dnes
Čtvrtek - zatazeno
10°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
9°C
Letní Praha

Letní Praha: Společný byt Palackého a Riegra

Barokní Mac Nevenův palác skrývá dodnes část honosného bytu, v němž bydlel se svou rodinou a později i se svým zeťem Františkem Ladislavem Riegrem historik František Palacký. Tento měšťanský byt se stal centrem společenského dění, kde se scházely významné osobnosti kulturního a politického života té doby.

K unikátně dochovanému původnímu zařízení bytu patří společenský a hudební salón, jídelna, ložnice a pracovny historika Františka Palackého a jeho zetě, právníka, politika a encyklopedisty Františka Ladislava Riegra. V tomto bytě žili a pracovali předtím i potom také další členové rodiny. Interiér se tak postupně rozrůstal a obohacoval o nové předměty, docházelo i ke změnám, vyvolaným životními potřebami jeho obyvatel. Palackého 7, Praha 1. Památník Františka Palackého a Františka Ladislava Riegra můžete navštívit po předchozím objednání a vyslechnout si zajímavý výklad o podrobnostech soužití obou rodin Palackých a Riegrů.


Vladimír Mišík společně vystoupí společně s Ivanem Hlasem na Střeleckém ostrově

1. srpna 2017 v 10:53

Projekt Letňák 2017 – Léto pro Pražany pokračuje i v druhé polovině letních prázdnin. V srpnu se mohou hudební fanoušci těšit na koncert legendárního Vladimíra Mišíka & ETC…, který se letos spojí s dalšími hudebními hvězdami z Ivan Hlas Tria. Dále scéna na Střeleckém ostrově bude patřit...

Dyzajn market prázdniny: Prodejní výstava autorské tvorby v Národním divadle

31. července 2017 ve 12:48

Výběrová prodejní výstava autorské tvorby na Náměstí Václava Havla a v provozní budově Národního divadla v sobotu a v neděli od 10 do 20 hodin.

Další články
Nahoru