Dnes Středa - zatazeno 1°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-snih 2°C
Středa 27. 1. 2021
Svátek má Ingrid
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Dětská PrahaLetní Praha

Letní workshopy s La Putykou na Výstavišti

Výstaviště Praha společně s Cirk La Putyka Studiem připravilo letní program pro děti od 5 do 15 let. Na interaktivních workshopech si mohou vyzkoušet cirkusové umění na vlastní kůži. Program probíhá venku a v malých skupinách. První workshop se uskuteční už 11. července, další pak 25. července a 8. a 22. srpna. 

Jednotlivé workshopy jsou určené pro děti od 5 do 15 let a nabídnou disciplíny, které jsou nejen zábavné, ale také prospěšné pro pohybový rozvoj i trénink soustředění. Všechny lekce povedou zkušení profesionálové zábavnou formou a s ohledem na věk a schopnosti dětí.

Vybírat je možné z pěti disciplín:
·         Skoky na trampolíně, které zpevní tělo, zdokonalí koordinaci ve vzduchu a naučí prostorové orientaci.
·         Při žonglování se procvičuje koordinace těla a rozvoj kreativního myšlení.
·         Balancování zdokonaluje držení těla. Trénuje se chůzí na laně, na velké kouli, nebo na balanční
          podložce s kulatinou.
·         Pozemní akrobacie kombinuje prvky moderního tance s gymnastikou.
·         Stojky jsou oblíbenou aktivitou cirkusového tréninku, který posiluje zádové svaly a zlepšuje držení těla.

Akce bude probíhat ve spodní revitalizované části areálu Výstaviště, na konci Bruselské cesty. Návštěvníci poblíž najdou také obří pískoviště nebo lanové hřiště, kde se zabaví i menší sourozenci.

Dospělí ocení nové Bistro No.2 nebo pojízdnou kavárničku s drobným občerstvením. Zatímco si budou děti užívat čerstvého vzduchu na programu nebo na hřišti, rodiče si mohou vychutnat dobrou kávu třeba u leknínového jezírka.

V případě nepříznivého počasí se workshopy přesunou do sousedních Křižíkových pavilonů. Každý blok workshopu trvá 90 minut a ve skupině bude maximálně 10 dětí na jednu disciplínu. Workshopy budou probíhat v dopoledních blocích od 10:00 do 11:30 a pak odpoledne od 15:00 do 16:30 hod. Cena je 290 Kč za dítě a blok.


Praha 15: U ZŠ Veronské náměstí se bruslí

18. ledna 2021 v 17:40

Aktuální vládní nařízení umožňuje v prostoru areálu kluziště pohyb maximálně 2 osob v roušce.

Kluzáky na sníh pro děti z Prahy 6

18. ledna 2021 ve 14:15

Radnice Prahy 6 se rozhodla pomoci rodičům, kteří pro své děti shánějí kluzáky na sníh. Ty se kvůli zavřeným obchodům hůře shánějí.

U koníka, U housenky nebo U včelky. Praha 15 pojmenovala hřiště

13. ledna 2021 v 07:44

Odbor životního prostředí radnice Prahy 15 kromě jiného spravuje také dětská hřiště. V prosinci 2020 zrealizoval jejich nové označení a pojmenování.

Praha 8 bude v březnu vítat občánky

1. ledna 2021 v 09:28

Slavnostní vítání občánků Prahy 8, dětí narozených v roce 2019–2020, plánuje radnice na pondělí 22. a úterý 23. března 2021 v obřadní síň Libeňského zámku.

V Libni si můžete hrát a pátrat po prvním českém vánočním stromku

23. prosince 2020 v 11:51

Praha 8 pořádá vánoční hru, ve které budete pátrat po prvním českém vánočním stromku. Hra vás zavede celkem na 11 míst Prahy 8, kde budete pomocí QR kódů dostávat otázky. Díky správným odpovědím doplníte tajenku a můžete se těšit i na malou odměnu.

Člobrdění s Hurvínkem aneb Zachraňme Máničku!

18. prosince 2020 v 18:26

Speciální pátrací hru ulicemi Dejvic připravili v Divadle S+H pro děti předškolního věku a žáky prvního stupně za doprovodu rodičů či prarodičů. Zúčastnit se však může každý, kdo si rád hraje.

Další články
Nahoru