Dnes Středa - oblacno 28°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 25°C
Středa 19. 6. 2024
Svátek má Leoš
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Letos bylo v centru Prahy zadrženo už přes sto prodejců drog
Fotokoláž: Policie ČR

Letos bylo v centru Prahy zadrženo už přes sto prodejců drog

Pražští kriminalisté zadrželi během půl roku přes sto prodejců drog a zaznamenali nárůst dealerů ze zemí střední Afriky. 

Kriminalisté z jedenáctého oddělení Prahy I, od dubna do konce letošního září, zadrželi bezmála sto deset pachatelů, mezi kterými zejména dominovala drogová trestná činnost. Nechyběly ani delikty jako výtržnictví, maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, násilí proti úřední osobě nebo podvod. Informoval o tom mluvčí pražské policie Richard Hrdina.

„Dále kriminalisté vypátrali devět osob v celostátním pátrání a uložili přes sedmdesát pokut za bezmála sto dvacet tisíc korun,“ sdělil Hrdina.

Po dubnovém rozvolnění, kdy do centra opět začaly proudit davy turistů, přibylo i prodejců drog, kteří cílí právě na tuto skupinu návštěvníků. Mnohdy se tváří jako takzvaní „naháněči“, kteří lákají turisty do klubů v přilehlých ulicích a jako bonus potenciálním zákazníkům nabízejí drogy pro zlepšení nálady. 

Kriminalisté operují na nejvíce zasažených místech, jako jsou Vrchlického sady, Staré Město a Václavské náměstí, kde však oproti dřívějšku této trestné činnosti výrazně ubylo. 

Na pouliční kriminalitu, zejména na drogové dealery na nejvíc zasažených místech v centru Prahy, se už přes rok specializuje samostatné jedenácté oddělení, které vzniklo z původního týmu Krystal.


Autor: puc

Honička s motorkářem skončila v tunelu Mrázovka nehodou

17. června 2024 ve 23:24

Nehodou šestadvacetiletého cizince na motorce v pondělí skončilo jeho pronásledování v hlavním městě, kde ujížděl před policií. V tunelu Mrázovka, který je součástí Městského okruhu, narazil do jednoho ze služebních aut. Nezranil se, poškodil však vozidlo. Lustrací se ukázalo, že neměl platné...

Na Andělu byl na lavičce pobodaný muž

17. června 2024 ve 23:12

V sousedství tramvajové zastávky Anděl v Nádražní ulici byl v pondělí po šestnácté hodině záchranáři ošetřován pobodaný muž, kterého v hádce zranil jiný muž, který se s ním pohádal. Zranění nebylo vážné. Podezřelý z útoku byl během pár minut zadržen. Frekventovaná lokalita na Andělu má už dlouho...

Další články
Nahoru