dnes
Úterý - oblacno
5°C
zítra
Středa - obcasny-dest
8°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
7°C
Letní Praha

Letní Praha: R-Mosty projíždí Žižkovem

Nízkoprahový Klub R-Mosty nezavírá ani během prázdnin a funguje Letní klub – letos je pojízdný a můžete na něj narazit na Kostnickém náměstí i na jiných místech Prahy 3. Na Kostnickém náměstí parkuje skříňový automobil, který ukrývá pojízdnou klubovnu vybavenou na boj s nudou.  Děti v ní mohou využívat počítače s připojením na internet, hrát stolní fotbálek a najdeme tu i filmové plátno. Společnost mládeži zde dělají tři kontaktní pracovníci, kteří, tak jako v běžném celoročním provozu, nabídnou dětem kromě zábavy i užitečné informace a pomoc při řešení různých problémů. „Tento program přenáší služby nízkoprahového klubu přímo do přirozeného prostředí mladých lidí a zároveň má možnost ukázat obyvatelům naší městské části jeho praktické dopady,“ říká vedoucí nízkoprahového klubu Tomáš Rezek.

„Na pracovníky Letního klubu se mohou obrátit i ostatní obyvatelé a informovat se například o sociálních službách, které poskytuje městská část Praha 3," doplňuje zástupkyně starostky pro sociální oblast Miroslava Oubrechtová.

Nízkoprahové kluby jsou jedinečným druhem sociální služby pro děti a mládež, který vyplňuje prostor mezi společností a dospívajícími. Kluby jsou jednak alternativou volnočasových kroužků, ale zejména prostorem pro mladé, kde mohou vyřešit své problémy. Díky kontaktu s pracovníky mohou nalézt své místo ve společnosti a zažít bezpečný kontakt s dospělými, který je v době dospívání oslabený.

Klub R-Mosty se zaměřuje na mladé lidi z městské části Prahy 3 ve věku od 10 do 18 let, které nevědí co se svým volným časem, hledají podporu a pomoc, rozhovor a blízkost.

Letní klub potkáte na Kostnickém náměstí nebo v jiných ulicích Žižkova od pondělí do čtvrtka od 13 do 19 hodin.


Vladimír Mišík společně vystoupí společně s Ivanem Hlasem na Střeleckém ostrově

1. srpna 2017 v 10:53

Projekt Letňák 2017 – Léto pro Pražany pokračuje i v druhé polovině letních prázdnin. V srpnu se mohou hudební fanoušci těšit na koncert legendárního Vladimíra Mišíka & ETC…, který se letos spojí s dalšími hudebními hvězdami z Ivan Hlas Tria. Dále scéna na Střeleckém ostrově bude patřit...

Dyzajn market prázdniny: Prodejní výstava autorské tvorby v Národním divadle

31. července 2017 ve 12:48

Výběrová prodejní výstava autorské tvorby na Náměstí Václava Havla a v provozní budově Národního divadla v sobotu a v neděli od 10 do 20 hodin.

Další články
Nahoru