dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
2°C
Letní Praha

Letní Praha: výstava figuralisty a malíře Tomáše Smetany

Výstava pozoruhodných děl umělce Tomáše Smetany začíná ve čtvrtek 1. srpna Galerii dvorak sec contemporary, Dlouhá 5, Praha 1, Staré Město. Výstava je otevřena od pondělí do pátku od 10 do 18 hodin. Končí 6. září.

Významný figuralista a malíř Tomáš Smetana (1960) představuje v galerii dvorak sec contemporary pozoruhodné precizní velkoformátové kresby a svou další tvorbu. Od 80. let kreslí výhradně mikrotužkou. Motivy kreseb jsou jasně figurativní. Zátiší, která vytváří, jsou poskládaná z předmětů běžně se objevujících v jeho každodenním životě.

Tomáš Smetana je výjimečným umělcem, jehož kreslířský rukopis je snadno rozpoznatelný a neskutečně, až hyperrealisticky detailní. Své obrazy buduje jednotlivými malými čárkami, mechanickým procesem s cílem dovršení stavu meditace.


Vladimír Mišík společně vystoupí společně s Ivanem Hlasem na Střeleckém ostrově

1. srpna 2017 v 10:53

Projekt Letňák 2017 – Léto pro Pražany pokračuje i v druhé polovině letních prázdnin. V srpnu se mohou hudební fanoušci těšit na koncert legendárního Vladimíra Mišíka & ETC…, který se letos spojí s dalšími hudebními hvězdami z Ivan Hlas Tria. Dále scéna na Střeleckém ostrově bude patřit...

Dyzajn market prázdniny: Prodejní výstava autorské tvorby v Národním divadle

31. července 2017 ve 12:48

Výběrová prodejní výstava autorské tvorby na Náměstí Václava Havla a v provozní budově Národního divadla v sobotu a v neděli od 10 do 20 hodin.

Další články
Nahoru