dnes
Pátek - zatazeno
5°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - prehanky-snih
3°C
Letní Praha

Letní Praha: vývoj Českého masivu

Stálou geologickou expozici představující horniny a geologický vývoj Českého masivu nabízí Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty UK v Praze na Slupi.

Na příkladu 32 unikátních druhů hornin a formou doprovodných posterů ukazuje geodynamické procesy, které se podílely na vzniku a vývoji v celosvětovém měřítku výjimečného horninového podloží České republiky.

Expozice obsahuje horniny známé jako například granity neboli žuly, ale také méně známé – ale o to více zajímavé – jako například durbachity nebo eklogity.

Geologická expozice " Horniny a geologický vývoj Českého masivu" je umístěna v Botanické zahradě Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze, Na Slupi 16, Praha 2 a je návštěvníkům přístupna zdarma.


Vladimír Mišík společně vystoupí společně s Ivanem Hlasem na Střeleckém ostrově

1. srpna 2017 v 10:53

Projekt Letňák 2017 – Léto pro Pražany pokračuje i v druhé polovině letních prázdnin. V srpnu se mohou hudební fanoušci těšit na koncert legendárního Vladimíra Mišíka & ETC…, který se letos spojí s dalšími hudebními hvězdami z Ivan Hlas Tria. Dále scéna na Střeleckém ostrově bude patřit...

Dyzajn market prázdniny: Prodejní výstava autorské tvorby v Národním divadle

31. července 2017 ve 12:48

Výběrová prodejní výstava autorské tvorby na Náměstí Václava Havla a v provozní budově Národního divadla v sobotu a v neděli od 10 do 20 hodin.

Další články
Nahoru