dnes
Pondělí - zatazeno
1°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
5°C
pozítří
Středa - zatazeno
9°C
Letní Praha

Letní Praha: Otevřená scéna I. P. Pavlova

„Otevřená scéna – prostor pro spontánní činnosti“, se bude konat od 26.7.do 10.8. na  náměstí I. P. Pavlova. Nejrušnější pražská křižovatka se promění v kulturní scénu! Centrum středoevropské architektury (CCEA) na dva týdny uzavře část nejfrekventovanější pražské tepny. Během akce zde budou probíhat koncerty, workshopy pro děti i dospělé, autorská čtení, trhy a taneční vystoupení. Cílem akce je poukázat na neudržitelný stav v okolí magistrály a nabídnout nové možnosti jejího využití jakožto městského bulváru.

Otevřenou scénu zahájí výtvarná performance Patrika Hábla, který skrze velkoplošnou malbu vytvoří nové prostředí – podklad pro spontánní činnosti.
Za pomocí performancí, uměleckých intervencí, výstav a happeningů pražských kulturních iniciativ a občanů dojde k nové interpretaci pražské magistrály. Budou zde umístěny dočasné instalace, prodejny a servisy. Během dvou týdnů zde budou probíhat koncerty, workshopy pro děti i dospělé, čtení, trhy a taneční vystoupení. Prostor bude zpestřen městkou zelení. Veřejnost bude vítána ke spoluúčati na programu, vlastním vystoupením či vyjádřením se k proměně magistrály.

Novou podobu magistrály svojí účastí podpořili například  DJ Lumiere, který zahraje 29. 7. nebo Prague Modern Concert 27.7. Tři večery budou patřit filmovému promítání v režii kina Aero. Kromě hudebních a tanečních vystoupení, debat a workshopů se v rámci otevřené scény uskuteční 31. 7. bleší trh Super sekáč na Magistrále a 3.8. Dyzajn na Ípáku. Pro děti jsou na programu například prostorové hry s uměleckou skupinou Strašné dítě, či výtvarné dílny s Marií Vymazalovou). Navíc každý den v 19 00 se může veřejnost zapojit do Flash mobu. (Flash mob je blesková zábavná akce, při níž se náhle vyskytne vícero lidí v předem určený čas na předem určeném místě spojených jistou společnou myšlenku (stejné oblečení, chování apod.)

Všechna vystoupení jsou zdarma.


Vladimír Mišík společně vystoupí společně s Ivanem Hlasem na Střeleckém ostrově

1. srpna 2017 v 10:53

Projekt Letňák 2017 – Léto pro Pražany pokračuje i v druhé polovině letních prázdnin. V srpnu se mohou hudební fanoušci těšit na koncert legendárního Vladimíra Mišíka & ETC…, který se letos spojí s dalšími hudebními hvězdami z Ivan Hlas Tria. Dále scéna na Střeleckém ostrově bude patřit...

Dyzajn market prázdniny: Prodejní výstava autorské tvorby v Národním divadle

31. července 2017 ve 12:48

Výběrová prodejní výstava autorské tvorby na Náměstí Václava Havla a v provozní budově Národního divadla v sobotu a v neděli od 10 do 20 hodin.

Další články
Nahoru