dnes
Středa - skorojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
11°C
pozítří
Pátek - polojasno
12°C
Léto plné hvězd v Praze 1
Léto plné hvězd výtvarnic Olgy Černohorské a Ivany Kárníkové. Foto: Praha 1

Léto plné hvězd v Praze 1

Ve školní jídelně u Karlova mostu na Dražického náměstí 10/65 na Praze 1 se o letošních prázdninách koná již 21. ročník tradiční výstavy Léto plné hvězd výtvarnic Olgy Černohorské a Ivany Kárníkové. Můžete si zde nejen prohlédnout textilní hračky, společenské hry a kapsáře pro předškoláky, ale protože je výstava interaktivní, děti si hračky mohou také vyzkoušet. Najdete tu také spoustu hraček a her, upravených pro děti s handicapem, nevidomé, neslyšící či pro děti s poruchami autistického spektra.

Prodejní výstava Léto plné hvězd je otevřena v době letních prázdnin, a to již od 1. července a až do 21. srpna, denně včetně víkendů od 10 do 21 hodin, vstupné na výstavu je dobrovolné. Projekt se koná pod záštitou starosty Prahy 1 Oldřicha Lomeckého.

„Léto plné hvězd zahajuji letos už pošesté a jsem rád, že Praha 1 může podpořit takový smysluplný umělecký projekt. Rád bych proto pozval všechny naše občany, aby si během léta udělali čas a zpestřili si jeden z večerů uměleckým vystoupením a pomohli tím i dobré věci,“ uvedl Oldřich Lomecký. Doprovodný kulturní program pro seniory podpořila MČ Praha 1 formou dotace.

leto-plne-hvezd-2-nahled
Léto plné hvězd má každý rok i svůj doprovodný program, ve kterém pravidelně vystupuje řada našich předních umělců. V minulých letech vystoupili například Jaroslav Svěcený, Andrea Kalivodová, Monika Absolonová, Sabina Laurinová, Tereza Kostková, Jitka Asterová, Michael Foret, Jaroslav Dušek, Miro Šmajda a řada dalších umělců. Letos se návštěvníci mohou těšit například na Jana Kříže, Petra Ševčíka, Jana Kopečného nebo Václava Noida Bártu.
 
Příležitost na výstavě pravidelně dostávají také umělci s Aspergerovým syndromem, například zpívající básník Radek Čihák, nebo třináctiletý klavírista Denis Szalbot, který v letošním roce bude již po druhé reprezentovat Českou republiku na Mezinárodním festivalu handicapovaných umělců v korejském Soulu. Své obrazy zde budou vystavovat Petra Bobalová, Natálie Ficencová a Běla Sýkorová, nově Lucie Vilímková a zahraniční host Lex Kartane (Londýn). Radek Čihák představí svou novou kolekci šperků. Tuto část expozice pravidelně připravuje organizující umělecká agentura Anaháta se spolkem Adventor, který pomáhá rodinám s dětmi s poruchami autistického spektra a dospělým autistům v zařazení do běžného života.

Doprovodný program Léto plné hvězd 2016:
14. 7. čt v 18 hod. – „Jeden večer s Romeem“ – Jan Kopečný a Petr Ryšavý

21. 7. čt v 18 hod. – „Co se asi stane…“ – Radek Čihák

28. 7. čt v 18 hod. – „Letem světem nejen s muzikály“ – Jan Kříž a Marie Křížová

9. 8.  út v 18 hod. – „Možná příjde i…“ – Dita Hořínková a její hosté

11. 8. čt v 19 hod. – „Setkání s přáteli“ – Petr Ševčík

18. 8. čt v 18 hod. – „Prázdninové povídání s písničkami“ – Václav Noid Bárta

Více informací o projektu, doprovodném programu a registraci na koncerty najdete na webových stránkách www.anahata.cz


Další články
Nahoru