Dnes Středa - polojasno 25°C
Zítra Čtvrtek - jasno 25°C
Středa 27. 9. 2023
Svátek má Jonáš
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Letní slavnosti nejen pro seniory se v Praze 9 konaly už podvanácté
Na akci vystoupil i dirigent, saxofonista, klarinetista, zpěvák a herec felix Slováček. Foto: Marie Kurková

Letní slavnosti nejen pro seniory se v Praze 9 konaly už podvanácté

Sociální služby Praha 9 uspořádaly v pátek 23. června v parku před novovysočanským Domem s pečovatelskou službou tradiční Letní slavnosti nejen pro seniory. Návštěvníci se na jednom místě dozvěděli spoustu užitečných informací a čekal na ně i kulturní program, který připravilo Hudební divadlo Karlín.  

„Letos se slavnosti konají už podvanácté. Vznikly původně jako komorní akce pro seniory, na které jsme chtěli informovat o všech našich službách. Postupně s námi začali spolupracovat organizace, které nabízejí své sociální služby. Chodím sem hlavně lidé i z okolí, třeba sousedního Domova seniorů Novovysočanská, ale máme i hosty z jiných městských částí, kteří třeba dorazí na konkrétní bod hudebního programu,“ sdělila Ředitelka neziskové organizace Sociální služby Praha 9 Michaela Žáčková. 

Příchozí se dozvěděli i informace o novinkách využívaných technologií v pečovatelství, o možnostech služeb, ale i o spolupráci seniorů a dětí. Mohli si například prohlédnout technologickou laboratoř s roboty a dalšími přístroji, které v péči pomáhají.

První Letní slavnosti se pořádaly v roce 2011. Letošní program, stejně jako vloni, připravilo Hudební divadlo Karlín. Na pódiu vystoupili Světlana Nálepková se svými šansony, saxofonista Felix Slováček mladší i multiinstrumentalista a zpěvák Václav Tobrman. Nocí na Karlštejně se prezentovaly Karlínské Múzy a vystoupení obohatily tancem i seniorky Hortenzie Českou besedou.

Podle Žáčkové má organizace Sociální služby Praha 9 v nájmu pět budov po celé městské části – Domov seniorů Novovysočanská, DPS Novovysočanská, na Proseku denní stacionář Hejnická, dále dětské skupiny a velké aktivizační centrum. Organizace pořádá během roku řadu drobných akcí a každý měsíc dělá akce pro pečovatele, kde s nimi diskutují různí odborníci. 

Na páteční slavnosti dorazila i místostarostka Kamila Matějková (Praha 9 Sobě), která zodpovídá za sociální politiku, oblast zdravotní péče a sousedské vztahy. „Jsem moc ráda, že se tato akce koná. Každým rokem je větší a větší a otevírá se komunitě v Nových Vysočanech. Snažíme se komunity propojovat, aby to tady dobře fungovalo. Domov pro seniory a DPS v Nových Vysočanech se zapojují do komunitních akcí a dělají z této zahrady příjemný a otevřený prostor,“ uvedla.


Autor: puc

Praha 1 zve na Svátek seniorů, jeho konání schválilo vedení městské části

Včera v 17:36

Radní Prahy 1 na svém aktuálním jednání schválili konání Svátku seniorů ve čtvrtek 5. října. Akce se uskuteční na ostrově Kampa od 10 do 17 hodin.

Netopýři a přednáška o nich v Praze 4

25. září 2023 v 09:17

Ústav sociálních služeb Praha 4 připravil pro seniory v nově zrekonstruovaném Centru aktivního stáří přednášku s názvem Tajemní netopýři. Koná se ve středu 27. září od 10 hodin v nově zrekonstruovaném Centru aktivního stáří ve Svatoslavově ulici 227/27...

Senioři Prahy 1 oslaví svátek

20. září 2023 v 08:03

V parku Kampa oslaví senioři svůj svátek ve čtvrtek 5. října.

Senior akademie Prahy 1

19. září 2023 v 07:11

Naučit seniory a osoby se zdravotním postižením chování v krizových situacích, předcházení trestné činnosti či způsobům přivolání pomoci – to jsou cíle Senior akademie Prahy 1, série interaktivních bezpečnostních přednášek, které začnou 9. října ve 14 hodin v klubu Tomášská 6 a budou se skládat...

Praha 15: Den pro seniory

14. září 2023 v 15:15

Odpoledne pro seniory připravila radnice v rámci Dnů Prahy 15. Akce se koná v úterý 19. září od 15 hodin.

Praha 6 pro seniory: Sportujeme v každém věku

12. září 2023 v 09:48

Praha 6 a FTSV UK zvou aktivní seniory na 11. ročník sportovně soutěžního odpoledne Sportujeme v každém věku. Aktivity jsou určeny seniorům nad 60 let.

Fresh Senior Festival nabídne bohatý multikulturní program i tipy pro aktivní stáří

4. září 2023 v 15:39

Poznávat a objevovat můžeme v každém věku. Letošní 11. ročník Fresh Senior Festivalu nese podtitul Svět je barevný kaleidoskop – naši sousedé a zve 11. září do Písecké brány na Hradčanech všechny dříve narozené k cestě za poznáním kultur národnostní menšin, které žijí již po desetiletí v České...

Praha 9: Babí léto u Fontány Střížkov

2. září 2023 v 10:53

Praha 9 oslaví letošní léto i v září. Zábavné odpoledne, kde nebude chybět hudba, kvíz a vystoupení mažoretek se koná v pátek 8. září u Fontány Střížkov v Parku Přátelství.

Den nejen pro seniory podruhé na Plechárně

27. srpna 2023 v 06:28

Sobota 2. září bude v Praze 14 patřit seniorům, a nejen jim. Od 14 hodin se na Plechárně koná druhý ročník akce Den nejen pro seniory.

Senior akademie Prahy 1 nabídne soubor přednášek o prevenci kriminality

20. srpna 2023 v 06:44

Senior akademie je cyklus vzdělávacích programů prevence kriminality zaměřený na vzdělávání občanů náležejícím zejména k seniorské generaci prostřednictvím přednášek na konkrétní témata vztahující se k ochraně života, zdraví a majetku před kriminalitou a to moderní alternativní metodou na principu...

Praha 9: Otevření komunitní zahrady

10. srpna 2023 v 10:55

Slavnost léta a otevření komunitní zahrady se koná v pátek 11. srpna.

Další články
Nahoru