Dnes Čtvrtek - zatazeno 9°C
Zítra Pátek - oblacno 14°C
Čtvrtek 29. 2. 2024
Svátek má Horymír
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Dětská PrahaZpravodajství

Letos poprvé: Zápis do mateřských škol Prahy 4 proběhne elektronicky

V letošním roce bude poprvé probíhat zápis do mateřských škol zřizovaných městskou částí Praha 4 elektronickou formou. Rozhodla o tom rada městské části.

Webová aplikace, prostřednictvím které budou moci zákonní zástupci podat přihlášku svého dítěte do mateřské školy, bude přístupná na webových stránkách mateřských škol a MČ Praha 4. V případě komplikací s podáním elektronické přihlášky bude možné se po předchozí domluvě obrátit přímo na ředitelku mateřské školy, případně na pověřené pracovníky radnice Prahy 4.

„Věříme, že podání přihlášky elektronickou formou rodiče ocení. Mnohým z nich tak ušetříme čas a cestu do místa zápisu. Úřadu a mateřským školám to zároveň pomůže zefektivnit celý proces zpracování přihlášek,“ vysvětlila záměr městské části 1. místostarostka Irena Michalcová (ANO), která má školství ve své kompetenci.

Termín zápisů je plánován na 15. a 16. května. Výsledek zápisů se rodiče dozvědí do 31. května.


Autor: Cen

Diskotéka, tombola, soutěž masek. Praha 4 zve na karneval

Dnes v 07:26

Praha 4 zve děti, rodiče a prarodiče do KC Novodvorská, koná se zde karneval.

Muž zemřel po pádu z lešení

26. února 2024 v 18:54

Policie vyšetřuje smrtelný pád muže, který se na Žižkově v pondělí po poledni zřítil z lešení. Policisty zajímá, zda nedošlo k porušení bezpečnosti práce.

Praha 6: na Kluzišti Vypich se bruslí do konce února

26. února 2024 v 09:44

Poslední den, kdy si moci na kluzišti klasicky zabruslit, bude ve čtvrtek 29. února. Led je podle organizátorů pořád v dobré kondici.

V Podolí hořela garáž

25. února 2024 v 10:38

Nad nedělním ránem zasahovali pražští hasiči Praze 4 Podolí u požáru garáže. Informovali o tom na síti X. „Vynesli jsme tlakovou lahev a plameny jsme uhasili dvěma vodními proudy,“ sdělili.

Další články
Nahoru