dnes
Sobota - zatazeno
8°C
zítra
Neděle - skorojasno
5°C
pozítří
Pondělí - jasno
4°C
Letní sezona pražských přívozů končí, v provozu zůstanou jen dvě linky
Přívoz P7 spojuje ostrov Štvanice s oběma vltavskými břehy. Foto: archiv

Letní sezona pražských přívozů končí, v provozu zůstanou jen dvě linky

Poslední říjnovou neděli vyplují letos naposledy lodě na sezonních přívozech P3 (Lihovar – Veslařský ostrov), P5 (Císařská louka – Výtoň – Náplavka Smíchov), P6 (Lahovičky – Nádraží Modřany) a P7 (Pražská tržnice – Ostrov Štvanice – Karlín). Všechny tyto lodní linky opět vyplují až příští rok na konci března.

V provozu přes zimní období zůstávají přívozy P1 (Sedlec – Zámky) a P2 (V Podbabě – Podhoří). „Vzhledem k plynule rostoucímu zájmu Pražanů i návštěvníků metropole o vltavské přívozy očekáváme i letos rekordní počet cestujících, který by se měl vyšplhat přes 450 000,“ uvedl Filip Drápal, mluvčí organizace Ropid, která plánuje MHD v Praze.

V letošním roce byla nasazena nová plavidla na linkách P1, P2, P5 a P6, což přineslo podle Drápala nejen pohodlnější cestování zejména cestujícím s koly nebo kočárky, ale také navýšení kapacity.

Pozitivní ohlasy jsou i na letošní rozšíření provozní doby přívozů P5, P6 a P7 (v pracovní dny ráno a variantní ukončení provozu večer dle délky denního světla), v září a říjnu se osvědčil zkušebně posílený provoz na lince P5 (Císařská louka – Výtoň – Náplavka Smíchov) druhou lodí v pátek odpoledne a o víkendech.

Zkulturněn byl také vzhled většiny přístavišť včetně zastávkových označníků, které nově odpovídají běžným zastávkám MHD.


Další články
Nahoru