Dnes Sobota - zatazeno 18°C
Zítra Neděle - skorojasno 18°C
Sobota 23. 9. 2023
Svátek má Berta
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Letos bylo v centru Prahy zadrženo už přes sto prodejců drog
Fotokoláž: Policie ČR

Letos bylo v centru Prahy zadrženo už přes sto prodejců drog

Pražští kriminalisté zadrželi během půl roku přes sto prodejců drog a zaznamenali nárůst dealerů ze zemí střední Afriky. 

Kriminalisté z jedenáctého oddělení Prahy I, od dubna do konce letošního září, zadrželi bezmála sto deset pachatelů, mezi kterými zejména dominovala drogová trestná činnost. Nechyběly ani delikty jako výtržnictví, maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, násilí proti úřední osobě nebo podvod. Informoval o tom mluvčí pražské policie Richard Hrdina.

„Dále kriminalisté vypátrali devět osob v celostátním pátrání a uložili přes sedmdesát pokut za bezmála sto dvacet tisíc korun,“ sdělil Hrdina.

Po dubnovém rozvolnění, kdy do centra opět začaly proudit davy turistů, přibylo i prodejců drog, kteří cílí právě na tuto skupinu návštěvníků. Mnohdy se tváří jako takzvaní „naháněči“, kteří lákají turisty do klubů v přilehlých ulicích a jako bonus potenciálním zákazníkům nabízejí drogy pro zlepšení nálady. 

Kriminalisté operují na nejvíce zasažených místech, jako jsou Vrchlického sady, Staré Město a Václavské náměstí, kde však oproti dřívějšku této trestné činnosti výrazně ubylo. 

Na pouliční kriminalitu, zejména na drogové dealery na nejvíc zasažených místech v centru Prahy, se už přes rok specializuje samostatné jedenácté oddělení, které vzniklo z původního týmu Krystal.


Autor: puc

Na Ostrově Štvanice zemřel před hudebním klubem muž

10. září 2023 ve 21:44

Před klubem na Ostrově Štvanice u Hlávkova mostu zemřel po fyzickém napadení muž. Podle informací pražské policie, která případ vyšetřuje, úmrtí podle policistů nepředcházela potyčka vícero osob. Zároveň nesdělili, před jakým klubem k napadení došlo. V prostorách, které v minulosti byly součástí...

Hasiči zasahovali na Novém Městě

27. srpna 2023 v 10:03

V pátek 25. srpna ve 21:26 vyjely jednotky pražských hasičů do ulice Biskupský dvůr na Novém Městě k požáru klimatizace.

Další články
Nahoru