dnes
Pátek - jasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - skorojasno
2°C
Letní Praha

Letní Praha: půlmaraton až na Lipno

Horský půlmaraton na Lipně se stává čerstvým lákadlem konce prázdnin. „Po úspěchu Králického Sněžníku chceme dělat další zážitkové běhy,“ říká Martin Dvořák, šéf pořadatelského týmu Salomon Trail Running Cup. Běží se 24. srpna na závěr týdenního Lipno sport festivalu.

Trať povede nádhernou přírodou kolem Čertových proudů a Čertovy stěny za přehradní hrází. Jen na posledním dvoukilometrovém kopci se vystoupá 350 metrů. A pak až k nebi… „Připravili jsme ještě výběh na Stezku nad korunami stromů po požárním schodišti s výškou 50 metrů a seběh dolů po dřevěné stezce,“ láká Dvořák na hojně navštěvovanou unikátní atrakci.

Poté následuje další klesání sjezdovkou dolů do maríny po stopě loňské premiéry – tehdy se běžela dvanáctka, kterou ovládli Jiří Voják a Tereza Zuzánková.

V cíli následuje koncert Ivana Hlase a jeho Tria, po setmění ještě velkolepá laserová show na vodní hladině. To vše, stejně jako startovné, zdarma. A navíc stále platí – účastníci kompletního programu STRC získají ceny.

Lipenský závod je po Boskovicích a Králickém Sněžníku třetím dílem letošního Salomon Trail Running Cup 2013. “Ty podzimní běhy jsou tradiční, kratší (Říčany 11 km, Ondřejnická 15 v Beskydech a finále na golfovém hřišti v Praze-Motole o postup na Havaj, pozn. red.). Chceme, aby si lidi o prázdninách užili originální a neopakovatelné zážitky,“ dodává Martin Dvořák, bývalý český reprezentant v plavání a triatlonu, který už má lipenskou štreku pěkně naběhanou.

Nabízí se tedy tip na pár dní v přírodě. Celý týden poběží na Lipně sportovní festival v režii Dvořáka a Kateřiny Neumannové. Vedle vrcholných podniků mistrovství republiky v olympijském triatlonu nebo českého poháru dračích lodí se chystají ukázkové tréninky běhu, jízdy na kole, jachtinku a cvičení pro ženy, nebo přednášky o zdravé výživě.


Vladimír Mišík společně vystoupí společně s Ivanem Hlasem na Střeleckém ostrově

1. srpna 2017 v 10:53

Projekt Letňák 2017 – Léto pro Pražany pokračuje i v druhé polovině letních prázdnin. V srpnu se mohou hudební fanoušci těšit na koncert legendárního Vladimíra Mišíka & ETC…, který se letos spojí s dalšími hudebními hvězdami z Ivan Hlas Tria. Dále scéna na Střeleckém ostrově bude patřit...

Dyzajn market prázdniny: Prodejní výstava autorské tvorby v Národním divadle

31. července 2017 ve 12:48

Výběrová prodejní výstava autorské tvorby na Náměstí Václava Havla a v provozní budově Národního divadla v sobotu a v neděli od 10 do 20 hodin.

Další články
Nahoru