Dnes Úterý - zatazeno 22°C
Zítra Středa - obcasny-dest 21°C
Úterý 21. 5. 2024
Svátek má Monika
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.

Letos se minipivovary představí na Kulaťáku již popáté

V sobotu se na Kulaťáku uskuteční již pátý ročník Festivalu malých pivovarů. Akce se zúčastní 22 malých pivovarů z celé ČR a jejím cílem je podpora pivního trhu.

Nabídka pivovarů bude opravdu široká – pivní speciály, ležáky, pšeničná piva, APA, IPA, Porter, svrchně i spodně kvašená piva. Letošní novinkou budou také jablečné cidery. Standardní nabídka trhů zůstane zachována jako každou sobotu od 8 do 14 hodin. Organizátoři oslovili desítky producentů piva a návštěvníci tak budou mít možnost ochutnat například Pecký Pivovar – pivo Sněžka, Pivovar 3J Beer, Cidre Kliment nebo Létající pivovar Fracek.

„Akce se zúčastní i naše partnerské město Bayreuth, které zde bude nabízet již tradičně Maisel´s bier a typické klobásky. Přijede druhý starosta Andreas Zippel a budou ho doprovázet Thomas Bauske, Christopher Süss, Helmut Parzen. Všechno to jsou politici, zastupitelé, kteří budou osobně na stánku prodávat,“ říká radní městské části Praha 6 pro kulturu, sport a volný čas a bezpečnost Jan Lacina.

Prodejci i farmáři pro návštěvníky připraví také bohaté „pivní“ občerstvení: Grilované klobásy, zvěřinové burgery a stejky, pivní guláš, arménský šašlik, makrela na grilu a kdo preferuje bezmasé varianty, tak budou veganské speciality, Raclette či Pelmeně.

Akce pokračuje ve filozofii „neplastování“. Pivo vám pivovary načepují buďto do skla (a to i do vlastního), nebo do vratných kelímků, či ekologicky zpracovaného plastu.

Program je připraven od 11 do 20 hodin a vstup je zdarma. Akce se koná ve spolupráci s městskou částí Praha 6.


Autor: Cen

Praha 6 se letos poprvé připojila ke Světovému dni včel

Včera ve 23:41

Instalace včelích úlů na střeše Polikliniky Pod Marjánkou a v parku Ladronka, memorandum s Včelařským spolkem či výstava ve spolupráci s Velvyslanectvím Slovinské republiky. To jsou aktivity, kterými se letos městská část Praha 6 poprvé připojí ke Světovému...

Staročeský jarmark v Praze 14

Včera ve 20:20

Tradiční staročeský jarmark plný zábavy a překvapení, ukázka historických řemesel a bohatý kulturní program ve farní zahradě v sobotu 25. května. Vstup zdarma.

Den s IZS: U dětí zvítězila hasičská pěna

Včera v 11:51

Profesionální a dobrovolní hasiči, policisté a záchranáři se o víkendu 18. května předvedli veřejnosti už podesáté na Dnu s IZS (Integrovaný záchranný systém). Akci pořádá městská část Radotín a zasloužilý hasič František Drož spolu se svou domovskou SDH...

Trhy na Slunečním náměstí se konají každé pondělí

Včera v 09:20

Na Sluneční náměstí v Nových Butovicích se vrátily tradiční farmářské trhy. Po zimní přestávce budou mít návštěvníci možnost každé pondělí od 8 do 18 hodin nakoupit čerstvé zboží ve stáncích s ovocem, mléčnými a masnými výrobky, s uzeninami, rybami, zeleninou, pečivem, sladkostmi a nápoji, ale...

Reuse neděle se bude konat na Vítězném náměstí

Včera v 08:56

Další REUSE neděle na Praze 6 proběhne 2. června od 11 do 18 hodin na Vítězném náměstí, v místě farmářských trhů. Opět po roce můžete na této venkovní komunitní akci poslat nepotřebné předměty dál, a naopak jiné zdarma odnést domů.

Květnový koncert Prahy 2 na Bastionu

Včera v 08:53

Cyklus Prahy 2 Hudba na hradbách na Bastionu je věnovaný převážně jazzu a dobré pohodě.

Mikroklima 2024 se bude konat opět v parku Přátelství

Včera v 08:24

I letos oslaví městská část Praha 9 Světový den životního prostředí na tradiční akci Mikroklima. Ta se uskuteční ve čtvrtek 6. června od 9 do 18 hodin v parku Přátelství na Proseku.

Walking fotbal pro seniory

Včera v 08:10

Tréning pro seniory na hřišti SK Slavia ve středu 29. května.

Pro rodiny s dětmi: Užij si ulici U Zásobní zahrady

Včera v 08:05

V úterý 21. května od 15 do 19 hodin proběhne v ulici U Zásobní zahrady v Praze 3 zábavně a sportovně společenská akce pro rodiny s dětmi.

Praha 1 zve na Den dětí na Žofíně

Včera v 08:01

V dopoledních hodinách 31. května proběhne na Žofíně Den dětí. Těšit se můžete na Sváťovo divadlo, sportovní hry, animační team Vláček nebo pohádkového dráčka.

Jedu v medu

Včera v 08:00

Akce v muzeu nabídne v sobotu 25. května medem provoněný program. Připravte se na medové dobroty, zajímavosti ze života včel i včelky živé. 

10. mimořádné zasedání zastupitelstva Prahy 4 bude v pátek 24. května

Včera v 07:44

10. zasedání Zastupitelstva městské části Praha 4 se uskuteční v pátek 24. května od 9 hodin v zasedacím sále č. 301 v budově historické Nuselské radnice v Táborské ulici č.p. 500.

Soutěž s innogy o vstupenky na koncerty Pražského jara

Včera v 07:31

Společnost innogy zve na koncerty Pražského jara do Fora Karlin a do Rudolfina. Spolupráce innogy a prestižního hudebního festivalu trvá od roku 1995.

Další krátké zprávy
Nahoru