dnes
Pátek - zatazeno
5°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - prehanky-snih
2°C
Letní Praha

Letní Praha: Muzeum pražských pověstí a strašidel

V Mostecké ulici uvidíte výběr z nejznámějších a nejzajímavějších strašidel a pověstí staré Prahy. Na cestě časem poznáte tajemství Prahy při setkání s bytostmi, které tu jistě byly kdysi a snad jsou také dodnes. V přízemním prostoru muzea se návštěvník seznámí s příběhy stojícími v pozadí vzniku pověstí a výskytu strašidel, včetně jejich vizualizací. Prohlédnout si může Velkou knihu pověstí a legend.

Sklepní prostory domu, jehož historie sahá až do počátku 14. století, zavedou návštěvníky přímo do města strašidel. Jsou zde vybudované modely uliček a zákoutí staré Prahy, kde se s tajemnými přízraky návštěvníci setkají tváří v tvář. Prohlédnout si zde můžete například Golema, Fausta, malostranského raracha, kostlivce, který straší na Jánském vršku, skřítky, kteří vyděsili i samotného otce vlasti Karla IV.

A když vám nebude kouzlo podzemní uličky duchů stačit, můžete se vydat se strašidelným průvodcem na vycházku do ulic. Vycházky „Se strašidlem za strašidly“ mají už 7 různých tras a mají jedno společné: Vždy jdete po dobu dvou hodin zapadlými a poetickými uličkami, posloucháte pověsti z míst, kterými procházíte a po cestě potkáte 3 živá strašidla.


Vladimír Mišík společně vystoupí společně s Ivanem Hlasem na Střeleckém ostrově

1. srpna 2017 v 10:53

Projekt Letňák 2017 – Léto pro Pražany pokračuje i v druhé polovině letních prázdnin. V srpnu se mohou hudební fanoušci těšit na koncert legendárního Vladimíra Mišíka & ETC…, který se letos spojí s dalšími hudebními hvězdami z Ivan Hlas Tria. Dále scéna na Střeleckém ostrově bude patřit...

Dyzajn market prázdniny: Prodejní výstava autorské tvorby v Národním divadle

31. července 2017 ve 12:48

Výběrová prodejní výstava autorské tvorby na Náměstí Václava Havla a v provozní budově Národního divadla v sobotu a v neděli od 10 do 20 hodin.

Další články
Nahoru