Dnes Sobota - polojasno 12°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 12°C
Sobota 25. 5. 2024
Svátek má Viola
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Letní slavnosti nejen pro seniory se v Praze 9 konaly už podvanácté
Na akci vystoupil i dirigent, saxofonista, klarinetista, zpěvák a herec felix Slováček. Foto: Marie Kurková

Letní slavnosti nejen pro seniory se v Praze 9 konaly už podvanácté

Sociální služby Praha 9 uspořádaly v pátek 23. června v parku před novovysočanským Domem s pečovatelskou službou tradiční Letní slavnosti nejen pro seniory. Návštěvníci se na jednom místě dozvěděli spoustu užitečných informací a čekal na ně i kulturní program, který připravilo Hudební divadlo Karlín.  

„Letos se slavnosti konají už podvanácté. Vznikly původně jako komorní akce pro seniory, na které jsme chtěli informovat o všech našich službách. Postupně s námi začali spolupracovat organizace, které nabízejí své sociální služby. Chodím sem hlavně lidé i z okolí, třeba sousedního Domova seniorů Novovysočanská, ale máme i hosty z jiných městských částí, kteří třeba dorazí na konkrétní bod hudebního programu,“ sdělila Ředitelka neziskové organizace Sociální služby Praha 9 Michaela Žáčková. 

Příchozí se dozvěděli i informace o novinkách využívaných technologií v pečovatelství, o možnostech služeb, ale i o spolupráci seniorů a dětí. Mohli si například prohlédnout technologickou laboratoř s roboty a dalšími přístroji, které v péči pomáhají.

První Letní slavnosti se pořádaly v roce 2011. Letošní program, stejně jako vloni, připravilo Hudební divadlo Karlín. Na pódiu vystoupili Světlana Nálepková se svými šansony, saxofonista Felix Slováček mladší i multiinstrumentalista a zpěvák Václav Tobrman. Nocí na Karlštejně se prezentovaly Karlínské Múzy a vystoupení obohatily tancem i seniorky Hortenzie Českou besedou.

Podle Žáčkové má organizace Sociální služby Praha 9 v nájmu pět budov po celé městské části – Domov seniorů Novovysočanská, DPS Novovysočanská, na Proseku denní stacionář Hejnická, dále dětské skupiny a velké aktivizační centrum. Organizace pořádá během roku řadu drobných akcí a každý měsíc dělá akce pro pečovatele, kde s nimi diskutují různí odborníci. 

Na páteční slavnosti dorazila i místostarostka Kamila Matějková (Praha 9 Sobě), která zodpovídá za sociální politiku, oblast zdravotní péče a sousedské vztahy. „Jsem moc ráda, že se tato akce koná. Každým rokem je větší a větší a otevírá se komunitě v Nových Vysočanech. Snažíme se komunity propojovat, aby to tady dobře fungovalo. Domov pro seniory a DPS v Nových Vysočanech se zapojují do komunitních akcí a dělají z této zahrady příjemný a otevřený prostor,“ uvedla.


Autor: puc

Kontaktní místo pro bydlení Prahy 9 pomáhá nejen seniorům

Dnes v 07:16

Na jaře roku otevřela Praha 9 na úřadě Kontaktní místo pro bydlení. Jeho cílem je nabídnout občanům bezplatné poradenství v oblasti prevence ztráty bydlení a pomoci jim také při řešení souvisejících problémů.

Walking fotbal pro seniory

20. května 2024 v 08:10

Tréning pro seniory na hřišti SK Slavia ve středu 29. května.

Michelský dvůr zve k návštěvě

19. května 2024 ve 21:21

Nezisková organizace Sue Ryder, která již 26 let pomáhá seniorům a jejich blízkým, srdečně zve na návštěvu Michelského dvora ve čtvrtek 23. května. Tradiční Den otevřených dveří nabídne od 9:30 do 18 hodin bohatý program.    

Praha 4: Bazárek v Centru aktivního stáří

19. května 2024 v 06:25

Výměna oblečení a dalších věcí ve čtvrtek 30. května od 14 hodin.

Diplomy rozdány. V Praze 13 skončila Senior akademie

14. května 2024 v 10:14

V úterý 7. května proběhlo v obřadní síni na radnici na Slunečním náměstí slavnostní ukončení Senior akademie – série několika přednášek pro seniory ze třináctky na různá témata.  

Jóga pro seniory Prahy 9

13. května 2024 ve 20:20

Bezplatné cvičení jógy pro seniory podle systému Jóga v denním životě se pravidelně koná každé úterý od 12:30 hodin v Kulturním a aktivizačním centru pro seniory.

Praha 10 pro seniory: Květinový bál

13. května 2024 v 10:23

Na pátek 24. května  připravila radnice Prahy 10 pro seniory Květinový bál. Vstupenky jsou k vyzvednutí zdarma v KD Barikádníků.

Praha 10 přispívá seniorům na pobyty na horách

12. května 2024 v 08:02

I letos nabízí radnice Prahy 10 letní pobyty pro seniory na horách v Horském hotelu Desítka. Svým seniorům městská část na pobyty tradičně přispívá. Pro letošní rok připravila tři letní termíny s bohatým programem.

Vysočanská Véčka pro seniory v květnu

6. května 2024 v 16:40

Praha 9 nabízí seniorům možnosti, jak aktivně strávit volný čas.  Akce Vysočanská Véčka pro seniory je určena těm, kteří mají trvalé bydliště v působnosti úřadu Sokolovská 14, Praha 9. vysočanská véčka, to jsou vycházky, vystoupení, vyprávění i výlety.

Pro seniory: Knihovna online

2. května 2024 v 07:23

Knihovna online poradí seniorům kažký pátek jak využívat elektronických služeb. Začíná se 3. května v 10 hodin.Vstup je zdarma.

Senior akademie Prahy 9 pokračuje i v květnu

29. dubna 2024 v 08:36

Cyklus vzdělávacích programů prevence kriminality zaměřený na informování těch dříve narozených pokračuje, na 7. květen je připravena další přednáška.

Vysočanská Véčka zvou seniory do pivovaru

25. dubna 2024 v 15:20

Komentovaná prohlídka 30. dubna s majitelem minipivovaru Beznoska. Minipivovar sídlí v bývalé školní budově na Proseku a od roku 2013 vaří svoje pivo. Výčep zdobí varna a z restaurace můžete sledovat prosklený ležácký sklep.

Praha 1: Začala pétanque sezóna

25. dubna 2024 v 11:48

V parku Lannova proběhl tradiční zahajovací turnaj Pétanque, kterého se zúčastnili tři desítky seniorských sportovců. Do oblíbeného turnaje jednotlivců se zapojili milovníci tohoto sportu z celé Prahy.

Vycházka: Zahrady pod Pražským hradem

25. dubna 2024 v 07:39

Načerpat pozitivní energii a prožít chvíle v nejkrásnějším období roku s výhledem na unikátní pražské panorama procházkou po tichých, zelených a kvetoucích místech v samém srdci Prahy můžete v úterý 7. května.

Další články
Nahoru