dnes
Sobota - skorojasno
3°C
zítra
Neděle - polojasno
3°C
pozítří
Pondělí - snih
1°C
Letní Praha

Letní Praha: Tóny Chodovské tvrze

Blíží se jubilejní, 10. ročník letního hudebního festivalu Tóny Chodovské tvrze a setkání umělců zvučných jmen. Festival začíná 16. července, závěrečný festivalový koncert, Galavečer italských, francouzských a českých houslí aneb Tóny letních strun, naplánovali organizátoři na 24. července. Hrát se bude jak v působivé kulise Chodovské tvrze, tak v otevřeném prostoru na střeše Centra Chodov. Představí se umělci zvučných jmen i výrazného talentu, od spolutvůrce festivalu Jaroslava Svěceného (housle), přes sopranistku Markétu Mátlovou, kytaristu Miloslava Klause po duchovního otce skupiny 4tet Jiřího Škorpíka.

V zajímavém programu se šesti koncerty se objevuje klasika i její netradiční pojetí, velkolepá ochutnávka hudební lahůdky Vivaldiano. Během festivalu představí Jaroslav Svěcený také nový projekt, který vznikl ve spolupráci s hudebním uragánem, orchestrem Cigánski diabli.

TÓNY CHODOVSKÉ TVRZE 2013

16. 07. 2013, 20:00 h Zahajovací koncert ve znamení letního tanga aneb Setkání s Piazzollou

JAROSLAV SVĚCENÝ – housle a průvodní slovo

BARBORA PERNÁ – soprán

LADISLAV HORÁK – akordeon a bandoneon

Nejen emotivní jihoamerické rytmy dnes již legendárního argentinského zakladatele stylu „tango nuevo“ Astora Piazzolly, ale také nádherná Ave Maria tohoto autora či hudba jeho předchůdce i pokračovatala zazní na úvodním koncertě jubilejního 10.ročníku Tónů Chodovské tvrze.

16.7.13 od 20.hod Nádvoří Chodovské tvrze

17. 07. 2013, 20:00 h Galakoncert pod hvězdami aneb Klasika na střeše

SYMFONICKÝ ORCHESTR ČESKÉHO ROZHLASU (Collegium)

ONDŘEJ KUKAL – dirigent

JULIE SVĚCENÁ – housle

JAROSLAV SVĚCENÝ – housle

KAREL UNTERMÜLLER – viola

Světově proslulou hudbu W.A.Mozarta, A.Vivaldiho, J.S.Bacha, která zazní v originálním prostředí střechy OC Chodov, ještě umocní pražská premiéra koncertu pro dvoje housle a orchestr renomovaného skladatele a ředitele Pražské konzervatoře Pavla Trojana.

17.7.13 od 20.hod Střecha OC Chodov

18. 07. 2013, 20:00 h Vivaldianno 2013 aneb Tóny pro všechny generace

Skladatel a klavírista Michal Dvořák (člen skupiny Lucie) představuje spolu s Jaroslavem Svěceným pokračování multiplatonovou deskou ověnčeného projektu Vivaldianno, který kromě CD nedávno vyšel také na DVD.

18.7.13 od 20.hod Střecha OC Chodov

22. 07. 2013, 20:00 h Letní setkání žánrů aneb Od opery k SMS*

JIŘÍ ŠKORPÍK (duchovní otec skupiny 4tet) – zpěv, perkuse, klarinet

MARKÉTA MÁTLOVÁ – soprán

JAROSLAV SVĚCENÝ – housle

SMS*trio – kytara, perkuse, violoncello

Pod zbrusu novým typem pestrobarevného koncertu je autorsky podepsán jeden z nejlepších českých aranžérů a skladatelů současnosti Jiří Škorpík.

22.7.13 od 20.hod Nádvoří Chodovské tvrze

23. 07. 2013, 20:00 h Jaroslav Svěcený a Cigánski diabli aneb Oslava temperamentu a emocí

Orchestr Cigánski diabli patří k nejlepším svého druhu na světě a představí se ve společném česko-slovenském projektu s Jaroslavem Svěceným.

23.7.13 od 20.hod Nádvoří Chodovské tvrze

24. 07. 2013, 20:00 h Závěrečný festivalový koncert – Galavečer italských, francouzských a českých houslí aneb Tóny letních strun

JAROSLAV SVĚCENÝ – housle

JITKA NAVRÁTILOVÁ – cembalo

MILOSLAV KLAUS – kytara

Historické italské housle z Milana až po Neapol, francouzské z Paříže a české z Prahy zazní ve skladbách A.Vivaldiho, A.Corelliho, G.Tartiniho, N.Paganiniho, J.Williamse a dalších autorů.Vladimír Mišík společně vystoupí společně s Ivanem Hlasem na Střeleckém ostrově

1. srpna 2017 v 10:53

Projekt Letňák 2017 – Léto pro Pražany pokračuje i v druhé polovině letních prázdnin. V srpnu se mohou hudební fanoušci těšit na koncert legendárního Vladimíra Mišíka & ETC…, který se letos spojí s dalšími hudebními hvězdami z Ivan Hlas Tria. Dále scéna na Střeleckém ostrově bude patřit...

Dyzajn market prázdniny: Prodejní výstava autorské tvorby v Národním divadle

31. července 2017 ve 12:48

Výběrová prodejní výstava autorské tvorby na Náměstí Václava Havla a v provozní budově Národního divadla v sobotu a v neděli od 10 do 20 hodin.

Další články
Nahoru