dnes
Sobota - zatazeno
8°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
4°C
Festival Léto na Jungmaňáku začne koncertem Jaroslava Uhlíře
Festival Léto na Jugmaňáku začíná tento čtvrtek.

Festival Léto na Jungmaňáku začne koncertem Jaroslava Uhlíře

Jungmannovo náměstí znovu ožije hudbou. Již potřetí se do krásných prostor v centru Prahy vrací multižánrový festival Léto na Jungmaňáku. A na co se můžete těšit? Letos poprvé je každý večer věnován jednomu žánru, přičemž festival představí nejen vycházející hvězdy jednotlivých hudebních oblastí, ale i známá jména hudební scény. Od 9. července až do 13. srpna Jungmanna rozvibruje balkán, cikánská hudba, hip-hop, beat-box, funk či jazz. A to vše zdarma.

Úvod celého festivalu bude patřit legendě českých srdcí, skladateli a hudebníkovi Jaroslavu Uhlířovi. Svižnou cikánskou směs s vlivy world music i ska, stručně nazvanou jako Rom'n'Roll, představí držitelé Anděla za rok 2009, kapela Terne Čhave.

Tradiční hiphopový nářez obstará DJ Fatte a rapper Rest, zvaný freestylová mašina, v doprovodu originálního a nepředvídatelného MC Geye. Své loopersko-beatboxerské dovednosti představí čerstvý vicemistr světa v loopingu a dvojnásobný mistr České republiky v beatboxu, En.drů, společně se skladatelem, improvizátorem a mistrem loopu, Petrem Wajsarem.

Funky večer bude dirigovat znovuobnovená legenda svého žánru, formace Vltava, typická svou originalitou i surrealistickými texty. Závěr celého festivalu bude patřit alternativě a jazzu v podání Eggnoise a Calm Season.

Program festivalu:

ČTVRTEK 9.července – Velkolepý úvodní večer
19:00 Cink Cink Cirk
19:30 JAROSLAV UHLÍŘ & BAND

ČTVRTEK 16.července – Cikánská, balkánská a židovská hudba
19:00 Circus Problem
20:00 ▶ TERNE ČHAVE

ČTVRTEK 23. července – Večer s Tynikdy labelem
19:00 MC GEY
20:00 REST & FATTE

ČTVRTEK 30.července – Velká looperská session
19:00 Petr Wajsar (Hi-Fi)
20:00 EN.DRU

ČTVRTEK 6.srpna – Funky night
19:00 Vepřové Komety
20:00 VLTAVA

ČTVRTEK 13.srpna – Jazz session na rozloučenou
19:00 Calm Season
20:00 EGGNOISE


Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

Včera ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

Včera v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru