Dnes Pondělí - zatazeno 6°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 5°C
Pondělí 5. 12. 2022
Svátek má Jitka
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Letos bylo v centru Prahy zadrženo už přes sto prodejců drog
Fotokoláž: Policie ČR

Letos bylo v centru Prahy zadrženo už přes sto prodejců drog

Pražští kriminalisté zadrželi během půl roku přes sto prodejců drog a zaznamenali nárůst dealerů ze zemí střední Afriky. 

Kriminalisté z jedenáctého oddělení Prahy I, od dubna do konce letošního září, zadrželi bezmála sto deset pachatelů, mezi kterými zejména dominovala drogová trestná činnost. Nechyběly ani delikty jako výtržnictví, maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, násilí proti úřední osobě nebo podvod. Informoval o tom mluvčí pražské policie Richard Hrdina.

„Dále kriminalisté vypátrali devět osob v celostátním pátrání a uložili přes sedmdesát pokut za bezmála sto dvacet tisíc korun,“ sdělil Hrdina.

Po dubnovém rozvolnění, kdy do centra opět začaly proudit davy turistů, přibylo i prodejců drog, kteří cílí právě na tuto skupinu návštěvníků. Mnohdy se tváří jako takzvaní „naháněči“, kteří lákají turisty do klubů v přilehlých ulicích a jako bonus potenciálním zákazníkům nabízejí drogy pro zlepšení nálady. 

Kriminalisté operují na nejvíce zasažených místech, jako jsou Vrchlického sady, Staré Město a Václavské náměstí, kde však oproti dřívějšku této trestné činnosti výrazně ubylo. 

Na pouliční kriminalitu, zejména na drogové dealery na nejvíc zasažených místech v centru Prahy, se už přes rok specializuje samostatné jedenácté oddělení, které vzniklo z původního týmu Krystal.


Autor: puc

Utíkal jako o život

30. listopadu 2022 ve 12:36

Do pronásledování utíkajícího muže se v pátek 25. listopadu zapojily dvě hlídky strážníků. Na základě oznámení jeli strážníci prověřit údajného uživatele drog do Mochovské ulice.

Řídil pod vlivem a parkoval na chodníku

17. listopadu 2022 v 09:10

Během řešení přestupku s řidičem nákladního vozidla na Václavském náměstí v neděli po 22hodině si hlídka strážníků všimla, že za služebním vozem stojí černé BMW. Když strážníci odjeli, zaparkoval řidič tohoto vozu v zóně placeného stání částečně na chodníku, v rozporu s dopravním...

S propanbutanovými lahvemi na vozíku

15. listopadu 2022 ve 14:49

Nedaleko křižovatky ulic U Plynárny a U Hellady si v neděli v 5 hodin ráno hlídka strážníků všimla muže tlačícího vozík přikrytý plachtou. Jakmile spatřil hlídku, odstavil vozík za zaparkované auto a snažil se zmizet.

Vyškubl ženě v metru mobilní telefon a chtěl zmizet

14. listopadu 2022 ve 14:44

Ve chvíli, kdy hlídka strážníků v sobotu po poledni během kontroly nástupiště stanice metra Náměstí Republiky zaslechla ženské volání: „Zastavte ho, ukradl mi mobil!“ proběhl kolem ní muž s batohem na zádech.

Kradené auto vypátrali během několika hodin

10. listopadu 2022 v 10:09

Policisté pohotovostní motorizované jednotky si všimli na náměstí Míru ve středu v časných ranních hodinách auta, které před několika hodinami odcizil neznámý pachatel v Praze 10. Rozhodli se ho proto zastavit a řidiče zkontrolovat. K zastavení však policisté přistoupili až v době, kdy si na pomoc...

Za volantem nastartovaného auta seděl silně podnapilý muž

8. listopadu 2022 v 19:42

Auto s běžícím motorem a spící osobou na sedadle řidiče zaměstnalo v sobotu kolem čtvrté hodiny ráno strážníky v Praze 2. Muž, který se po probuzení neváhal přiznat k předchozí jízdě, vykazoval známky požití většího množství alkoholu, jehož přítomnost následně potvrdila dechová zkouška. Celou...

Další články
Nahoru