb, lidé blokují tísňové linky

28. května 2020 v 17:45

Vodafone v Česku dnes odpoledne postihl výpadek hovorů, datových služeb i televize.

První červnový týden nepoteče voda v těchto ulicích

28. května 2020 v 11:05

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na první červnový týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Ve Stromovce byly nalezeny lidské kosti

27. května 2020 v 11:53

V parku Stromovka v Praze 7 byly včera odpoledne nalezeny lidské kosti dospělého člověka. Příčinu smrti určí až pitva ostatků, které se našly při odklízení odpadu z oploceného pozemku nedaleko železniční tratě.

Další články
Nahoru