dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - oblacno
4°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
Letní Praha

Letní Praha: sobotní Farmářské trhy

Na Jiřáku můžete doplnit zásoby rýže z malých španělských farem a koření u stánku Bedřišky Kotmelové. Poprvé bude i višňový burčák. Dáša Zelenková a její výborné a zdravé bylinné sirupy, čerstvé těstoviny a pesta u Čerstvé pasty, Hradecké delikatesy s výtečnými nakládanými sušenými rajčaty, džemy a sirupy, farma Kojetín s kůzlečím a kuřecím masem a  kozím mlékem, ekofarma Trněný Újezd s hovězím, vepřovým, jehněčím a kuřecím masem, jahody, maliny, meruňky, borůvky, čerstvá zelenina, saláty, bylinky. Únětická desítka a grilovaný pstruh a polévka u občerstvení Uzený pstruh.

Na Náplavce opět skvělé občerstvení PragerCider, tentokrát s vyhlášenou „syrovou" restaurací Plevel, pokud chcete ochutnat osvěžující cider a raw speciality. Můžete otestovat  indiánský ovocný sorbet Fruta Libre, který se připravuje v pánvi jenom na ledu, bez elektřiny. Horká letní novinka – autentická mexická restaurace El Paisa vám nabídne totopos, quesadillas, guacamole, nachos i tacos, mojita, margarity a ledové limonády. A budou lesní houby, borůvky, maliny, jahody, meruňky a třešně a hromady čerstvých bylinek, krásné levandulové kytice, první letošní višňák, čerstvé sýry, báječné uzeniny i živí pstruzi. Nebude chybět keramika, dřevěné výrobky, košíky a proutěné zboží, koření, sušené bylinky, med, medovina, přímo na trhu pražené oříšky, sušené ovoce, konopné produkty, olivy a olivový olej, za studena lisované české oleje, krásné květiny i jedlé rostliny na zahradu či balkon.

A – ZELENINOVÉ TRŽIŠTĚ / vegetable market v hale 22 v Holešovické tržnici nabízí bohatý výběr produktů českých drobných pěstitelů. Čerstvé ovoce a zelenina, med, houby, květiny a další sortiment. Více jak 75 prodejních stánků.

Karlínské farmářské trhy nabízí české a moravské výrobky certifikované Agrární komorou ČR. K dispozici je i dětský koutek.

Farmářské trhy v Letňanech: Na trhu bude k mání čerstvé ovoce a zelenina, sadba, květiny a potřeby pro zahrádkáře a chovatele

Klánovický trh se specializuje se na trhy „sousedské", s domácí atmosférou, pečlivě vybíranými trhovci a sortimentem.


Vladimír Mišík společně vystoupí společně s Ivanem Hlasem na Střeleckém ostrově

1. srpna 2017 v 10:53

Projekt Letňák 2017 – Léto pro Pražany pokračuje i v druhé polovině letních prázdnin. V srpnu se mohou hudební fanoušci těšit na koncert legendárního Vladimíra Mišíka & ETC…, který se letos spojí s dalšími hudebními hvězdami z Ivan Hlas Tria. Dále scéna na Střeleckém ostrově bude patřit...

Dyzajn market prázdniny: Prodejní výstava autorské tvorby v Národním divadle

31. července 2017 ve 12:48

Výběrová prodejní výstava autorské tvorby na Náměstí Václava Havla a v provozní budově Národního divadla v sobotu a v neděli od 10 do 20 hodin.

Další články
Nahoru