Dnes Neděle - oblacno 8°C
Zítra Pondělí - oblacno 7°C
Neděle 21. 4. 2024
Svátek má Alexandra
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Letnou a Holešovice propojí průchod přes Bubny
Prostup pod provizorní kolejí kralupské trati. Foto: P7

Letnou a Holešovice propojí průchod přes Bubny

Obyvatelé Prahy 7 se v letošním roce dočkají dlouho očekávaného spojení Letné a Holešovic. V rámci probíhající modernizace železnice vznikne průchod pro pěší a cyklisty, který propojí Veletržní a Dělnickou ulici a výrazně tak zkrátí cestu mezi oběma čtvrtěmi.

„O zbudování průchodu přes Bubny jsme dlouho velmi stáli a v minulosti jsme opakovaně hledali řešení, které by občanům umožnilo procházet přes území kolem nádraží mezi Veletržní a Dělnickou ulicí. Je proto skvělou zprávou, že nyní v souvislosti s modernizací dráhy došlo k dohodě všech vlastníků pozemků a začíná vznikat vytoužený průchod, který mnoha lidem výrazně zjednoduší a zlepší život v naší městské části,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský (Praha 7 Sobě). 

V polovině února došlo k předání stavby a v současnosti probíhají přípravné práce. Během následujícího půl roku vznikne čtyři metry široká asfaltová komunikace pro pěší a cyklisty, která povede od křižovatky Bubenské a Veletržní ulice ke křižovatce Argentinské a Dělnické ulice. Komunikace bude po celé délce osvětlená a oplocená. V místě křížení s provizorní kralupskou tratí povede mimoúrovňově, podchodem. Projekt realizuje Správa železnic (SŽ).

„Přínosy modernizace trati procházející Holešovicemi pocítí i jejich obyvatelé. Železnice přestane tvořit bariéru v území, díky nové zastávce u Výstaviště se navíc zlepší dopravní obslužnost. Lidé z jejího okolí tak dostanou novou možnost cestování veřejnou dopravou,“ řekl generální ředitel SŽ Jiří Svoboda.  

Vzhledem k budoucí urbanizaci území je průchod koncipován jako dočasná stavba. K dispozici bude obyvatelům jak během modernizace dráhy a výstavby nového nádraží, tak dále po dokončení těchto prací až do doby finálního řešení dotčeného území, kde má v rámci plánované výstavby nové čtvrti vzniknout ulice pojmenovaná po Nicholasi Wintonovi.


Autor: puc

Kvůli nehodě se na Pražském okruhu u Slivence zastavil provoz

Včera v 18:26

V sobotu kolem třinácté hodiny došlo k nehodě dodávky a osobního auta na Pražském okruhu u Slivence. Frekventovaná silnice byla kompletně uzavřena dvě a půl hodiny.

Tragická nehoda na železnici

18. dubna 2024 ve 13:22

Mezi Stodůlkami a Jinonicemi ve čtvrtek ráno po deváté hodině srazil vlak člověka, který zraněním na místě podlehl. Provoz v uvedeném úseku trati zhruba dvě hodiny stál, cestující museli místo vlaku použít MHD či jiný způsob dopravy.

Do kolejiště ve stanici metra Flora spadl muž

18. dubna 2024 ve 13:17

Zhruba pětapadesátiletý cestující spadl ve čtvrtek dopoledne kolem půl desáté do kolejiště ve stanici metra Flora na lince A. Utrpěl zranění hlavy, byl převezen do nemocnice. Provoz metra mezi stanicemi Želivského a Náměstí Míru byl obnoven v 10:43 hodin.  

Další články
Nahoru