dnes
Čtvrtek - oblacno
7°C
zítra
Pátek - snih-dest
5°C
pozítří
Sobota - snih
2°C
Léto slovenských hvězd začíná
Slovenští herci v Praze. Foto: studiodva.cz

Léto slovenských hvězd začíná

Slovenští herci v Praze se představí od dnešního večera do 28. srpna v divadle Studio DVA. Připraveno je celkem sedm představení. Mezi kterými je i jedna česká premiéra.

Diváci se mohou těšit na jména slovenského divadla, jakými jsou Emília Vášáryová, Milan Lasica, Milan Kňažko, Zdena Studenková, či Ján Koleník, Zuzana Mauréry a mnoho dalších.

Po dva večery diváky pobaví v představeních Kto zhasol svetlo?a Ryba v trojke úspěšná slovenská herečka Zdena Studenková, známá především z filmů Anděl svádí ďábla, či S tebou mě baví svět. Partnerem v jedné z nich jí bude Ján Koleník (První republika).

Chybět nesmí ani představení partnerského Štúdia L+S, které kromě svých osvědčených titulů s Emílií Vášáryovou, Milanem Kňažkem (Rybárik kráľovský, Život na trikrát) a dalšími, uvede i českou premiéru hry Milana Lasici – Listy Emilovi.

V neposlední řadě se představí soubor GUnaGU, ve kterém je významným znakem všech her humor – místy černý. Nejinak tomu bude i u hry Nízkotučný život, jejímž autorem je umělecký šéf GUnaGU, šestinásobný nositel Ceny Alfréda Radoka, spisovatel a dramatik Viliam Klimáček.

Studio DVA divadlo, Václavské nám. 56, Praha 1.


Rádio Expres FM představuje netradiční večerní show a nového moderátora Martina Vévodu

11. ledna 2018 v 11:47

Pražské rádio Expres FM zahajuje rok 2018 velkými změnami. Programové schéma od ledna doplňuje nová večerní show Večer na Expres FM pod taktovkou moderátorské dvojice Veronika Koloušková a Vladimír „Vlado“ Pavlík. Večerní show bude Expres FM vysílat každý všední den od 17 do...

Provokují: Politici, homosexuálové, pravdoláskaři, Brňáci, pražská kavárna, uprchlíci i Romové patří na Jatka!

10. ledna 2018 v 08:41

Patří politici, homosexuálové, intelektuálové, Brňáci, pražská kavárna nebo dokonce děti na Jatka? Rozhodně ano! Jatka78 v nové kampani reagují na aktuální situaci, kdy čeští politici a představitelé státu rozdělují společnost. Místo pro nové umění v pražských Holešovicích naopak vyzývá k tomu,...

Napůlkočkanapůlpes. Netradiční hrdina pobaví děti i dospělé

10. ledna 2018 v 08:08

Přední tlapky kočičí a zadní psí. Na zadečku dva ocásky, na hlavě jedno ucho vztyčené a druhé visící. Kožíšek napůl mourovatý, napůl hnědorezavý. Kouzelné vyprávění pro děti i dospělé je doplněné nádhernými ilustracemi od Lucie Dvořákové.

Otec pražské kanalizace W. H. Lindley

8. ledna 2018 v 07:00

Jméno Wiliama H. Lindleye, tvůrce pražské kanalizační sítě, se nesmazatelně zapsalo do historie hlavního města, ale i do dějin evropského technického myšlení. Zemřel na selhání srdce 30. prosince 1917 v Putney u Londýna. V Praze působil na přelomu 19. a 20. století. Složitost řešení odvodnění...

Další články
Nahoru