dnes
Sobota - polojasno
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
5°C
Letní Praha

Letní Praha: Rekonstrukce v Branickém divadle

Instalace klimatizace a výstavba zkušebny pro herce, nové pokladny, šatny pro diváky i provozní kanceláře, to vše, včetně ochrany objektu před vlhkostí, je součástí rekonstrukce Branického divadla. Zásadní a nutné stavební úpravy jediného branického kulturního stánku umožnila investice městské části Praha 4.

„Branické divadlo se svou více než 85letou historií je významným nositelem kulturních tradic a důležitým šiřitelem kvalitní kultury v Praze 4," uvedl starosta Pavel Caldr. „Proto je městská část Praha 4 podpořila i v této pro ně nelehké době."

Branické divadlo se nachází ve vážné finanční situaci. Letos nezískalo od Hlavního města Prahy grant nutný na jeho provoz, a přestože Praha 4 v rámci vlastního grantového řízení na divadlo nezapomněla, jeho provozovatel, občanské sdružení Letitia, stále citelně pociťuje výpadek finančních prostředků od magistrátu.

„Osobním dopisem jsem požádal o pomoc dnes již bývalého primátora Bohuslava Svobodu, ovšem jeho odpověď byla negativní," řekl dále starosta Pavel Caldr. „Ale nevzdávám to, stejnou žádost budu směřovat na nové vedení Prahy. Branické divadlo jako jeden z představitelů kulturního povědomí o Branku, a tedy i o Praze, musí zůstat v provozu."

Rekonstrukce objektu skončí zřejmě na konci října, takže první diváky přivítá Branické divadlo nejdříve v listopadu nebo v prosinci.


Vladimír Mišík společně vystoupí společně s Ivanem Hlasem na Střeleckém ostrově

1. srpna 2017 v 10:53 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Projekt Letňák 2017 – Léto pro Pražany pokračuje i v druhé polovině letních prázdnin. V srpnu se mohou hudební fanoušci těšit na koncert legendárního Vladimíra Mišíka & ETC…, který se letos spojí s dalšími hudebními hvězdami z Ivan Hlas Tria. Dále scéna na Střeleckém ostrově bude patřit...

Dyzajn market prázdniny: Prodejní výstava autorské tvorby v Národním divadle

31. července 2017 ve 12:48 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Výběrová prodejní výstava autorské tvorby na Náměstí Václava Havla a v provozní budově Národního divadla v sobotu a v neděli od 10 do 20 hodin.

Další články
Nahoru