dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
2°C
Letní Praha: Watersové míří na Malou Stranu a do Vysočan
Harry Waters vystoupí v Praze. Foto: Patrick Marek

Letní Praha: Watersové míří na Malou Stranu a do Vysočan

Již za pár dní se může česká metropole chystat na dva koncerty v podání členů muzikálního rodu Watersů. V úterý 6. srpna se v Malostranské besedě uskuteční pražská premiéra kapely Harry Waters Quartet s hosty a o den později Roger Waters po boku se svým synem Harrym postaví v O2 areně Zeď.

„Do Prahy se rád vracím, je to krásné město. Přijíždíme v srpnu opět s mega show The Wall a při té příležitosti jsme se rozhodli dopravit do Prahy i členy mého jazzového kvartetu a poprvé zde vystoupit,“ přibližuje své plány v Praze mladý pianista Harry Waters, který se ve své tvorbě nechal inspirovat velikány, jako jsou Oscar Peterson nebo Keith Jarrett.

Společně s ním se na pódiu představí saxofonista Ian Ritchie, jenž je rovněž dlouholetým spoluhráčem Rogera Waterse. Jeho hudební a producentské počiny jsou spojeny s legendami jako The Beach Boys, Wham! či The Boomtown Rats.

Oli Hayhurst si odskočí od slavné houslitsky Vanessy Mae, aby doprovodil kapelu na kontrabas, a za bicí soupravu usedne Jon Scott, člen seskupení Kairos 4tet, největšího hudebního objevu Británie posledních let.

Téměř nacistická uniforma

Malostranská beseda tak bude 6. srpna hostit hudební lahůdku za účasti významných osobností jazzové, rockové i populární hudební scény.

„Uspořádat pražskou premiéru se nám povedlo až po čtyřech letech od prvního koncertu v České republice. O to více se na celou událost těšíme. Jsme rádi, že se tomu stane právě na tomto místě, které provází dlouhodobá historie. Harry si dokonce pozval i hosty, kteří s ním zde vystoupí,“ dodává Watersova agentka Daniela Slezáková.

Tímto koncertem však působení Harryho Waterse v Praze nekončí. Již o den později se od klavíru a jazzu přesune v téměř nacistické uniformě za Hammondy, aby účinkoval v jednom z nejzásadnějších děl rockové historie, mega show The Wall v O2 aréně.


Autor: Renata Rákosová

Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru