Dnes Pátek - prehanky-dest 28°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 25°C
Pátek 12. 7. 2024
Svátek má Bořek
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Letos Praha 9 rozhodne o podobě další školy ve Vysočanech
ZŠ a MŠ Elektra. Zdroj foto: MČ Praha 9

Letos Praha 9 rozhodne o podobě další školy ve Vysočanech

Už když se loni v září žákům otevřela nová Základní a Mateřská škola Elektra ve Vysočanech v Sousedíkově ulici, zástupci radnice Prahy 9 oznámili, že městská část plánuje s magistrátem postavit ještě další školu na vedlejším pozemku, který radnice koupila za 116,9 milionu korun od České pošty. Podrobnosti nyní sdělil serveru Pražský patriot starosta Tomáš Portlík (ODS).  

„Na konci roku 2024 bychom chtěli mít shodu na tom, jak bude Elektra II vypadat, mít už zadaný projekt. Do dvou let bychom chtěli získat územní rozhodnutí,“ sdělil Portlík. 

ZŠ a MŠ Elektra stála radnici zhruba 570 milionů korun, financování další školy v jejím sousedství zatím není vyřešeno. „Ale nemám o to strach, něco vymyslíme. Co umíme v Praze 9, neumí jinde,“ usmál se Portlík. 

Podle něj chce městská část zvyšovat kapacitu školek. Nová mateřinka se chystá například na Jarově. Zvyšovat kapacity bude Praha 9 pro seniory.

Letos by měly pokračovat přípravy na stavbu domova pro seniory (DPS) v ulici Skloněná ve Vysočanech. Rozšířilo by se tak stávající zařízení v ulici U Kloubových domů. Podle Portlíka by už měla v roce 2025 probíhat stavba. Další DPS by měl vzniknout u prosecké polikliniky. 

U této polikliniky chystá Praha 9 nástavbu. Do té doby by se už v roce 2026 mohla alespoň zčásti nastěhovat zdravotnická záchranná služba. Ta nyní sídlí v Korunní ulici, v roce 2027 by měla začít vedle prosecké polikliniky stavba nového sídla. Loni na podzim vyhlásila Praha vítěze architektonicko-urbanistické soutěži.  

„Než bude sídlo hotové, tak se část záchranky může nastěhovat do nástavby. Až bude sídlo dokončeno, tak se nástavba uvolní pro potřeby polikliniky, nebo v ní zůstane záchranka. O tom se teprve bude jednat,“ sdělil starosta. Pokud by nástavba sloužila poliklinice, mohly by v ní fungovat podle Portlíka například ordinace lékařů.


Autor: Jan Puci

Praha 9: Vyplnění dotazníku do 15. července

Dnes v 16:08

Až do pondělí 15. července zve Praha 9 k elektronickému vyplnění dotazníku, jehož cílem je poskytnout prostor k vyjádření představ obyvatel městské části o rozvoji vstupního prostranství do parku Zahrádky po obou stranách ulice Ivana Hlinky.

Praha 4 hledá členy do volebních komisí při volbách do Senátu

Dnes v 10:33

Radnice se rozhodla výrazně navýšit odměnu pro členy OVK. Za první kolo bude přidáno 500, v případě druhého kola pak dalších 1500 korun.

Skončilo pátrání po dívce, která utekla z bohnické nemocnice

Dnes v 10:28

Pražští policisté ve čtvrtek odpoledne odvolali pátrání po třináctileté dívce, která dopoledne utekla z Psychiatrické nemocnice v Bohnicích. Podařilo se ji nalézt, je v pořádku. Informovala o tom policejní mluvčí Kristýna Soukupová. V nemocnici byla dívka hospitalizována z důvodu jejího...

V Rokytce se našlo mužské tělo

Dnes v 10:09

V říčce Rokytce na území Vysočanech se poblíž Mlékárenské ulice ve čtvrtek večer našlo tělo zhruba šedesátiletého muže. Tělo bylo již v pokročilém stadiu rozkladu, policisté se snaží zjistit okolnosti úmrtí.

Další články
Nahoru